Aktualności

Rekord na gdańskim lotnisku. Hitem połączenia do Krakowa i Oslo

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy może pochwalić się kolejnym sukcesem. W lutym 2017 roku liczba pasażerów wzrosła o ponad 11 procent. To kolejny okres, kiedy liczba użytkowników lotniska rośnie

Do Pomorskiego Gryfa Gospodarczego można zgłaszać się już tylko dziś

O Nagrodę Pomorską Gryf Gospodarczy walczą liderzy pomorskiej przedsiębiorczości. Do konkursu firmy mogą zgłaszać się do 14 kwietnia 2017 r. Udział jest bezpłatny.

Nowe perony i windy. Dworzec Gdańsk Główny będzie przebudowany

Duży projekt remontu gdańskiego dworca głównego. Stacja zyska nowe tory i windy. Przebudowane zostaną perony. Modernizacja usprawni obsługę podróżnych.

Uczelnie i samorząd województwa dają duże pieniądze na pozyskanie zagranicznych studentów

Co zrobić, by studenci z całego świata zdobywali u nas wiedzę, a później otwierali w Pomorskiem swoje biznesy? Pomoże w tym specjalny projekt przygotowany na Pomorzu.

Sopocki hipodrom, a może centrum Gdyni? Pomorskie nieruchomości na targach w Cannes

We Francji zaprezentuje się prawie 3 tys. wystawców z 90 krajów. Jedne z największych targów nieruchomości na świecie przyciągnęły ponad 5 tys. inwestorów oraz 23 tys. uczestników. Na zagranicznych inwestorów czekają m.in. działki w centrum Gdyni.

Miliony euro dla Pomorza. Zobacz, co już realizujemy [RAPORT]

Nowe miejsca pracy, innowacyjne przedsiębiorstwa, ciekawa oferta edukacyjna, przyjazny pasażerom transport publiczny – to niektóre z efektów sprawnego wykorzystania środków unijnych na Pomorzu. Pod tym względem nasz region nieprzerwanie utrzymuje najlepszy wynik w kraju.

Chciałbyś sprzedawać swoje produkty w Chinach? Teraz jest okazja, przedłużony termin zgłoszeń

W wyjeździe na targi SIAL China w Szanghaju mogą uczestniczyć przedstawiciele pomorskich mikro-, małych lub średnich przedsiębiorstw działających w branży spożywczej. Udział jest dofinansowany ze środków unijnych.

Kolej na... rozmowy. Na trasie PKM spotkaj samorządowca, naukowca, pisarza, artystę, sportowca

Chcesz zobaczyć znaną na Pomorzu osobę na żywo? A może wolisz podpatrzyć ekipę filmową w pracy? Oba marzenia są możliwe do spełnienia. Wystarczy przejechać się pociągiem na trasie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i zobaczyć, jak wygląda nagranie.

Inaczej na trasie z Trójmiasta do Kościerzyny. Sprawdź nowy rozkład jazdy pociągów SKM

Nowe połączenia kolejowe, więcej pociągów w weekendy. Zmiany od 12 marca dotyczą tras Gdańsk – Gdańsk Port Lotniczy – Gdynia i Kościerzyna – Gdańsk /Gdynia.

Napisałeś ciekawą pracę magisterską lub inżynierską? Zgłoś ją do konkursu o Nagrodę im. prof. Romualda Szczęsnego

Jesteś absolwentem Politechniki Gdańskiej? Napisałeś ciekawą pracę magisterską lub inżynierską z zakresu nowoczesnych technologii i obroniłeś ją z wynikiem co najmniej bardzo dobrym? Zgłoś ją do konkursu i wygraj 10 tysięcy złotych!

Panie, bądźcie odważne! Marszałek Struk zachęca kobiety do aktywności na rynku pracy

W Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Gdańsku marzec jest miesiącem kobiet. Trwa czwarta już edycja warsztatów dla pań, które chcą znaleźć pracę lub zdobyć nowe kwalifikacje.

Remont przystanku SKM Rumia Janowo od 12 marca. Sprawdź, jakie zmiany czekają pasażerów

Szybka Kolej Miejska Trójmiasto rozpoczyna modernizację przystanku osobowego Rumia Janowo. Zastępczy rozkład jazdy pociągów omijających stacje Gdynia Cisowa i Rumia Janowo będzie obowiązywał do 14 kwietnia 2017 r.

Dokąd na wakacje? Ameryka, Azja, Afryka, a może Karaiby. Z Gdańska przez Amsterdam podróżuj po świecie

Regularne połączenie lotnicze linii KLM z lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku już od 15 maja 2017 r. Umożliwi to podróż po czterech kontynentach

Dowiedz się, jak zdobyć pieniądze z Unii na swój biznes. To nie jest trudne

Szukasz informacji o unijnych dotacjach? Warto skorzystać z pomocy Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich (PIFE). Rozmowa z Martyną Sawicką – koordynatorem Sieci PIFE w województwie pomorskim.

Rozwiązanie problemów komunikacyjnych na węźle Kowale. Milion złotych na opracowanie koncepcji zmian

Rozbudowa węzła Kowale, drogi łączącej Gdańsk z Kościerzyną oraz budowa dróg na Obwodnicy Trójmiasta (S6). Koncepcja, która ułatwi komunikację i rozładuje korki powstanie do końca 2017 r.

Targi pracy dla młodych inżynierów. Przyjdź, porozmawiaj, aplikuj!

Jesteś młodym inżynierem, który szuka pracy? Te targi są dla Ciebie! Dowiesz się, co zrobić, by dobrze wypaść podczas rozmowy rekrutacyjnej albo być zauważonym w sieci przez pracodawcę.

Masz czas do 2 maja. Podziel się jednym procentem podatku.

Do 2 maja składamy zeznania podatkowe za 2016 rok. Wszyscy podatnicy mogą przekazać jeden procent swojego podatku wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego.

Na peronach SKM bezpieczniej i wygodniej. Monitoring i informacja pasażerska

Centrum monitoringu i informacji pasażerskiej, dziewięć zmodernizowanych peronów i remont dworca podmiejskiego w Gdyni – to zmiany, z jakich skorzystają pasażerowie Szybkiej Kolei Miejskiej. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2020 r.

Przez ustawę Szyszki w Łebie wycięto 4 hektary lasu. Burmistrz: „Jestem wściekły”

W ciągu ostatniego weekendu w Łebie na 4-hektarowej działce ścięto kilkaset drzew. Działka to jeden z najatrakcyjniejszych terenów w Polsce. Znajduje się między plażą Bałtyku a brzegiem jeziora Sarbsko.

Rozświetlone Pomorze. 71 milionów złotych dofinansowania na modernizację oświetlenia

W 18 pomorskich gminach i miastach zostanie zmodernizowane oświetlenie. Dofinansowania w wysokości 71 milionów złotych umożliwi lepsze oświetlenie dróg i chodników oraz oszczędność energii w naszym regionie.

Ekonomiści dla Pomorza. Janusz Lewandowski o Europie dwóch prędkości

„Ekonomiści dla Pomorza" to cykl konferencji naukowych organizowanych przez Katedrę Polityki Gospodarczej Uniwersytetu Gdańskiego we współpracy z Towarzystwem Ekonomistów Polskich. Spotkania zaplanowano raz na kwartał. Pierwsza rozmowa – z eurodeputowanym Januszem Lewandowskim już 6 marca.2017 r.

Pomorskie Fashion. Święto mody i urody po raz drugi w Trójmieście

Pokazy mody, biżuterii, fryzur oraz makijażu, porady dietetyka, stylisty… 3 marca 2017 r. w Hotelu Haffner w Sopocie odbędzie się druga edycja imprezy Pomorskie Fashion. Jej założeniem jest promocja marek modowych, tych z siedzibą na terenie Trójmiasta i województwa, jak i dostępnych w naszym regionie.

Pomorskie Sztormy wręczone w Sopocie. Ich warto zapamiętać

Głosowanie na „Pomorskie Sztormy 2016" zakończone, a 10 laureatów odebrało już prestiżowe statuetki. Jak co roku, plebiscyt zorganizowany został przez „Gazetę Wyborczą Trójmiasto" we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

Z Miastka do Ustki w lepszych warunkach. Pasażerowie kolei odetchną z ulgą

Rewitalizacja odcinka linii kolejowej nr 405 będzie przebiegać od granicy województwa pomorskiego przez Miastko, Słupsk do Ustki. Początek prac już wiosną.

Pomorskie inwestuje w człowieka. 26,5 mln zł dofinansowania dla Gdyni i Trójmiasta

Ponad 1400 mieszkańców Pomorskiego, w tym 110 z niepełnosprawnościami, skorzysta m.in. ze szkoleń i doradztwa zawodowego oraz warsztatów, mających na celu aktywizację społeczno-zawodową i zwiększenie zatrudnienia.

Gigantyczne wsparcie dla firm na Pomorzu. Na badania i rozwój

Pomorskie firmy i jednostki naukowe otrzymały dotacje unijne na realizację projektów o charakterze badawczo-rozwojowym. Dofinansowanie w wysokości ponad 78 mln zł otrzymało 30 projektów o łącznej wartości prawie 130 mln zł.

Strażacy nie tylko gaszą pożary. Za co jeszcze można ich nagrodzić? Floriany czekają

Kto najlepiej wpływa na poprawę bezpieczeństwa, a komu udaje się świetnie chronić środowisko? Komu zawdzięczamy zwiększanie dostępności do Internetu i tworzenie bezpiecznego środowiska cyfrowego? Na te i wiele innych pytań odpowie Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych Floriany.

„Rzeczpospolita” o inwestycjach kolejowych samorządów: „Największe są na Pomorzu”

Kolej chce przyspieszyć realizację inwestycji finansowanych w ramach regionalnych programów operacyjnych (RPO). Ma być realizowanych łącznie 51 projektów za ponad 4,6 mld zł.

Kolejne bezpośrednie połączenie lotnicze. Z Gdańska do Tel Awiwu

PLL „Lot" od 18 czerwca 2017 r. uruchomi połączenie z Gdańska do Tel Awiwu. To będzie już drugi po Ryanairze przewoźnik, który połączy Gdańsk z Izraelem.

Na trasie do Kościerzyny kursuje wypożyczony szynobus. Pociągi jeżdżą według rozkładu

Trasę Pomorskiej Kolei Metropolitalnej na odcinku Gdynia Główna – Kościerzyna w środę, 22 lutego 2017 r. obsługuje wypożyczony szynobus. Pociągi kursują zgodnie z rozkładem jazdy.

Archiwum wiadomości