Aktualności

Sukces dworca w Kościerzynie. Został uznany jednym z najbardziej zadbanych zabytków w Polsce

Prestiżowy tytuł Zabytek Zadbany w tym roku zdobył dworzec kolejowy w Kościerzynie. Wyróżnienie otrzymała także Stara Apteka w Gdańsku, czyli nowa scena Teatru Wybrzeże. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 24 kwietnia 2019 r. w Muzeum Emigracji w Gdyni podczas uroczystej gali z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków.

Naucz dzieci programowania, seniorów odbierania poczty e-mail i wygraj nagrody [KONKURS]

Chodzi o to, by możliwie najwięcej osób dowiedziało się, co dają cyfrowe technologie i dlaczego warto z nich korzystać. Można zorganizować warsztaty, spotkania lub zabawę. Najważniejsze, by wydarzenie odbyło się między 11 a 19 maja 2019 r.

Jak ciało funkcjonuje w przestrzeni miejskiej? Mikołaj Prynkiewicz odpowie na to pytanie

Na wystawie zostanie zaprezentowana dokumentacja zeszłorocznego performance'u „W niedzielę to ja chodzę na dancefloor", który odbył się w ramach Międzynarodowego Dnia Tańca. Wernisaż odbędzie się w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w poniedziałek, 6 maja. Wstęp jest wolny.

Jesteś fanem dzieł Szekspira? 15 tysięcy złotych dla uczestników konkursu SzekspirOff

Podczas 23. Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku, od 26 lipca do 4 sierpnia 2019 r., odbędzie się czwarta edycja konkurs SzekspirOff. Tematem przewodnim jest artystyczna interpretacja murów, podziałów i granic między ludźmi. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w niedzielę, 26 maja 2019 r.

Prestiżowa konferencja w Gdańsku. Naukowcy i eksperci będą dyskutować o gotyckiej architekturze

Ponad 100 ekspertów z całej Europy weźmie udział w międzynarodowej konferencji poświęconej architekturze gotyckiej i jej znaczeniu dla rozwoju turystyki. Wydarzenie odbędzie się 25-26 kwietnia 2019 r. w Dworze Artusa oraz kościele św. Jana w Gdańsku.

Komponujesz, śpiewasz i grasz? Weź udział w konkursie podczas Festiwalu Gitarowy Shot 2019 w Tczewie

Muzyczny festiwal w Tczewie odbędzie się 17 i 18 maja 2019 r. Wystąpią duet Puchowski i Tymański oraz Krzysztof Meisinger z barokową orkiestrą Poland baROCK. Natomiast pierwszy dzień festiwalu to zmagania amatorów w konkursie Singer-Songwriter.

„Niebo polskie” jeździ po Gdańsku. Wyjątkowe malowidło doczekało się promocyjnego tramwaju

Mija rok, odkąd zakończyła się rekonstrukcja malowidła „Niebo polskie". O tym wydarzeniu przypomina specjalny tramwaj kursujący po Gdańsku. Pojazd promuje także akcję bezpłatnego zwiedzania auli dawnego Gimnazjum Polskiego, w której znajduje się to wyjątkowe dzieło.

Dlaczego palmę wielkanocną umieszczano za obrazem, a kotki baziowe połykano? Wielkanoc na Pomorzu

Co włożyć do wielkanocnego koszyczka? Czy na Kaszubach pisanki mają wzorki? Co to jest zielony dyngus? Dlaczego dzieci szukają zajączka na polu? Tradycja i wielkanocne zwyczaje.

Kto dostanie prestiżowe wyróżnienie? Przyjdź na galę XX Pomorskiej Nagrody Artystycznej

W kategorii Kreacje Artystyczne – 10 nominacji, trzy do Pomorskiej Nadziei Artystycznej oraz trzech pretendentów do miana Mecenasa Kultury, czyli Pomorska Nagroda Artystyczna za 2018 rok.

Wizyta w muzeum nie musi być maratonem. Dzień Wolnej Sztuki w Muzeum Narodowym w Gdańsku

Czy wiesz, ile czasu spędzasz na oglądaniu jednego dzieła sztuki w muzeum? Z badań wynika, że średnio tylko 8 sekund. Zwiedzanie nie musi być maratonem, podczas którego trzeba zobaczyć wszystkie pokazywane na ekspozycjach obiekty. Muzea mają inspirować, a nie męczyć – dlatego ciekawą propozycją jest Dzień Wolnej Sztuki.

Archiwum wiadomości