Aktualności

Bieg o Złotą Górę

W ramach cyklu Kaszuby Biegają, w okolicach Złotej Góry koło Kartuz, w sobotę, 19 września 2015 r., odbędzie się kolejny bieg. Będzie on miał długość 9,3 km i poprowadzi malowniczymi terenami wokół jeziora Brodno Wielkie. W imprezie przewiduje się udział około 300 osób z całej Polski. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne.

Harpuś w ramach święta Południa Gdańska

Nie lada gratka dla wszystkich miłośników posługiwania się mapą i kompasem będzie w Gdańsku, w niedzielę, 20 września 2015 r. Mieszkańcy Ujeściska, Łostowic oraz Pięciu Wzgórz będą mieli okazję do udziału w Harpusiu, czyli dzielnicowej imprezie na orientację.

Mistrzostwa Polski Seniorów

Wody Zatoki Gdańskiej, w dniach 17-20 września 2015 r., będą miejscem żeglarskich zmagań seniorów. W każdej klasie przewidziano rozegranie po 10 wyścigów, łącznie z medalowym, w którym weźmie udział 10 najlepszych uczestników. Medalowe wyścigi, które odbędą się na Wiśle Śmiałej zaplanowano jednak tylko w klasach, w których będzie rywalizować co najmniej 10 jednostek.

Biegi przełajowe w Lęborku

Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku zaprasza do udziału w kolejnym cyklu indywidualnych biegów przełajowych o puchar Grand Prix Lęborka sezonu 2015/2016. Pierwszy wystartuje w sobotę, 26 września 2015 r. Dla zwycięzców nagrody pieniężne.

Rodzinna sztafeta im. Kamili Skolimowskiej

W Sierakowicach na orliku, w sobotę, 19 września 2015 r., odbędzie się rodzinna sztafeta im. Kamili Skolimowskiej. Udział jest bezpłatny.

Style architektoniczne w Gdańsku

Czym różni się budowla romańska od gotyckiej? Jakie gdańskie zabytki pochodzą z epoki renesansu, a jakie z baroku? W których budynkach odnajdziemy rysy modernizmu i historycyzmu? Uczestnicząc w nowym cyklu spacerów Gdańskich Miniatur, w nietypowy sposób – za pomocą gry miejskiej z zagadkami – można lepiej poznać Gdańsk i jego architekturę. Spacery są bezpłatne i odbywają się w dwóch turach – 24 września dla szkół i grup zorganizowanych (obowiązują zapisy) i 26 września 2015 r. dla wszystkich chętnych (wstęp wolny).

Sportowe pokolenia gdańszczan

Wielki sportowo-rekreacyjny festyn rodzinny odbędzie się na Targu Węglowym w Gdańsku w niedzielę, 13 września 2015 r., w godz. 10.00-15.00. W programie liczne atrakcje m.in.: spotkania z gwiazdami sportu, zajęcia sportowe, konkursy z nagrodami. Wstęp – wolny.

Joga dla pań w średnim wieku

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku zaprasza panie w wieku 45-59 do udziału w projekcie badawczym dotyczącym jogi. Zapisy już ruszyły.

Jesienny Experyment w Gdyni

Gdyńskie Centrum Nauki Experyment zaprasza na wrześniowe atrakcje i wydarzenia – „Spin Day" i warsztaty konstruktorskie, mobilne eksperymentarium na Pomorskich Dniach Energii, inaugurację Akademii Dzieci, czyli duże wykłady dla małych studentów. Dodatkowo na 28 września 2015 r., zaplanowano konferencję dla nauczycieli „Edukacja w akcji".

Mistrzostwa Polski Juniorów 29er, 420 K i M

Na wodach Zatoki Gdańskiej, w dniach 11-13 września 2015 r., odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów w klasach 29er, 420 K i M, Laser Radial K i M, RS:X K i M Mistrzostwa Polski w klasach Europa i OK-Dinghy.

Pomorscy studenci „Zwolnieni z Teorii”

„Zwolnieni z Teorii" to ogólnopolska olimpiada kierowana do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jej celem jest rozwój praktycznych umiejętności z zakresu zarządzania projektami u młodych ludzi oraz inspiracja do aktywności społecznej. Zadaniem uczestników jest zrealizowanie projektu społecznego zmieniającego na lepsze lokalne otoczenie. Do udziału w programie można się zgłaszać do 30 listopada 2015 r.

Żuławy wkoło

Interesujące budowle hydrotechniczne, piękne, zabytkowe domy podcieniowe, menonicie cmentarze, młyny i wiatraki – takie atrakcje czekają wszystkich uczestników rajdu rowerowego. Żuławy wkoło, to maraton rowerowy, który odbędzie się w niedzielę, 20 września 2015 r. Do wyboru będzie jedna spośród trzech tras: 55 km, 75 km lub 140 km. Dodatkowymi atrakcjami wydarzenia będą m.in.: występy artystyczne, warsztaty serowarskie i pieczenia chleba oraz porady kardiologiczne.

Święto sopockich NGO

Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji oraz Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu zapraszają już po raz trzynasty na sopocki Festyn Organizacji Pozarządowych (ang. Non-Government Organization). W sobotę, 12 września 2015 r., odwiedzający skwer Kuracyjny Sopockiego Molo będą mogli zapoznać się z ofertą wystawców corocznego święta sektora pozarządowego oraz wziąć udział w przygotowanych na ten dzień atrakcjach.

Piknik pokoleń w Gdyni

Stowarzyszenie Inicjatywa Arka Gdynia wraz ze Stowarzyszeniem Nowoczesnego Seniora Gdynia organizują nieodpłatny VII Turniej Piłki Nożnej Dzieci połączony z II Piknikiem Pokoleń „Wesoła piłka". Wydarzenie to odbędzie się w Gdyni, w sobotę, 19 września 2015 r. W programie przewidziano wiele atrakcji dla seniorów, m.in.: gry stolikowe, ćwiczenia ruchowe z instruktorem, pomiar ciśnienia krwi. Udział jest bezpłatny.

Regionalna liga piłki nożnej w Przywidzu

W ramach II edycja Regionalnej Ligi Piłki Nożnej 6 kolejne rozgrywki odbędą się w Przywidzu, w niedzielę, 13 września 2015 r.

Gdyńska jesień w muzeum

Muzeum Miasta Gdyni zaprasza do odwiedzin – na gości czekają ciekawe wystawy, spotkania z kuratorami, spacery zapomnianymi szlakami oraz zajęcia dla najmłodszych.

Olimpiada osób głuchoniewidomych

Pomorska Jednostka Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym organizuje V Olimpiadę Osób Głuchoniewidomych w Konkurencjach Przeróżnych, która odbędzie się w Gdańsku, w dniach 18-20 września 2015 r. Wydarzenie patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. Wstęp – wolny.

Europejskie Dni Dziedzictwa 2015

Już po raz 23. województwo pomorskie weźmie udział w ogólnopolskich obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa 2015. W dniach 12-13 oraz 19-20 września aż 17 instytucji kultury, zaprasza na koncerty, wystawy, warsztaty i spotkania, które odbywać będą się pod wspólnym hasłem – „Dziedzictwo utracone".

Sportowcy i aktorzy dla dzieci

W najbliższą środę, 9 września, sportowcy i aktorzy spotkają się z niepełnosprawnymi dziećmi z województwa pomorskiego. Wydarzenie rozpocznie się nagraniem wspólnego wideoklipu, o godz. 10.00, na terenie Sopockiego Klubu Żeglarskiego Ergo Hestia.

Jarmark Cysterski 2015

Już po raz piętnasty mieszkańcy Pelplina zapraszają na tradycyjną imprezę nawiązującą do najznamienitszych średniowiecznych zwyczajów. Przedstawienie historyczne, rekonstrukcje, atrakcje dla dzieci i młodzieży, turnieje rycerskie, piknik miejski – to tylko część atrakcji które czekają na wszystkich od 18 do 20 września 2015 r. z okazji XV Jarmarku Cysterskiego.

Karate kyokushin dla najmłodszych

Pomorski Klubu Karate Kyokushin ogłasza nabór uzupełniający na treningi karate kyokushin dla dzieci od 5 roku życia. Zajęcia polegają przede wszystkim na treningu ogólnorozwojowym, kształtującym zdolności koordynacyjne, zwinność i gibkość. Treningi odbywają się w Gdyni, na terenie Zespołu Szkół nr 6. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek, 15 września 2015 r.

Młodzieżowe wyścigi na łodziach RIB

Zawody łodzi motorowych klasy RIB do 15 KM odbędą się na akwenie treningowym Martwej Wisły, wzdłuż siedziby Gdańskiego Klubu Morskiego LOK im. gen. Mariusza Zaruskiego. Rywalizacja dzieci i młodzieży w grupie open – od 12 do 20 lat w niedzielę, 13 września 2015 r., od godz. 9.00. Na uczestników czekają upominki, puchary oraz nagrody dla zwycięzców w poszczególnych grupach.

Futbol po amerykańsku

Prawdziwa gratka dla wszystkich fanów futbolu amerykańskiego. Na Stadionie Miejskim w Gdyni, w sobotę 12 września, w towarzyskim meczu międzypaństwowym zmierzą się drużyny Polski i Belgii.

Żurawinowy rajd rowerowy

Jesteś miłośnikiem Kaszub? Lubisz aktywny wypoczynek na łonie natury? Jesteś zapalonym kolarzem? Żurawinowy Rajd Rowerowy to propozycja, która Cię zainteresuje. Sportowe zmagania odbędą się podczas II Festiwalu Żurawiny, na trasie Gdańsk – Kościerzyna, w dniach 11-12 września 2015 r.

Z plecakiem do Muzeum… Emigracji!

Z myślą o dzieciach i młodzieży szkolnej Muzeum Emigracji w Gdyni przygotowało bogatą ofertę edukacyjną na nadchodząca jesień. Zajęcia w jednej z najnowocześniejszych placówek w Polsce przybliżą zagadnienia związane z historią, językiem polskim, wiedzą o kulturze i społeczeństwie. Wyjątkowa przestrzeń portu i zabytkowego budynku Dworca Morskiego pomoże przykuć uwagę nawet najbardziej wymagających uczniów.

„Przyszłość na talerzu”, czyli co dzieci wiedzą o zdrowym jedzeniu

Od 1 września 2015 r. zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sklepikach szkolnych pozostaje tylko zdrowa żywność, o niskiej zawartości cukru, tłuszczu i soli. Jednak, jak ujawnia badanie „Przyszłość na talerzu", aż 21% uczniów z woj. pomorskiego jest przekonane, że dalej będą mogli kupować tam napoje gazowane – to najwyższy wynik w kraju.

Przełajowy bieg w Gdyni

Lubisz aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, masz wygodne obuwie, sportowy strój i nie brakuje Ci odwagi. Rada dzielnicy Gdynia-Dąbrowa zaprasza wszystkich zainteresowanych na bieg przełajowy, który odbędzie się w sobotę, 5 września. Dla wszystkich, którzy dobiegną do mety przewidziano medale pamiątkowe. Udział jest bezpłatny.

Kartuzy Triathlon MTB

Pływanie, bieganie i jazda na rowerze, a wszystko to na łącznym dystansie prawie 30 km – tak w wielkim skrócie przebiegać będzie Kartuzy Triathlon MTB. Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze, Fundacji Silni Ciałem Niezłomni Duchem oraz gmina Kartuzy zapraszają do udziału w wydarzeniu, które odbędzie się w sobotę, 12 września 2015 r. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal oraz okolicznościowa koszulkę.

Stres w sytuacjach publicznych

Wrześniowe warsztaty Akademii Active Citizens poświęcone będą autoprezentacji i radzeniu sobie ze stresem w sytuacjach publicznych. Zajęcia odbędą się 12 i 13 września 2015 r. w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku, a poprowadzi je Helena Mamzer – psycholożka i socjolożka, trenerka, ekspertka w zakresie komunikacji i relacji międzyludzkich. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, zapisy do 2 września.

Mecz na rzecz dziecięcego hospicjum

Charytatywny mecz piłki nożnej odbędzie się na stadionie PGE Arena Gdańsk, w sobotę, 5 września 2015 r., o godz. 16.30. Jego celem będzie wsparcie Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Naprzeciwko siebie do piłkarskiego boju staną artyści i przyjaciele hospicjum. Wśród gwiazd będzie można zobaczyć m. in.: Radosława Majdana, Dariusza Michalczewskiego, Rafała Maseraka, Marka Włodarczyka, Tomasza Schiemscheinera, Tomasza Jachimka. Wstęp na stadion – wolny. Wydarzenie patronatem honorowym objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Archiwum wiadomości