Aktualności

Europejski program stażowy dla nauczycieli

Jakość edukacji i modernizacja szkolnictwa zawodowego to jedno z większych wyzwań zapisanych w Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020. W ramach rocznego planu realizacji Regionalnego Programu Strategicznego Aktywni Pomorzanie na rok 2014 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku przygotowana została informację o dostępnym międzynarodowym programie stażowym z zakresu nowoczesnych form poradnictwa zawodowego dla nauczycieli.

I Bieg Gniewski z Sobieskim i Marysieńką

W Gniewie w samo południe 27 września 2014 r. sygnał z zamkowej armaty rozpocznie historyczny I Bieg Gniewski. Na starcie pojawią się król Jan III Sobieski wraz z księżną Marysieńką. W biegu na dystansie 10 km wystartuje 400 biegaczy.

Kampania społeczna Przejrzyj Chłoniaka

Rozpoczęła się emisja kampanii społecznej Przejrzyj Chłoniaka, opracowanej przez laureatki 7. edycji Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży Mam Haka na Raka. Projekt został wybrany spośród kilkudziesięciu koncepcji kampanii, dotyczących profilaktyki onkologicznej dedykowanych tym razem nowotworom układu chłonnego – chłoniakom. Już niebawem zwycięską kampanię gdańskich uczennic zobaczy cała Polska.

Wspólny język Polaków – konferencja naukowa

Jakie jest stanowisko Kościoła wobec bioetyki i orientalnych ruchów religijnych? Jakie są współczesne wzorce kobiecości i męskości, i jak zmieniły się one po roku ‘89? Między innymi takie tematy zostaną poruszone na Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „W poszukiwaniu wspólnego języka. Obraz Polaków po przemianach społeczno- kulturowych", która odbędzie się w sobotę, 20 września 2014 r., na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego.

Bajkowy Festyn Rodzinny Kaszubskie Bajania

Rynek w Kościerzynie, 21 września 2014 r. zamieni się w wielkie bajkowisko. Na najmłodszych i tych trochę starszych czeka mnóstwo atrakcji. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Strzecha.

Experyment świętuje rok w nowej siedzibie

Gdyńskie Centrum Nauki Experyment zaprasza wszystkich miłośników odkryć bez względu na wiek, na świętowanie pierwszego roku w nowej siedzibie. Warsztaty, zajęcia, odkrycia i szalone zabawy trwać będą przez cały weekend, 6-7 września 2014 r.

Żeglarze zapraszają do zabawy

Ośrodek terapii, edukacji i aktywizacji sportowej w Sopocie w imieniu Fundacji Sport na Zdrowie zaprasza Dzieci niepełnosprawne z województwa pomorskiego Na imprezę żeglarską „Żeglarze Dzieciom", która odbędzie się 12 września 2014 r. w sopockim Klubie Żeglarskim.

52. Bieg Westerplatte

Bieg Westerplatte w Gdańsku odbędzie się 13 września 2014 r. W tym roku na liście startowej znalazło się ponad 3 tysiące zawodników. Start i meta 10-kilometrowego biegu, ze względu na remontowe prace drogowe, będą miały miejsce na Westerplatte.

Rusza Rozbiegana Kościerzyna

Przygotuj się do jubileuszowych XX biegów kościerskich. Pięć specjalnie przygotowanych treningów biegowych czeka na uczestników w każdą sobotę od 6 września do 4 października 2014 r. od godz. 9.00. Spotkania na bieżni Stadionu Miejskiego w Kościerzynie przy ul. Kamiennej 7.

VI Turniej Piłki Ręcznej Mężczyzn

Kościerzyna zaprasza na pokaz piłki ręcznej na najwyższym poziomie. VI Turniej Piłki Ręcznej Mężczyzn o Puchar Burmistrza Miasta odbędzie się w dniach 6-7 września br. w Hali Sportowej „Sokolnia".

VII Kaszubski Rajd na Orientację „Z kompasem”

Kolejny, siódmy już Kaszubski Rajd na Orientację „Z kompasem" będzie miał miejsce w kaszubskich Sierakowicach koło Kartuz w dniach 27-28 września 2014 r. Impreza za każdym razem odbywa się w najatrakcyjniejszych miejscach Pomorza. Zawody przeznaczone są dla piechurów i rowerzystów, do wyboru jest kilka tras różnych pod względem trudności. Zapisy rozpoczęły się 1 września.

Stypendia marszałka dla zdolnych uczniów

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie stypendiów marszałka województwa pomorskiego na rok szkolny 2014/2015 w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży – mieszkańców województwa pomorskiego.

Pożegnanie wakacji w Centrum Hewelianum

Piknikowanie w przebraniu i udział w konkursie na najlepszą stylizację, zabawy teatralno-plastyczne z samym Ambrożym Kleksem oraz ostatnia okazja, by odbyć historyczny spacer po Górze Gradowej i poznać jej tajemnice – to propozycje Centrum Hewelianum na weekend 30-31 sierpnia 2014 r.