Aktualności

Bałwanek i gorący piecyk – Teatr w Oknie dzieciom

Czy możliwa jest miłość bałwanka i gorącego piecyka? Tego będą mogli się dowiedzieć najmłodsi widzowie, którzy wraz z rodzicami wybiorą się do Teatru w Oknie. Spektakl „Bałwanek i gorący piecyk" w wykonaniu Marcina Marca z Teatru Barnaby w sobotę, 28 stycznia 2017 r.

Sportowe ferie w Lęborku

Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku organizuje cykl zawodów sportowych w ramach akcji Ferie 2017 na sportowo. Podczas zimowej przerwy odbędą się turnieje: halowej piłki nożnej, tenisa stołowego i ziemnego, mini siatkówki oraz koszykówki. Obowiązują zapisy.

Ferie po gdyńsku

Jak co roku gdyńskie instytucje kultury, ośrodki edukacyjne i sportowe przygotowały dla dzieci i młodzieży szeroki wachlarz aktywności. Wśród nich znajdą się warsztaty plastyczne, teatralne, czytelnicze i kulturoznawcze, zajęcia ruchowe. Wiele z nich jest nieodpłatnych. Na część zajęć warto zapisać się wcześniej.

Muzealne i filmowe ferie zimowe w Lęborku

Podczas ferii zimowych, od 16 do 27 stycznia 2017 r., lęborskie Muzeum organizuje cykl warsztatów zanikających rzemiosł – papieru czerpanego, wykonywania biżuterii z filcu, biżuterii pradziejowej, toreb na zakupy i zdobienia powłoczek na jaśki. Zaplanowano także spotkania tematyczne, m.in. o baśniach kaszubskich, garncarstwie w pradziejach, warsztacie archeologa. Nie zabraknie też propozycji filmowych. Kino Fregata przygotowało specjalną ofertę.

Aktywny trening w Gdyni na rzecz orkiestry

Podczas treningu ogólnorozwojowego na plaży miejskiej w Gdyni, w niedzielę, 15 stycznia 2017 r. odbędzie się zbiórka na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na wydarzenie zaprasza Big Yellow Foot Adventure Team.

Ferie ze sztuką w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

Centrum Aktywności Twórczej w Ustce na ferie zimowe dla dzieci, młodzieży i studentów przygotowało bogatą ofertę warsztatów plastycznych, rzeźby, ceramiki, obrazu i dźwięku oraz animacji poklatkowej.

Ferie w gdańskich bibliotekach

Czy ferie w bibliotece to tylko czytanie książek? Czy w bibliotece można się bawić? Filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku na ferie zimowe, dla młodszych i trochę starszych dzieci, przygotowały ciekawe i trochę zapomniane gry i zabawy oraz zajęcia plastyczne.

Wiosna z Vivaldim, czyli muzyczne cztery pory roku dla dzieci

„Cztery Pory Roku" to nie tylko koncert z aktywnym udziałem najmłodszych melomanów, ale także muzyczne i multimedialne widowisko ze wspaniałą narracją aktorów oraz teatralnych lalek. Polska Filharmonia Bałtycka zaprasza na kolejne spotkanie dla dzieci, przełamujące tradycyjną formułę edukacji muzycznej. Na koncert „Wiosenny ogród", który odbędzie się 20 marca 2017 r. są jeszcze bilety.

Biblioteka dzieciom, czyli wiersze Juliana Tuwima

W ramach cyklu Biblioteki dla dzieci najmłodsi będą mogli zobaczyć spektakl „Cudowna kraina bajek". Jest to prezentacja wierszy Juliana Tuwima m.in.: „Lokomotywa", „Rzepka", „Słoń Trąbalski", „Pan Tralaliński", „Dyzio Marzyciel", „Babcia i kurka". Dzieci zaprasza Biblioteka Główna w poniedziałek, 16 stycznia 2017 r.

Ferie w morskim muzeum – o nawigacji, podwodnych tajemnicach i sekretach Żurawia

Jak ubierali się nurkowie 300 lat temu? Czy można zobaczyć ciśnienie? O czym mówią do nas zabytki i jak odczytać znaki nawigacyjne. Tak interesująco można spędzić ferie od 16 do 27 stycznia 2017 r. w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku.

Ferie 2017 w Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie

W tczewskim oddziale Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, Centrum Konserwacji Wraków Statków, będzie można poszukać Gwiazdy Polarnej, wybrać się w podróż dookoła świata w łodzi piankowej, wywołać wodne tornado i stworzyć kolorową tęczę. Także wodzić palcem po mapie, uczyć się podstaw nawigacji i przeprowadzać doświadczenia chemiczne. Będzie mokro, wesoło i nawet jeśli nie spadnie śnieg, ferie w Tczewie będą udane!

Senior z kartą może więcej

Poranna kawa z ciastem w przyjemnej gdyńskiej kawiarni, wizyta u kosmetyczki połączona z relaksacyjnym masażem, zaś wieczorem spektakl w teatrze. Brzmi atrakcyjnie? Centrum Aktywności Seniora w Gdyni oferuje kartę Gdynia Senior Plus, która oferuje bogatą ofertę zniżek i promocji, by zachęcić starszych mieszkańców do aktywnego udziału w życiu miasta. Karta przygotowana została dla osób, które ukończyły 60 lat.

Ferie w Gdańsku pełne sportowych atrakcji

Tegoroczne ferie zimowe w Gdańsku zapowiadają się wyjątkowo ciekawie. W programie zajęć m.in.: pływanie, judo, tenis ziemny, piłka nożna, żeglarstwo – wszystko w ciekawej formie treningów i warsztatów. Zajęcia są bezpłatne z wyjątkiem tych na pływalni, za które trzeba zapłacić jedynie symboliczną złotówkę.

Kulturalne ferie z Muzeum Pomorza Środkowego

Ozdabianie stołu, wykonanie glinianych sztućców, masek, wyrobów z wikliny, udział w balu karnawałowym czy zaprojektowanie herbu to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowano w Słupsku na ferie zimowe. Muzeum Pomorza Środkowego zaprasza od 16 do 29 stycznia 2017 r. dzieci w wieku 6-15 lat.

Ferie zimowe w Pomorskiem

W województwie pomorskim ferie zimowe trwają od 16 do 29 stycznia 2017 r. W przygotowanej przez instytucje z naszego regionu ofercie nie zabraknie półkolonii, warsztatów teatralnych, fotograficznych, plastycznych czy sportowych. Na zajęcia zapraszają pomorskie muzea, galerie, domy kultury, biblioteki oraz ośrodki sportu i rekreacji. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Twoje dzieci.

Senior na Plus 2! – edukacja finansowa

Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej, 1 stycznia 2017 r. rozpoczęło realizację projektu edukacyjnego „Senior na plus 2! Warsztaty z edukacji finansowej dla osób 55 plus". W ramach projektu od marca do połowy czerwca 2017 r. zaplanowano bezpłatne zajęcia edukacyjne dla osób po 55. roku życia. Rekrutacja uczestników odbywa się poprzez zgłoszenia organizacji działających na rzecz seniorów.

Kontrasty i tańce w twórczości Łowców Słów w Bibliotece Oliwskiej

Biblioteka Oliwska zaprasza na kolejne spotkania z Łowcami Słów. Grupą Opowiadaczy, które odbędą się w czwartki, 19 stycznia i 16 lutego 2017 r. Tym razem artystki – Elżbieta i Groszek Stanilewicz – zabiorą dzieci w wieku 10 i więcej lat w bajkowy świat kontrastów i tańców.

Karnawałowy dogtrekking w Kolibkach

Okazja dla wszystkich właścicieli i miłośników psów do udziału w wyjątkowym, gdyż karnawałowym dogtrekkingu w Adventure Park Kolibki już w najbliższą niedzielę, 8 stycznia 2017 r. Wystarczy przebrać się za ulubionego bohatera lub stworzyć nowy wizerunek, aby wystartować z czworonożnym przyjacielem.

Dzieci w Słupsku nauczą się sztuki

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów do udziału w bezpłatnych lekcjach o sztuce. Obowiązują zapisy.

Papierowe inspiracje w bibliotece – warsztaty dla dzieci

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zaprasza dzieci i młodzież do udziału w zajęciach kreatywnego świata papieru. Warsztaty tworzenia zakładek do książek, biżuterii, dekoracji na ścianę, wielkanocnych jaj odbędą się w filii przy ul. Paderewskiego 11 we wtorki, 10 i 24 stycznia 2017 r.

Zostań asystentem językowym w Niemczech

Ministerstwo Edukacji, Nauki i Kultury Meklemburgii Pomorza Przedniego poszukuje asystentów językowych. Ich zadaniem będzie wspieranie nauczycieli języka polskiego jako języka obcego w niemieckich szkołach na terenie Meklemburgii Pomorza Przedniego. Oferty można przesyłać do 10 lutego 2017 r.

Turniej piłkarski Amber Cup w Ergo Arenie

Gdańsko-sopocka Ergo Arena stanie się miejscem sportowych zmagań. XI edycja Amber Cup – największej halowej imprezy piłkarskiej w Polsce odbędzie się 6 i 7 stycznia 2017 r. Na hali będzie można zobaczyć najlepszych piłkarzy polskiej ekstraklasy, reprezentantów Polski i gwiazdy estrady.

Noworoczny rajd z kijkami

W nowy rok można wejść z różnymi postanowieniami. Jedni chcą schudnąć, a inni zadbać o kondycję. Dla jednych i drugich doskonałą okazją do realizacji zamierzeń będzie spacer z kijkami nordic walking. Najbliższy na dystansie ok. 10 km odbędzie się w niedzielę, 8 stycznia 2017 r.

Festiwal tańca nowoczesnego w Łebie

Łeba, po raz kolejny, stanie się taneczną stolicą Polski. Taniec współczesny, disco show, jazz dance czy freestyle będzie można podziwiać na hali widowiskowo-sportowej w Łebie podczas XI edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Nowoczesnego. Wydarzenie rozpocznie się w piątek, 6 stycznia 2017 r. i potraw trzy dni.

Turniej piłki halowej Kaszub Cup

Na Hali Widowiskowo-Sportowej GOSRiT im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie, 7 i 8 stycznia 2017 r., odbędzie się kolejny turniej Kaszub Cup. W zawodach rywalizować będzie 30 drużyn z rocznika 2006, m in. młodzi piłkarze z dalekiego Biłgoraja. Turniej został objęty patronatem honorowym Mieczysława Struk, marszałka województwa pomorskiego.

Młodzi astronomowie – proszeni o uwagę!

Jeśli macie przynajmniej 15 lat i chcecie nauczyć się obsługi profesjonalnego teleskopu, spróbować swoich sił w robieniu zdjęć odległym planetom, a do tego samemu poszukać gwiazd na niebie oraz dowiedzieć się tego, czego nie dowiecie się w szkole – koło naukowe Centrum Hewelianum „Gwiezdne Universum" czeka właśnie na was. Zapisy trwają, pierwsze zajęcia 12 stycznia 2017. Liczba miejsc ograniczona.

Podpisano kolejne umowy o jakości edukacji ogólnej

Umowy z powiatem człuchowskim oraz gminą Chojnice w ramach największego konkursu pod względem kwoty przeznaczonej na dofinansowanie, podpisano 22 grudnia 2016 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Powiat człuchowski będzie wspierać 1229, a gmina Chojnice – 1740 uczniów.

Podziękowania dla olimpijczyków na sesji Sejmiku

Podczas sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego 22 grudnia 2016 r. uhonorowano medalistów olimpijskich – sportowców z regionu, którzy reprezentowali Polskę podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Nagrody z rąk marszałka Mieczysława Struka i przewodniczącego Sejmiku Województwa Pomorskiego Jana Kleinszmidta otrzymali: Oktawia Nowacka, Natalia Partyka i Daniel Pek.

Zajęcia rugby i nie tylko... dla uczniów sopockich szkół ponadgimnazjalnych

Uczniowie Zespół Szkół Handlowych w Sopocie będą mogli bezpłatnie uczestniczyć w zajęciach sportowych organizowanych przez Fundację Sportu i Rekreacji Edwarda Hodury, a także trenować rugby. Pierwsze spotkanie, które odbędzie się w czwartek, 5 stycznia 2017 r. poprowadzi Jarosław Hodura.

Hewelianum szuka absolwentów!

Jesteś zdolny, ambitny a głowę masz pełną pomysłów? Chcesz dzielić się swoją naukową pasją z innymi? Jeśli tak, gdańskie Centrum Hewelianum czeka na Twoje CV. Kandydaci na edukatorów poszukiwani do 5 stycznia 2017 r.