Aktualności

Szukasz pomysłu na siebie? Na nową pracę albo studia? Skorzystaj ze specjalnych porad doradców zawodowych

Nie prześpij wakacji! To świetny czas na zaplanowanie kariery, znalezienie pierwszej pracy lub totalną zmianę w życiu zawodowym. W podjęciu decyzji, stworzeniu ciekawego CV oraz znalezieniu ukrytych talentów pomogą dorady zawodowi. Do 23 sierpnia będą udzielać darmowych porad w Gdańsku i Słupsku.

Chciałbyś nakręcić film, ale nie wiesz jak? Na tych warsztatach nauczysz się wszystkiego!

Od października do grudnia będą trwały 18. Pomorskie Warsztaty Filmowe. Trwa rekrutacja, która zakończy się 15 sierpnia 2019 r. Wybrani uczestnicy warsztatów wezmą udział w każdym z etapów powstawania filmu fabularnego: od pisania scenariusza poprzez zdjęcia z udziałem profesjonalnej ekipy filmowej i zawodowych aktorów, aż po montaż i udźwiękowienie.

Przez lasy okolic Lipusza. Kolejna odsłona cyklu Kaszuby Biegają już w sobotę

Ciekawy bieg, zaskakująca trasa, piękne miejsce i bogaty program artystyczny to argumenty do pokonania dyszki w Lipuszu. Święto Lipusza oraz Tuszkowska Matka w sobotę 27 lipca 2019 r.

Czy smoki żyją w naszym świecie? Rodzinne warsztaty entomologiczne w Szymbarku

Odpowiedź na pytanie będzie można poznać podczas warsztatów rodzinnych „Motyle i latające smoki". Na uczestników w wieku powyżej 7 lat, wraz z pełnoletnimi opiekunami, 2 i 3 sierpnia 2019 r. w Szymbarku czekają edukatorzy.

Nauka udzielania pierwszej pomocy i zasady bezpieczeństwa na drodze. 14. edycja Moto Safety Day już w sobotę

Będzie miasteczko ruchu drogowego, symulacja akcji ratunkowej po wypadku drogowym oraz nauka zapinania pasów i jazdy w fotelikach, a na zakończenie koncert Dave Bo. To tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla uczestników Moto Safety Day Wydarzenie odbędzie się na skwerze Kościuszki w Gdyni w sobotę, 27 lipca 2019 r. Wstęp jest wolny.

Prawie cztery tysiące uczestników na trasie 57. Biegu Westerplatte. Kto pokona trasę 10 km w czasie krótszym niż pół godziny?

Bieg Westerplatte dla wielu uczestników to symbol pamięci, historii, drogi od wojny do wolności. 14 września 2019 r. uczestnicy będą mogli napisać swoją własną historię na trasie 57. edycji najstarszego biegu ulicznego w Polsce ze startem w miejscu, gdzie wybuchła II wojna światowa i metą, skąd przyszła wolność, czyli przy Stoczni Gdańskiej i Europejskim Centrum Solidarności. Zapisy trwają.

Seniorzy na start. Wojewódzka Seniorada w Skarszewach to nie tylko sportowa rywalizacja, ale i wspaniała zabawa

Rzuty ringiem, slalom z piłką oraz bieg sprawnościowy. To tylko niektóre z konkurencji, w których sprawdzą się seniorzy 65+. Liczy się zdrowa sportowa rywalizacja i dobra zabawa. II Wojewódzka Seniorada o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego odbędzie się w sobotę, 27 lipca 2019 r. w Skarszewach. Termin zgłoszeń upływa 24 lipca.

Znamy zwycięzców Pro-Air Cup. Są nimi Łukasz Trzciński i Piotr Adamowicz

W weekend, 20 i 21 lipca, odbyły się Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC załóg jednoosobowych. Złote medale w PRO-AIR Cup zdobyli w grupie A Łukasz Trzciński na PGO Good Speed oraz w grupie B Piotr Adamowicz na Neoprofil.

Kilkunastu samotnych żeglarzy zmierzy się w czterech wyścigach. Który z nich okaże się najlepszy podczas Pro-Air Cup ?

Na Zatoce Gdańskiej w dniach 19-21 lipca 2019 r. odbędą się regatowe zmagania najlepszych polskich samotnych żeglarzy. Rywalizować będą nie tylko o medale Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC załóg jednoosobowych, ale również o atrakcyjne nagrody, których pula wynosi aż 25 tys. zł. Zmagania będzie można śledzić na żywo dzięki trackingowi.

Aleja Żeglarstwa Polskiego z kolejną tablicą. Tym razem wodniacy upamiętnią Czesława Marchaja

W Gdyni w piątek, 19 lipca 2019 r. zostanie odsłonięta tablica poświęcona wybitnemu teoretykowi żeglowania Czesławowi Marchajowi.

Luksusowe jachty żaglowe i motorowodne, szanty i konkurs na najlepszy design. Targi Wiatr i Woda w Gdyni

Będzie 130 wystawców, którzy zaprezentują 120 jednostek. Wśród nich zobaczymy m.in. najpiękniejsze jachty żaglowe i motorowe, najszybsze skutery, a także nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny. Tegoroczna edycja Targi Sportów Wodnych i Rekreacji Wiatr i Woda odbędzie w Gdyni w dniach 18-21 lipca 2019 r.

Przenieść się do świata bajek można tylko w Swołowie. Dziecięca zagroda, czyli spotkania z rzemiosłem, teatrem i śpiewem

Zajęcia muzyczne, pisanie bajek, a także gry i zabawy w ogrodzie to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie już 20 i 21 lipca 2019 r. Dziecięca zagroda to spotkanie z przyjaciółmi z dzieciństwa.

Przełajowe biegi w letniej odsłonie. Cała Polska bierze udział w City Trail on Tour, weź udział i ty!

W tym roku na 5-kilomertowym dystansie będzie 10 miast, 10 biegów i 10 przełajowych tras. Piąta już edycja cyklu City Trail onTour rozpocznie się 15 i potrwa do 26 lipca 2019 r. Zawody są zaplanowane na godziny popołudniowe w dni powszednie. W Trójmiejskim Parku Krajobrazowym bieg zaplanowano na 18 lipca 2019 r.

Takiego turnieju jeszcze nie było. Do przerwy 0:1 na Stadionie Energa Gdańsk

To będzie wyjątkowa edycja piłkarskiego turnieju Do przerwy 0:1. Po raz pierwszy w historii dzikie drużyny zagrają na Stadionie Energa Gdańsk. Pierwszy gwizdek o godzinie 10.00 w sobotę 13 lipca 2019 r.

W weekend podziwiaj zmagania najlepszych. Już po raz ósmy wystartuje Triathlon Gdańsk

Olimpijski dystans do pokonania będą mieli uczestnicy sportowej rywalizacji, która odbędzie się w Gdańsku 13 i 14 lipca 2019 r. Najpierw 1500 metrów do przepłynięcia, potem 40 km do przejechania na rowerze, a na zakończenie 10 km biegu. Kto zwycięży tym razem? Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali rywalizację w czterech kategoriach.

Unijne dofinansowanie dla gminy Kolbudy. W przedszkolach będą dodatkowe miejsca i zajęcia dla najmłodszych

Ponad 1,7 mln zł pochodzących z Unii Europejskiej trafi do gminy Kolbudy. Dzięki temu przedszkolaki rozwiną swoje kompetencje, a w Kowalach będą dodatkowe miejsca wychowania.

Skórcz opanowali biegacze i rowerzyści. Odbyła się dwunasta już edycja Biegu Czterech Jezior

Przez długi czas nie było wiadomo, czy uda się przeprowadzić tegoroczną edycję Biegu Czterech Jezior. Wszystko przez pożar w firmie Iglotex ze Skórcza, która była sponsorem imprezy. W geście solidarności na współorganizację zawodów sportowych zdecydował się samorząd województwa pomorskiego.

Bieg Czterech Jezior jednak się odbędzie. Uczestnicy wezmą udział w sześciu konkurencjach już w sobotę

Skórcz 6 lipca 2019 r. opanują biegacze, rowerzyści i pasjonaci nordic walkingu. Przez długi czas nie wiadomo było, czy uda się przeprowadzić tegoroczną, dwunastą już edycję biegu. Wszystko przez pożar Iglotexu, który był sponsorem tytularnym imprezy.

Powstanie Subregionalna Trasa Rowerowa. Ma stać się elementem międzynarodowej sieci tras EuroVelo

Trzydziestu samorządowców z Pomorza podpisało list intencyjny w sprawie współpracy na rzecz realizacji, promocji i utrzymania Subregionalnej Trasy Rowerowej. Ma być to szlak rowerowy, biegnący w centralnej części województwa pomorskiego, który wkomponuje się w planowaną międzynarodową trasę wiodącą z Berlina do Tallina. Będą też połączenia z istniejącymi trasami EuroVelo 9 i 10.

Jesteś miłośnikiem czytania map? W niedzielę weź udział w Harpusiu w Brzeźnie

Dla uczestników aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu są do wyboru cztery trasy o różnych stopniach trudności. Każdy, kto wystartuje 7 lipca 2019 r., znajdzie odpowiednią dla siebie.

Przystań w Wiślince już gotowa. Trwają prace nad szlakami wodnymi Pętli Żuławskiej

Nowa przystań została wybudowana przy stanicy wodnej w Wiślince. Mogą tam cumować jachty o zanurzeniu do 2 m. Miejsca wystarczy dla 32 jednostek. To dogodne miejsce dla wodniaków ze względu na naturalną osłonę trzcinowisk koryta Martwej Wisły. Przystań w Wiślince jest częścią szlaku Pętli Żuławskiej, który liczy łącznie 303 km drogi wodnej.

Z Dominikiem przez Gdańsk. Spędź niedzielę na Głównym Mieście i baw się na Miejskiej Grze Terenowej

Aktywne spędzenie czasu, poznanie ciekawych miejsc i wspólna zabawa na świeżym powietrzu. A do tego losowanie nagród dla najmłodszych uczestników. Przyjdź na Główne Miasto w Gdańsku w niedzielę, 7 lipca 2019 r. i weź udział w Miejskiej Grze Terenowej Dominik.

Wielkie żeglarskie święto nad Motławą. Trwa Baltic Sail Gdańsk 2019

Do Gdańska między 5 a 8 lipca 2019 r. przypłynie ponad 20 najpiękniejszych, bałtyckich żaglowców. Baltic Sail Gdańsk to największa w regionie impreza żeglarska, podczas której będzie okazja, by przepłynąć się żaglowcem, śpiewać szanty i wziąć udział w specjalnych warsztatach. Będą też koncerty i zajęcia przygotowane dla najmłodszych.

Kto może się ścigać, a kto wygra? Maratony Rowerowe Lang Team w Gdańsku już w sobotę

Od 8 do 71 km do pokonania na rowerze będą mieli kolarze, którzy wystartują w rowerowym maratonie w Gdańsku. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 6 lipca 2019 roku.

Ultra przygoda w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Kto wygra TriCity Trail 2019?

Już po raz piąty biegacze wystartują w niedzielę, 7 lipca 2019 r. Uczestnicy będą mieli do wyboru trzy trasy: 80, 47 i 21 km. Ponadto, będzie można wspomóc podopiecznych hospicjum.

Kolejne gwiazdy sportowe we Władysławowie. Wyróżniono m.in.: Dydek, Gołotę i Nowickiego

Sportowa aleja gwiazd we Władysławowie wzbogaci się o nowe gwiazdy – aż ośmiu wybitnych, polskich sportowców. W weekend 6-7 lipca 2019 r. nad morzem będzie można spotkać m.in. Pawła Zagumnego, Andrzeja Gołotę, Agnieszkę Bibrzycką i Zbigniewa Pacelta.

Jak żyło się w dawnej wsi pomorskiej, dowiesz się podczas warsztatów w Swołowie

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie zaprasza w każdy czwartek wakacji na zajęcia, których uczestnicy cofną się w czasie do początków XX wieku i wskrzeszą zapomniane rzemiosła.

Unijne dofinansowanie dla najmłodszych. Żłobek Calineczka w Nowym Dworze Gdańskim jak nowy

Nowoczesny sprzęt dydaktyczny, wyremontowane sale zajęć i nowy bezpieczny plac zabaw, to wszystko z czego będą mogli korzystać najmłodsi mieszkańcy Nowego Dworu Gdańskiego. Żłobek Calineczka – skorzystał z funduszy europejskich. To kolejny dofinansowany z tych środków projekt w województwie pomorskim.

Latem naucz się wypiekać chleb, prząść owczą wełnę i pleść wianki. Bezpłatne warsztaty rękodzielnicze

We wszystkie wakacyjne weekendy będzie można wziąć udział w specjalnych warsztatach w Kościerzynie, Wielu i we Wdzydzach. Specjaliści rękodzielnictwa nauczą, jak tradycyjnie wyrabia się masło, piecze chleb czy dekoruje pierniki.

Napisz recenzję i wygraj specjalną wejściówkę na Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Masz od 15 do 19 lat i kochasz kino? Weź udział w konkursie, w którym nagrodą jest udział w festiwalu filmowym w Gdyni. Wystarczy napisać recenzję wybranego filmu lub ocenić go w krótkiej videorecenzji. Najlepsze osoby zasiądą w Jury Młodych, będą oceniać filmy z Konkursu Głównego oraz uczestniczyć w spotkaniach z gwiazdami i w wydarzeniach towarzyszących.