PATRONAT MEDIALNY POMORSKIE.EU

Pozornie „Proste Historie”

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie zaprasza na kolejne wydarzenie ze świata sztuk plastycznych. Wernisażem w czwartek, 27 października 2016 r., otwarta zostanie wystawa malarstwa Agnieszki Borkowskiej „Proste Historie". Prace łódzkiej artystki będzie można oglądać do 4 grudnia 2016 r.


Skarby średniowiecza w Narodowym

W Muzeum Narodowym w Gdańsku, 12 kwietnia 2016 r. odbędzie się wernisaż wystawy „Skarby średniowiecza", objętej honorowym patronatem marszałka województwa pomorskiego. Ekspozycja prezentuje najcenniejsze zabytki wieków średnich ze zbiorów Muzeum Narodowego w Gdańsku. Stanowi próbę odtworzenia splendoru średniowiecznej sztuki i rzemiosła artystycznego. Wystawa czynna do 31 grudnia 2016 r.


Opowiedz swoją historię o Gdyni

Kampania społeczna Dodaj Historię to element budowy nowej wystawy stałej „Gdynia – dzieło otwarte", która zostanie otwarta pod koniec 2016 r. w Muzeum Miasta Gdyni. Organizatorzy zapraszają obecnych i dawnych mieszkańców Gdyni do współtworzenia tej ekspozycji. Dzięki małym i wielkim historiom, które opowiedzą mieszkańcy miasta oraz wypożyczonym lub przekazanym przedmiotom wystawa stanie się wspólnym dziełem, poszerzonym o punkt widzenia samych gdynian.


Saga rodu Sobczaków

W Muzeum Sztuki Nowoczesnej, oddziale Muzeum Narodowego w Gdańsku, od 31 lipca do 29 stycznia 2017 r. można oglądać wystawę „Saga rodu Sobczaków". Ekspozycja prezentuje twórczość znakomitych artystów związanych z Wybrzeżem.


O graniu przed wiekami w Sopocie

Oddział Muzeum Archeologicznego w Gdańsku, Skansen Archeologiczny Grodzisko w Sopocie zaprasza na najnowszą wystawę „Gry planszowe – świadectwo cywilizacji", którą zwiedzać można już od 14 maja 2016 r.


„Każdy krok zostawia ślad”, czyli szewska archeologia

W wyniku prac wykopaliskowych rok rocznie do Muzeum Archeologicznego w Gdańsku od przeszło trzydziestu lat trafiają tysiące przedmiotów, w tym również wykonane ze skóry buty. Unikatowa kolekcja obuwia dawnych gdańszczan, a wraz z nią tajniki szewskiego rzemiosła prezentowana będzie od 29 kwietnia 2016 r.


— 20 Items per Page
Showing 41 - 46 of 46 results.
Newsletter

Patronat marszałka województwa

Patronat medialny: Pomorskie.eu

Kalendarium pomorskie