Aktualności

Plażowa siatkówka biznesmenów

Beach Volleyball Business Cup 2016 to cieszący się coraz większą popularnością turniej, który odbędzie się na sopockiej plaży, w dniach 18-19 czerwca. Celem tego wydarzenia jest tworzenie unikalnej w skali kraju kultury biznesowej, która przyczynia się do budowania strategicznej przewagi rynkowej, oraz nawiązywania i rozwijania kontaktów biznesowych. Wydarzenie patronatem honorowym objął marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk.


XIV Baltic Sea NGO Forum

W Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, w dniach 10-11 czerwca 2016 r. odbędzie się 14. Baltic Sea NGO Forum. Weźmie w nim udział ponad 100 osób – przedstawicielek i przedstawicieli organizacji pozarządowych z krajów regionu Morza Bałtyckiego, jak również sektorów rządowych i samorządowych z całego regionu.


XXV Pomorskie AgroTargi w Lubaniu

W Lubaniu koło Kościerzyny, 4 i 5 czerwca 2016 r. będą miały miejsce XXV Pomorskie AgroTargi, którym będzie towarzyszyć Pomorska Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Jest to doroczne święto hodowców, rolników, przetwórców i wszystkich osób pracujących na rzecz rolnictwa. Muzycznie uatrakcyjnią targi Wojciech Gąssowski i zespół Cocktail.


Jak wyznaczać granice metropolitalne – relacja

W Gdańsku, 13 maja 2016 r. odbyło się seminarium zorganizowane przez Instytut Metropolitalny przy wsparciu stowarzyszenia samorządowego Obszar Metropolitarny Gdańsk – Gdynia – Sopot oraz Koła Naukowego Prawa Administracyjnego UG. Spotkanie otworzyli prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz dyrektor biura OMGGS Michał Glaser.


Finaliści Gryfa Gospodarczego

Komisja Konkursowa Nagrody Pomorskiej „Gryf Gospodarczy" spośród nadesłanych zgłoszeń wybrała 12 firm, które 1 czerwca wezmą udział w Gali Finałowej w Wielkiej Hali Dworu Artusa. Wśród tych dwunastu finalistów znajdują się firmy, które Kapituła Konkursu wskaże jako laureatów i które odbiorą zwycięskie statuetki z rąk Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego, przewodniczącego Pomorskiej Rady Przedsiębiorczości.


O prawie autorskim w PPNT

Druga edycja „W sprawie autorów" – konferencji poświęconej prawom twórców i projektantów – odbędzie się 21 maja 2016 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. Spotkanie przedstawi w praktyczny sposób zagadnienia z zakresu prawa autorskiego oraz prawa własności przemysłowej. Zaproszeni goście to głównie praktycy prawa, którzy przedstawią wiedzę na temat prawa własności intelektualnej.


Wiosna w ogrodzie

14. Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza połączona z kiermaszem Wiosna w ogrodzie odbędzie się w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym Rënk, w dniach 13-15 maja 2016 r. Wśród wystawców znajdą się producenci kwiatów rabatowych, bylin, drzewek owocowych, ziół, nawozów, środków oraz sprzętu do pielęgnacji roślin, donic czy mebli ogrodowych. Wstęp – bezpłatny. Wydarzenie patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


95 mln zł z Unii na zwiększenie zatrudnienia

Wnioski na dofinansowanie projektów, ukierunkowanych na zwiększenie zatrudnienia osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w tym osób z niepełnosprawnościami, można składać od 23 maja do 20 czerwca 2016 r. Konkurs organizowany jest w ramach Poddziałania 6.1.2 Aktywizacja Społeczno-Zawodowa Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego (RPO WP).


Delimitacja obszarów metropolitalnych

Instytut Metropolitalny i Stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk – Gdynia – Sopot, organizują seminarium eksperckie dot. delimitacji obszarów metropolitalnych. Spotkanie odbędzie się 13 maja 2016 r. w Olivia Tower w Gdańsku. Udział w konferencji jest bezpłatny.


Dron Festiwal w Gdyni

Festiwal filmów i konkurs fotografii z lotu ptaka, targi dronów i najnowszych akcesoriów, prelekcje oraz podniebne wyścigi – to najważniejsze elementy tegorocznego Dron Festiwalu. W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, 14 maja 2016 r. odbędzie się konkursowy przegląd filmów zrealizowanych za pomocą bezzałogowych maszyn latających.