Aktualności

Konkurs na najlepsze gospodarstwo ekologiczne

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku, już po raz 8., organizuje Wojewódzki Konkurs na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne. Zgłoszenia należy składać do 31 lipca 2015 r.

Biznes, moda, kreatywność, czyli Coffitivity #5

Pomorskie Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość" oraz Miasto Sopot zapraszają na kolejne spotkanie adresowane do sopockiej społeczności twórców, organizatorów i przedsiębiorców. Nadchodzące Coffitivity, pod hasłem „Projekt pokaz, czyli o modzie od szkicu do własnego showroomu ", odbędzie się 29 lipca 2015 r. w Sopocie.

Sieć szerokopasmowa – szkolenia

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu procesu inwestycyjnego w sieci szerokopasmowe. Inicjatywa skierowana jest do przedstawicieli samorządu terytorialnego, przedsiębiorców oraz organizacji zrzeszających przedsiębiorców i jest realizowana na terenie całego kraju. W Gdańsku spotkania zaplanowano od 13 do 16 lipca 2015 r.

Dni Gminy Wicko

Dni Gminy Wicko od 9 do 11 lipca 2015 r. zapowiadaj się bardzo ciekawie. Na terenie miejscowości Wicko i Charbrowo zaplanowano wiele atrakcji i dla dużych, i dla małych uczestników – każdy znajdzie coś dla siebie, by dobrze się bawić. Gwiazdą wieczoru będzie Andre. Patronat honorowy nad imprezą objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Święto Truskawki Kaszubskiej

W Gdańsku, 11 i 12 lipca 2015 r. będzie niepowtarzalna okazja do nabycia produktów regionalnych Pomorza. Główną bohaterką będzie truskawka kaszubska – świeża i przetworzona. Wiele straganów z przysmakami Pomorza – wędlinami, rybami wędzonymi, serami, miodami, nalewkami i wyrobami rękodzielniczymi, czeka na odwiedzających. Będą też pokazy gotowania na żywo.

Porozumienia terytorialne podpisane

Uroczystość podpisania Zintegrowanych Porozumień Terytorialnych dla Miejskich Obszarów Funkcjonalnych (MOF) województwa pomorskiego: Bytowa, Chojnic – Człuchowa, Kościerzyny, Kwidzyna, Lęborka, Malborka – Sztumu, Słupska oraz Starogardu Gdańskiego odbyła się 29 czerwca 2015 r. Porozumienia to efekt dwóch lat negocjacji samorządów lokalnych, partnerów społecznych i gospodarczych (czyli reprezentacji MOF) z Zarządem Województwa Pomorskiego (ZWP).

Miasta w Internecie

W Gdańsku od 1 do 3 lipca 2015 r. będzie miała miejsce konferencja „Miasta w Internecie" Jest to największe w Polsce spotkanie przedstawicieli środowisk samorządowych, administracji centralnej, sektora teleinformatycznego, mediów, organizacji pozarządowych i środowiska naukowego, poświęcone modernizacji i rozwojowi Polski dzięki skutecznemu wykorzystaniu rozwiązań cyfrowych. Hasło przyświecające tegorocznej 19. już edycji to „Perspektywa 2020. Inspiracje dla cyfrowego rozwoju Polski"

Współpraca zagraniczna a rozwój regionu

W Gdańsku, 25 czerwca 2015 r. odbędzie się konferencja podsumowująca Projekt Wspierania Przedsiębiorczości. Spotkanie poświęcone współpracy zagranicznej jako elementu rozwoju pomorskich małych i średnich przedsiębiorstw skierowane jest do pomorskich przedsiębiorców, pracowników instytucji otoczenia biznesu oraz zainteresowanych tematyką współpracy międzynarodowej.

To już XIX edycja konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości

Pomorska Nagroda Jakości dedykowana jest organizacjom, które reprezentują najlepszą organizację i skuteczne zarządzanie, produkują nowoczesne wyroby oraz świadczą usługi na wysokim poziomie.

Jarmark Kaszubski w Stężycy

Podczas Jarmarku Kaszubskiego w Stężycy, 11 lipca 2015 r. będzie miała miejsce prezentacja tradycyjnej kaszubskiej żywności i produktów regionalnych.. To niepowtarzalna okazja do degustacji kaszubskich specjałów, posłuchania muzyki i nabycia wyrobów twórców ludowych. Główną częścią dorocznego spotkania jest konkurs na przetwory i desery z truskawki kaszubskiej.