Aktualności

Czy smoki żyją w naszym świecie? Rodzinne warsztaty entomologiczne w Szymbarku

Odpowiedź na pytanie będzie można poznać podczas warsztatów rodzinnych „Motyle i latające smoki". Na uczestników w wieku powyżej 7 lat, wraz z pełnoletnimi opiekunami, 2 i 3 sierpnia 2019 r. w Szymbarku czekają edukatorzy.

Biznes nad Morzem Czarnym? Jedź z Pomorskim Brokerem Eksportowym na targi w Odessie i nawiąż biznesowe kontakty

Port w Odessie jest czarnomorską bramą na Ukrainę. A międzynarodowe targi Trans Expo to ważne wydarzenie branży morskiej i stoczniowej. Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza firmy z Pomorza do wspólnego wyjazdu na targi.Zgłoszenia do 2 sierpnia 2019 r.

Rekordowe 100 zgłoszeń! Gryf Gospodarczy coraz bardziej pożądaną nagrodą

Zakończył się nabór do jubileuszowej 20. edycji konkursu o Nagrodę Pomorską Gryf Gospodarczy. W tym roku wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali 20 września 2019 r.

Prawie 2,5 mln pasażerów w pół roku. Na gdańskim lotnisku rośnie liczba pasażerów oraz przeładunki towarów

Ruch pasażerski w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku w pierwszym półroczu 2019 wzrósł o prawie 6 proc. w stosunku do roku 2018. Rośnie też liczba operacji lotniczych oraz przewozy cargo. Te dane to dobra prognoza i szansa na przekroczenie liczby 5 mln pasażerów pod koniec roku.

Jak z Pomorza dojechać na Pol'and'Rock Festival 2019? Znamy rozkład jazdy specjalnych pociągów

Trzy specjalne pociągi z Gdyni do Kostrzyna nad Odrą pojadą przez Słupsk, Koszalin, Stargard i Gryfino. W ten sposób dowiozą uczestników na tegoroczny festiwal Pol'and'Rock. Ponadto, w czasie festiwalu kursować będzie dodatkowy pociąg ze Słupska do Kostrzyna

Zainspiruj się twórczo podczas Gdynia Design Days. Warsztaty, wystawy i spotkania z najlepszymi projektantami

Przez ponad tydzień 6-14 lipca 2019 r. Gdynia stanie się nadmorską stolicą designu. Podczas festiwalu Gdynia Design Days odbędzie się kilkadziesiąt spotkań branży projektowej, kursy dla specjalistów i początkujących, wykłady i wystawy. To świetna okazja, by zobaczyć, jak w praktyce wygląda współczesny polski design i jakie są trendy w projektowaniu.

Jeśli lecieć to tylko z Gdańska. Pomorskie lotnisko wciąż jest polskim liderem punktualności

W czerwcu 2019 r. średni współczynnik punktualności w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku wyniósł 82,65 proc. To o prawie 6 proc. więcej niż średnia dla wszystkich polskich lotnisk. Poznaliśmy też najbardziej punktualną linię operującą z Pomorza.

Są plany rozwoju portów w Gdyni i w Gdańsku. Będą nowe drogi, modernizacja kolei i innowacyjne technologie

W Gdyni 2 lipca 2019 r. odbyła się specjalna konferencja poświęcona tematyce portowej regionu bałtyckiego „Uwarunkowania rozwojowe portów Gdańska i Gdyni". W Porcie Gdynia spotkali się przedstawiciele branży morskiej, ministerstw gospodarki morskiej, inwestycji i infrastruktury, samorządowcy oraz przedsiębiorcy. Rozmawiali m.in. o tym, w jakim kierunku zmierza branża i jak rozwijać trójmiejskie porty.

Transcassubią na XXI Światowy Zjazd Kaszubów. Specjalny pociąg do Chojnic [ROZKŁAD JAZDY]

Tegoroczny, XXI już Światowy Zjazd Kaszubów będzie w Chojnicach 6 lipca 2019 r. Uczestników zawiezie tam specjalny pociąg Transcassubia. W tym roku, skład pojedzie z Redy przez Gdynię, Kościerzynę i Lipusz.

Odblaski, kamizelki i porady. Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego i pomorska Policja wspólnie edukują rowerzystów

Wcześniej były apteczki dla kierowców i odblaski dla pieszych. Teraz czas na rowerzystów. Trwa akcja „Dwa Kółka" organizowana przez PORD i pomorską Policję. Przez pięć dni w pomorskich miejscowościach rozdawane są odblaskowe gadżety dla cyklistów.