Aktualności

O przyszłości Unii Europejskiej pod Niebem Polskim. Debata z udziałem polityków i ekspertów

Debata o przyszłości UE odbędzie się w sali Niebo Polskie
Debata o przyszłości UE odbędzie się w sali Niebo Polskie. Fot. Natalia Kłopotek-Główczewska

W czwartek 28 lutego 2019 r. w Gdańsku spotkają się samorządowcy, eksperci i unijny poseł Janusz Lewandowski. Będą dyskutować o polityce spójności, zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego i rocznicy 15-lecia Polski w UE.

 

Wstęp na debatę jest otwarty (bez rejestracji).

 

Jaka Polska i Unia Europejska?

Debata z udziałem publiczności „Europa pod Polskim Niebem – polityka spójności i wybory do Parlamentu Europejskiego" odbędzie się 28 lutego 2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Udział wezmą m.in. marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, europoseł Janusz Lewandowski, ekspert specjalnego zespołu Team Europe prof. Beata Przybylska-Maszner oraz Maia Mazurkiewicz z Frontu Europejskiego.

Marszałek Mieczysław Struk przedstawi opinię „Koszty i zagrożenia związane z brakiem spójności", która została przyjęta przez Komitet Regionów UE. Europoseł Janusz Lewandowski omówi rolę Parlamentu Europejskiego i wyborów europejskich w 2019 r. Z kolei prof. Beata Przybylska-Maszner, ekspert sieci informacyjnej Team Europe, przedstawi fakty i mity funkcjonowania Parlamentu Europejskiego. Ostatnim wystąpieniem będzie wykład przedstawicielki Frontu Europejskiego Mai Mazurkiewicz, która poruszy tematy dezinformacji oraz obalania mitów o UE.

Spotkanie zakończy dyskusja o 15-leciu Polski w UE i wizji Europy w nowej kadencji Parlamentu Europejskiego. Moderatorem debaty będzie Dorota Sobieniecka-Kańska z Gdańskiego Klubu Biznesu.

Swoje zdanie o przyszłości Europy można wyrazić w ankiecie internetowej Europejskiego Komitetu Regionów.

 

Debata „Europa pod Polskim Niebem – polityka spójności i wybory do Parlamentu Europejskiego"

  • 28 lutego 2019 r., czwartek, godz. 11.00-14.15
  • Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
  • sala Niebo Polskie
  • ul. Augustyńskiego 1
  • Gdańsk
  • wstęp – wolny

Zobacz program: 

view szablon artykułu

Aktualności