Aktualności

Pomóż młodym znaleźć pracę! Weź udział w konkursie na dofinansowanie własnego pomysłu

W konkursie PO WER do podziału jest 8 mln zł. O dofinansowanie projektów mogą się starać instytucje związane z rynkiem pracy, które wspierają osoby młode (do 30 r.ż.) w znalezieniu lub zmianie zatrudnienia. Chodzi o to, by młodzi mieli dobry start na rynku pracy, zdobyli doświadczenie i podnieśli swoje kompetencje. Termin na składanie wniosków został przedłużony do 25 marca 2019 r. (do godz. 12.00).

Targi Akademia w Gdańsku. Znajdź studia, napisz próbną maturę i naucz się japońskiego

Ruszają największe targi edukacyjne na Pomorzu. We wtorek 19 i środę 20 marca 2019 r. kilkudziesięciu wystawców, uczelnie wyższe, urzędy pracy i organizacje studenckie zaprezentuje swoją ofertę. To dobra okazja, by poznać najlepsze kierunki studiów i warunki przyjęcia na uczelnie wyższe.

Pomorskie Sztormy. Trzy szkoły, ponad 400 uczniów i nauczycieli. Tak rozwija się edukacja w gminie Lichnowy

Do Pomorskich Sztormów nominowany został edukacyjny projekt z gminy Lichnowy. Ponad 370 uczniów z trzech szkół korzysta z rozbudowanej oferty edukacyjnej i z nowych pomocy dydaktycznych. Wsparciem objęto również nauczycieli.

Festiwale, koncerty i plenery artystyczne. Aż 1,3 mln zł na rozwój kultury w województwie pomorskim

Zarząd Województwa Pomorskiego dofinansował 76 projektów kulturalnych kwotą 1,3 mln zł. Wśród wybranych działań są m.in. Sopot Film Festival, Międzynarodowe Spotkania z Kulturą Żydowską, wydanie albumu Jana Miśka „Kaszubskie stegny" oraz Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. Wsparcie otrzymają pomorskie organizacje pozarządowe.

Tańsze muzeum, basen i restauracje. W ten weekend odkryjesz Kościerzynę za pół ceny

W weekend 16 i 17 marca 2019 r. Kościerzyna zaprasza na specjalne akcje promocyjne. Za pół ceny będzie można zjeść obiad w restauracji, wybrać się na basen lub zwiedzać Muzeum Ziemi Kościerskiej. Pełna oferta promocji dostępna na dole strony.

Wielkanoc za kilka tygodni. Już teraz najmłodsi mogą nauczyć się wykonywać tradycyjne ozdoby

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie zaprasza dzieci od 3 roku na zajęcia, podczas których będą mogły wykonać wielkanocne pisanki, baranki i zajączki.

Pomorskie Sztormy. W Borkowie rodzice wracają do pracy, a najmłodsi idą do żłobka

To jeden ze społecznych projektów, jaki został nominowany do Pomorskich Sztormów. Dzięki opiece nad najmłodszymi mieszkańcami w gminnym żłobku rodzice mogą łatwiej wrócić do pracy.

Pomorska Nagroda Jakości. Wiemy, kto zdobył wyróżnienia

Przedsiębiorstwa, szkoły, szpitale to m.in. laureaci XXII edycji Pomorskiej Nagrody Jakości. Wręczono też wyróżnienia i nagrody specjalne. Uroczysta gala odbyła się w Domu Technika NOT w Gdańsku 7 marca 2019 r. Towarzyszyła jej konferencja z cyklu Jakość i innowacje w rozwoju Pomorza.

Zmierz się z dziełami Williama Szekspira. Do wyboru „Król Lear”, „Henryk V” i „Komedia omyłek”

Masz zdolności aktorskie i mieszkasz na Pomorzu? Jesteś uczniem, seniorem lub osobą niepełnosprawną? Zgłoś się do projektu Teatralny Pasjans. Zapisy do piątej edycji konkursu trwają do 7 kwietnia 2019 r.

Pomorskie Sztormy. Tak kształci się specjalistów, czyli jeśli zdobywać zawód, to tylko w Słupsku

Staże, szkolenia, praktyki to nie wszystko. Ponad tysiąc uczniów ze Słupska i okolic kształci się w przyszłościowych branżach IT, elektronice czy kreatywnej reklamie. Dzięki unijnemu wsparciu będą mieli większe szanse na zdobycie wymarzonej pracy.

Pomorskie Sztormy. Co łączy Skrzaty z Kębłowa i Unię Europejską?

Rozpoczynamy cykl prezentujący projekty nominowane do Pomorskich Sztormów. Pokażemy najciekawsze inwestycje i projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Pomorskie Sztormy zostaną wręczone na uroczystej gali 27 marca 2019 r. Głosowanie na poszczególne projekty już się rozpoczęło i potrwa do 18 marca.

Pomorze jest dobrym miejscem do życia! Bez wstąpienia Polski do UE mogłoby być zupełnie inaczej. Debata z cyklu Przyszłość Europy

W debacie na temat przyszłości Europy udział wzięli uczniowie pomorskich szkół, samorządowcy i politycy. Wśród nich byli m.in. europoseł Janusz Lewandowski i marszałek Mieczysław Struk. Rozmawiali o polityce spójności i istocie UE. Dyskusja odbyła się 28 lutego 2019 r. w sali Niebo Polskie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Archiwum wiadomości