Aktualności

Ferie ze sztuką w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

rzeźba, popiersie
Fot. źródło: http://bgsw.pl/

Centrum Aktywności Twórczej w Ustce na ferie zimowe dla dzieci, młodzieży i studentów przygotowało bogatą ofertę warsztatów plastycznych, rzeźby, ceramiki, obrazu i dźwięku oraz animacji poklatkowej.

 

Warsztaty mają charakter interdyscyplinarny i dają wiele możliwości poznawania oraz odbioru sztuki poprzez bezpośredni udział dzieci i młodzieży w procesie tworzenia. Zajęcia mają na celu pobudzanie do twórczego działania i przygotowania do odbioru sztuki współczesnej. Dzieci i młodzież zapoznają się z twórczością polskich artystów sztuki najnowszej, poznają zagadnienia związane ze sztuką współczesną i będą miały popracować z różnymi mediami, takimi jak rysunek, rzeźba, ceramika, fotografia oraz animacja poklatkowa.

 • Warsztaty plastyczne
  Zajęcia skierowane do dzieci w wieku 7-12 lat odbędą się 16-17 i 23-24 stycznia 2017 r., godz. 11.00.
  Zapisy: Joanna Żuraw, tel. 515 089 986, e-mail:  j.zuraw@bgsw.pl.
 • Pracownia obrazu i dźwięku
  Zajęcia skierowane do młodzieży i studentów w wieku 12-25 lat odbędą się od 16 do 19 stycznia 2017 r., godz. 11.00 i są bezpłatne.
  Uczestnicy warsztatów poznają możliwości aparatu i kamery. Organizatorzy udowodnią, że niesamowite zdjęcia powstaną, jeśli tylko wyzwoli się wyobraźnię. Uczestnicy przekonają się, że fotografowanie zwykłych przedmiotów daje spektakularne efekty. To zajęcia dla każdego, kto lubi eksperymenty ze światłem, filmem, aparatem. 
  Przybyli na zajęcia stworzą i zaprezentują fotografię, filmy, podcasty, dokumenty, animacje, sny, marzenia itd. techniki od łomografi po Full HD.
  Na wyposażeniu pracowni są kamery, aparaty fotograficzne, sprzęt oświetleniowy, mikrofony, rejestrator dźwięku, laptopy z pełnym pakietem Adobe Master Collection CS6. Wszystko po to, aby zaktywować twórczo uczestników zajęć.
  Zapisy: Krzysztof Tomasik, tel. 515 089 686.
 • Pracownia rzeźby i ceramiki
  Zajęcia skierowane do młodzieży w wieku 12-18 lat odbędą się 18-19 oraz 25-26 stycznia 2017 r., godz. 12.00. Poprowadzi je Michał Żesławski.
  Organizatorzy zajęć oferują możliwość realizacji projektów rzeźbiarskich w nowocześnie wyposażonej przestrzeni oraz szeroki zakres możliwości pracy w masach ceramicznych, kształtowanych metodami ręcznego formowania lub odlewu. Celem pracowni jest edukacja poszerzająca świadomość w zakresie designu i sztuki współczesnej ze szczególnym ukierunkowaniem na rzeźbę i ceramikę.
  Zapisy: Michał Żesławski, tel. 530 558 750, e-mail: m.zeslawski@bgsw.pl.
 • Warsztaty z animacji poklatkowej
  Zajęcia skierowane do młodzieży w wieku 12-18 lat odbędą się od 23 do 26 stycznia 2017 r., godz. 14.00.
  Zapisy: Piotr Ziębakowski, tel.: 518 909 578 , p.ziebakowski@bgsw.pl.

Ferie ze sztuką w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

 • 16-26 stycznia 2017 r.
 • ul. Zaruskiego 1 a
 • Centrum Aktywności Twórczej
 • Ustka
 • udział – bezpłatny

Zobacz: Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej

 

herb województwa pomorskiego_logo instytucja kultury samorządu województwa pomorskiego

 

 

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności