Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/c194752e-6454-4c3e-ad36-80525e1f1d09.jpg Małe jest piękne. Młodzi wirtuozi zagrają w Słupsku

Małe jest piękne. Młodzi wirtuozi zagrają w Słupsku

Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I.J. Paderewskiego w Słupsku

Wraz z profesjonalnymi muzykami, 24 lutego 2019 r. popis umiejętności dadzą uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I.J. Paderewskiego w Słupsku. Nie zabraknie też muzycznej zabawy i prezentów dla każdego.

 

Podczas nietuzinkowego koncertu, 24 lutego 2019 r. mali wirtuozi zagrają m.in. Koncert fortepianowy D-dur J. Haydna i Preludia taneczne W. Lutosławskiego.

 

Alicja Zakrzewska 

Urodziła się 10 grudnia 2008 r. w rodzinie muzycznej. W wieku 6 lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie. Od 7. roku życia uczęszcza do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie. Alicja ma na swoim koncie następujące sukcesy:

  • I nagroda – Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny Alla Pollacca w Warszawie, 2018;
  • II nagroda – Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny „Mistrz klawiatury” Warszawa, 2018;
  • III nagroda – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. J. Zarębskiego Łomianki, 2018;
  • III nagroda – Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Emmy Altberg w Łodzi, 2018;
  • II nagroda – Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. B. Bartoka w Warszawie, 2017;
  • III nagroda – Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Emmy Altberg w Łodzi, 2016.

 

Wojciech Niedziółka

Jest uczniem klasy skrzypiec oraz trzeciej klasy gimnazjum OSM II stopnia w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. W swoim dorobku artystycznym zebrał bogatą kolekcję najwyższych nagród podczas prestiżowych konkursów skrzypcowych organizowanych w kraju i zagranicą. Koncertuje od 10. roku życia. Był członkiem Lusławickiej Orkiestry Talentów. W charakterze solisty orkiestry symfonicznej zadebiutował podczas Międzynarodowego Festiwalu Emanacje 2017. Występował także z orkiestrą Polish Camerata w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Łódzkiej w koncercie z cyklu Młodzi Geniusze w 2018 r. Dzięki nagrodzie w konkursie Purpurowy Stradivarius, odbył miesięczne warsztaty muzyczne w Luzerne Music Center w USA. W tym roku został zaproszony do składu Penderecki Youth Orchestra – orkiestry kameralnej utworzonej przy Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Jest stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci oraz programu ministra kultury i dziedzictwa narodowego, Młoda Polska.

 

Jeremi Tabęcki

Pochodzi z rodziny o bogatych tradycjach muzycznych. Grę na klarnecie rozpoczął w wieku 6 lat. Kontynuuje naukę w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. K. Szymanowskiego w Warszawie. Jest laureatem wielu nagród na krajowych i międzynarodowych konkursach, m.in. I nagrody na Konkursie Pro Bohemia w Ostrawie (Czechy), I nagrody na Festiwalu Klarnetowym w Szczecinie, I Nagrody na Konkursie „Drewno dla najmłodszych” w Dąbrowie Górniczej i innych. Nagrody otrzymywał również jako członek trio klarnetowego, m.in. Grand Prix na konkursach kameralnych w Gdańsku, Sierpcu i Sochaczewie. Występował również z Orkiestrą Kameralną w Elblągu podczas koncertów dla młodzieży. Brał udział w kursach i warsztatach klarnetowych. Od października 2018 r. jest stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

 

Bartosz Olejnik

Urodził się w Szczecinie w rodzinie pokoleniowo związanej z muzyką. Od początku przejawiał zainteresowanie tą dziedziną sztuki. W 2001 r. ukończył z wyróżnieniem Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. W czasie nauki zauważono jego szczególne uzdolnienia muzyczne, co zaowocowało licznymi stypendiami i nagrodami zarówno w trakcie nauki w szkole średniej, jak i podczas studiów. W 2006 r. ukończył Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Koncertował z wieloma orkiestrami w kraju jak i zagranicą. W 2010 r. rozpoczął studia na wydziale dyrygentury symfoniczno-operowej w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, które zakończył w 2015 r. W dziedzinie dyrygentury współpracuje z Operą na Zamku w Szczecinie, Operą Bałtycką w Gdańsku, Capellą Bydgostiensis, Sinfonią Balticą w Słupsku oraz Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej. W swoim repertuarze ma m.in. opery: „Eugeniusz Onegin” P. Czajkoswskiego, „Bal maskowy” G. Verdiego, „Traviata” G. Verdiego, „La Boheme” G. Pucciniego, „Nabucconodosor” G. Verdiego, „Cyrulik sewilski” G. Rossiniego.

 

 

 

Małe jest piękne

  • 24 lutego 2019 r., niedziela, godz. 12
  • Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara
  • ul. Jana Pawła II 3
  • Słupsk

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Filharmonii Sinfonia Baltica

 

Wykonawcy:

  • Alicja Zakrzewska – fortepian
  • Wojciech Niedziółka – skrzypce
  • Jeremi Tabęcki – klarnet
  • uczniowie PSM I i II st. w Słupsku
  • Orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica, którą poprowadzi Bartosz Olejnik

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.