Aktualności

Największa orkiestra akordeonowa w Polsce zagrała w Żukowie. Dzień Jedności Kaszubów [GALERIA]

Do Żukowa w sobotę, 23 marca 2019 r. przyjechali Kaszubi z całej północnej Polski. Podczas święta została podjęta próba bicia rekordu w jednoczesnej grze na akordeonach, a przy karcianych stolikach usiedli uczestnicy turnieju gry w baśkę.

Kto w tym roku zostanie najlepszym pomorskim pisarzem? Można zgłaszać kandydatów do Kaszubskiej Nagrody Literackiej

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zaprasza do zgłaszania kandydatur do Kaszubskiej Nagrody Literackiej za rok 2018. Propozycje można nadsyłać do 8 września 2019 r.

Mitologiczna historia opętańczej namiętności. „Fedra” w Teatrze Wybrzeże [PREMIERA]

Na Scenie Kameralnej w Sopocie, w sobotę, 6 kwietnia 2019 r. odbędzie się premiera „Fedry" w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego z Katarzyną Figurą w roli tytułowej. Arcydzieło francuskiej klasyki pióra Jeana Racine'a będzie można zobaczyć we współcześnie zamierzonej inscenizacji.

Przyjdź zobaczyć mikrofon Micka Jaggera. Wystawa o początkach polskiego bigbitu w Muzeum Gdańska

Blisko 150 eksponatów, w tym mikrofon używany przez Micka Jaggera z zespołu The Rolling Stones, będzie można zobaczyć w Muzeum Gdańska. Wernisaż wystawy o narodzinach rock and rolla w Polsce odbędzie się w niedzielę, 24 marca 2019 r.

Kim był twórca tzw. gdańskiej szkoły architektonicznej? Życie i twórczość prof. Mariana Osińskiego

O życiu zawodowym prof. Mariana Osińskiego i odbudowie ulic Głównego Miasta w Instytucie Kultury Miejskiej opowie Renata Wiloch-Kozłowska. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 26 marca 2019 r. Wstęp jest wolny.

To będzie dzień pod znakiem… trupiej główki. Gratka dla miłośników historii oraz kolekcjonerów militariów

W sobotę, 23 marca 2019 r. w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku otwarta zostanie wystawa poświęcona słynnym Czarnym Huzarom. Wysłuchać też będzie można wykładu o historii huzarskiej trupiej główki. Wstęp na oba wydarzenia – bezpłatny.

Czas przegonić zimę i powitać wiosnę! Plenerowa impreza na sopockim Grodzisku

Warsztaty dla dzieci, a przede wszystkim wspólne przygotowanie i spalenie marzanny. Tradycyjne powitanie wiosny rozpocznie sezon wydarzeń plenerowych w skansenie archeologicznym Grodzisko w Sopocie. Impreza odbędzie się w sobotę, 23 marca 2019 r. Wstęp – bezpłatny.

Duchowość, spirytyzm i symbolika. Poetyckie tendencje we współczesnej fotografii

Muzeum Narodowe w Gdańsku zaprasza na rozmowę o współczesnej fotografii z dr. Witoldem Kanickim. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 21 marca 2019 r. w Gdańskiej Galerii Fotografii. Wstęp – bezpłatny.

Irlandzkie brzmienie w polskim wykonaniu. Muzyczno-taneczne widowisko w Szekspirowskim, czyli Beltaine i Glendalough

Prawdziwa uczta dla miłośników folku, tańca, Irlandii i porywającej muzyki. W Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w niedzielę, 24 marca 2019 r. odbędzie się koncert Beltaine i Glendalough.

Znasz zaniedbane groby czy cmentarz wojenny? Zyskaj środki na opiekę nad nimi

Dbając o materialne świadectwo ważnych wydarzeń z historii Polski związanych z walką i męczeństwem, a także wspierając prowadzenie działań naukowych upowszechniających wiedzę na ten temat, minister kultury i dziedzictwa narodowego wspiera opiekę nad grobami i cmentarzami wojennymi na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Specjalny program pomaga zadbać o opiekę nad pamiątkami naszej historii.

Archiwum wiadomości