Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/8ba1b439-4120-4d02-bece-aab8b6362b1f.jpg Jak wiązać sznurki bez użycia igieł, drutów lub szydełka? Warsztaty makramy dla początkujących

Jak wiązać sznurki bez użycia igieł, drutów lub szydełka? Warsztaty makramy dla początkujących

Uczestniczki warsztatów makramy

W Teatrze w Oknie w najbliższą niedzielę, 19 stycznia 2020 r. odbędą się trzygodzinne warsztaty artystycznego plecenia techniką makramy. To twórczy relaks z muzyką w tle.

 

Makrama to technika znana od starożytności, która powróciła i stała się must have wnętrzarskich dekoracji. Do wiązania splotów nie są potrzebne igły, druty czy szydełko. Wystarczą chęci i czas.

Podczas 3-godzinnych warsztatów powstanie ozdoba ze sznurka do wnętrza uczestnika. W cenę biletu wliczone są wszystkie materiały.

 

Powstaną wyjątkowe makramy

Są to warsztaty dla osób początkujących, których uczestnicy poznają pierwsze sploty i podstawy tworzenia. Każdy uczestnik będzie miał możliwość wykonania swojej autorskiej makramy pod okiem Mamakrama.
Uczestnicy zajęć będą pracować na świeżo zbieranym drewnie z morza. Drewno jest dokładnie wysuszone, o delikatnym zapachu i charakterystycznym, szaro-beżowym kolorze. Swobodne i twórcze używanie techniki makramy wymaga znajomości podstawowych splotów i ich łączenia. W pierwszej części spotkania będzie nauka, rozmowa, wymiana myśli i doświadczeń. Druga część to tworzenie bez opierania się na gotowych wzorach lub schematach. Przyjemność działania, wyrażania i kreacji.

Stosując taką technikę można wyplatać wiele rzeczy: od kwietników, poprzez naszyjniki, makaty ścienne, kończąc na torebkach i plecakach. Do wyrobu przedmiotów za pomocą technik makramy można używać nici lnianych, konopnych, jedwabnych, sizalu i innych.

Mamakrama tworzy makramy inspirowane Bałtykiem. Pasję do rękodzieła rozwijała tworząc początkowo łapacze snów.

 

Makrama z Mamakrama

  • 19 stycznia 2020 r., niedziela, godz. 11.00
  • Teatr w Oknie
  • ul. Długa 50/51
  • Gdańsk
  • Bilety i materiały: 120 zł
  • liczba miejsc jest ograniczona
  • zapisy: mamakrama.zamowienia@gmail.com
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.