Aktualności

Startuje nowa liga biegów z przeszkodami OCR Topliga

Pierwsza w Polsce OCR Topliga – ranking dla miłośników biegów z przeszkodami – rusza. Oprócz pokonania określonego dystansu, zawodnicy muszą zmierzyć się z przeszkodami oraz trudnym terenem. Pod koniec stycznia 2017 r. odbędą się pierwsze zawody sklasyfikowane w tej lidze.

Zrób paczkę świąteczną, pomóż chorym dzieciom

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna zachęca wszystkich ludzi dobrej woli do odwiedzenia jednej z jej filii i przyniesienia: książek, gier, puzzli, klocków, lalek, słodyczy, maskotek i przyborów papierniczych. Rzeczy te zostaną przekazane małym pacjentom Oddziału Chemioterapii Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Akcja trwa do 19 grudnia 2016 r.

Sopockie molo lodowiskiem

Sezonowa atrakcja dla mieszkańców Sopotu i turystów już otwarta. Słynne molo, jak każdej zimy, staje się sztucznym lodowiskiem. Wystarczą chęci i trochę czasu, aby aktywnie spędzić czas i dobrze się bawić.

Konkurs ofert na szkolenia sportowe

Zarząd Województwa Pomorskiego ogłosił otwarty konkurs ofert pod nazwą „Wspieranie realizacji programów szkoleniowych dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo w województwie pomorskim w roku 2017". Wnioski należy składać w formie elektronicznej i papierowej do czwartku, 29 grudnia 2016 r.

6. Triathlon Gdańsk – ruszyły zapisy

1,5 km pływania, 40 km jazdy rowerem, 10 km biegu tak zapowiada się szósta już edycja triathlonowej imprezy, która odbędzie się w Gdańsku w niedzielę, 16 lipca 2017 r. Zapisy do morderczego wyścigu ruszyły.

Ptasie zakamarki Dolnego Miasta

Uczestnicy Gdańskich Miniatur, 17 i 21 grudnia 2016 r. odwiedzą Dolne Miasto. Kluczem spaceru będą nazwy ulic związane z ptakami. Przewodniczka Ewa Czerwińska opowie również o historii dawnej łaźni miejskiej, konnych tramwajów, które jeździły kiedyś po dzielnicy, starym szpitalu i współczesnych muralach.

Świąteczny rajd w rytmie nordic walking

Święta Bożego Narodzenia i oczekiwanie na nie to wyjątkowy, magiczny czas. Dodatkowego, wręcz bajkowego klimatu dodają tym dniom liczne iluminacje świetlne, które z każdym rokiem coraz piękniej rozświetlają Gdańsk, Sopot i Gdynię. Stały się one inspiracją do zorganizowania rajdu świątecznego z kijkami nornic walking pod hasłem 3city by night, który odbędzie się w niedzielę, 18 grudnia 2016 r.

Zimowy maraton salsy w Gdyni

Nieważne czy już tańczysz, czy dopiero chcesz zacząć swoją przygodę z salsą? Każdy, bez względu na wiek i płeć, jest mile widziany. Z głośników płynąć będą latynoskie brzmienia, a uśmiech od ucha do ucha podczas 3-godzinnej zabawy gwarantowany. W Gdyni Arenie w niedzielę, 18 grudnia 2016 r. odbędzie się maraton salsy. Zajęcia poprowadzą Paulina Śmigielska i Jakub Soliwoda.

Stypendia dla najzdolniejszych uczniów rozdane

Ponad 850 uczniów z pomorskich szkół otrzymało stypendia marszałka województwa pomorskiego na łączną kwotę 2,4 mln zł. Uroczysta gala stypendialna z udziałem marszałka województwa Mieczysława Struka była podsumowaniem realizowanego przez władze regionu „Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży – mieszkańców województwa pomorskiego".

Konie znowu skaczą na hipodromie

W ramach cyklu JumpOff Hipodrom, 10 i 11 grudnia 2016 r., odbędzie się V runda eliminacji jesienno-zimowych. Wstęp na zawody jest bezpłatny.


Więcej możliwości dla pływaków w Gdańsku

Miejski Ośrodek Sport i Rekreacji w Gdańsku zmienił zasady korzystania z basenu na Chełmie. Oprócz biletów jednorazowych lub karnetów wprowadził rozliczenie w systemie aquaparkowym. Stadion Lekkoatletyczny i Rugby został także udostępniony amatorom uprawiania sportu.


Bajkowy spacer w okolicach Wieżycy

Lubisz podziwiać przyrodę? A może po prostu jesteś fanem wędrówek? Jeśli wybierzesz się na przechadzkę w okolicach Wieżycy, to połączysz obie pasje. Wyjątkowy 15-kilometrowy spacer odbędzie się w niedzielę, 18 grudnia 2016 r.


Skrzacie, orientuj się!

Navigatoria Adventure Racing Team zaprasza wszystkich fanów aktywności, w których mapa jest głównym narzędziem nawigacji do niezwykłej imprezy na orientację pod hasłem Skrzat, która odbędzie się w Gdyni, w sobotę, 17 grudnia 2016 r. Organizatorzy zapewniają, że warto zarezerwować kilka godzin dla aktywności na świeżym powietrzu. Oprócz ciekawej trasy w nowym terenie, na uczestników będą czekać konkursy, mini choinka i prezenty.


Uczniu, sprawdź swoje umiejętności gry w kręgle

Międzyszkolne Mistrzostwa Bowlingowe odbędą się w Centrum U 7 Gdynia w dniach 12-14 grudnia 2016 r. Jest to największa tego typu impreza w Europie, przeznaczona dla 5-osobowych drużyn szkolnych.


Łowcy słów złowią… śnieg

Biblioteka Oliwska zaprasza na niezwykłe spotkanie z grupą Łowcy Słów. Grupa Opowiadaczy, które odbędzie się w czwartek, 15 grudnia 2016 r. Tym razem artystki – Elżbieta i Groszek Stanilewicz – zabiorą dzieci w wieku 10 i więcej lat w bajkowy świat… śniegu.


Scena Lalkowa w Kwidzynie zaprasza

Scena Lalkowa w Kwidzynie przygotowała na grudzień bogaty program wydarzeń kulturalnych. Dla dzieci i rodziców Klub Patrzwork 8, 9, 15 i 16 grudnia 2016 r. organizuje zajęcia twórcze. 9 grudnia odbędą się zajęcia teatralne i pantomima. 10 grudnia będzie można wziąć udział w Układance na cztery ręce albo warsztatach odkrywania niesamowitego świata sztuki. 16 grudnia w ramach Dobranocki Teatralnej będzie można obejrzeć „Szydełkową szopkę babci Klary".


Godzina kodowania – włącz się w akcję

Kodowanie to nic innego jak programowanie. Jeśli jeszcze nie zacząłeś przygody z kodowaniem, teraz masz okazję włączyć się w globalną akcję pod hasłem Godzina kodowania, która potrwa do 11 grudnia 2016 r. Miliony osób ze 180 krajów świata kodują. Do udziału we wspólnym projekcie zachęcali prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama, Bill Gates czy Mark Zuckerberg. Dołącz i Ty!


Zapisz się do Ironmana – największej imprezy triathlonowej w Polsce

Bieganie, pływanie i jazda na rowerze to wszystko czeka miłośników sportowych wyzwań podczas Herbalife Ironman 70.3 Gdynia, który odbędzie się w niedzielę, 6 sierpnia 2017 r. oprócz zapisów na wyścig główny na dystansach 1,9 km – 90 km – 21,1 km, zostanie także otwarta rejestracja na sprint 750 m – 20 km – 5 km. Zapisy ruszyły.


Mikołajki na gdańskim lodowisku

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury, Radio Plus oraz Fundacja Obudź Nadzieję zapraszają na mikołajki na lodowisku, które odbędą się we wtorek, 6 grudnia 2016 r. Darmowy wstęp na taflę lodowiska otrzymają osoby, które drobnymi upominkami – słodyczami i artykułami szkolnymi wspomogą podopiecznych fundacji.


Kaszub Cup rocznika 2005

Na Hali Widowiskowo-Sportowej GOSRiT im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie, 3 i 4 grudnia 2016 r., odbędzie się czwarty Międzynarodowy Kaszub Cup. W zawodach rywalizować będzie 20 drużyn z rocznika 2005. Turniej został objęty patronatem honorowym Mieczysława Struk, marszałka województwa pomorskiego.


Roczna karta wstępu do Hewelianum dla gdańszczan

Centrum Hewelianum wprowadza „Kartę Gdańskiego Odkrywcy" dedykowaną mieszkańcom miasta. Dzięki niej gdańszczanie będą mogli odkrywać naukowe ciekawostki i korzystać ze wszystkich uroków malowniczo położonego Centrum Hewelianum bez ograniczeń.


Zapisz się do biegów górskich

TriCity Trail wystartuje już po raz trzeci. Bieg górski odbędzie się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w niedzielę, 9 lipca 2017 r. Nowością tej edycji będzie dystans okołomaratoński. Zapisy ruszyły.


Mikołajki w Gdyni Arenie

Wyjątkowo sportowe mikołajki pod hasłem Rusz się, Elfie!, odbędą się w Gdynia Arenie, w czwartek, 8 grudnia 2016 r. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali cykl aktywności sportowo-rekreacyjnych, w których udział wezmą zorganizowane grupy przedszkolne.


Stypendia finansowane z budżetu województwa pomorskiego

Departament Edukacji i Sportu informuje, że zakończono etap oceny merytorycznej wniosków o przyznanie Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2016/2017w ramach przedsięwzięcia pomocowego „Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego i Nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego" finansowane ze środków budżetu województwa pomorskiego.


Stypendia w ramach pomorskiego programu pomocy stypendialnej na rok szkolny 2016/2017

Zakończono etap oceny merytorycznej wniosków o przyznanie Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2016/2017 w ramach Pomorskiego programu pomocy stypendialnej.


Otwarcie stadionu piłkarskiego przy AWFiS

Uroczyste otwarcie Stadionu Piłkarskiego Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku ze sztuczną nawierzchnią odbędzie się, we wtorek, 6 grudnia 2016 r.


Memoriał Brunona Bendiga w Gdyni

Gdyńskie Centrum Sportu zaprasza do hali gier w sobotę, 3 grudnia 2016 r. na V Memoriał Brunona Bendiga. W jego ramach odbędzie się mecz pomiędzy klubami Bombardier Gdynia a reprezentacją Meklemburgii-Pomorza Przedniego. Dodatkową atrakcją będzie spotkanie z weteranami pięściarstwa – olimpijczykami: Marianem Kasprzykiem, Józefem Grudniem i Hubertem Skrzypczakiem. Wydarzenie patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Maszeruj z kijkami po Gdyni

Jesień to czas dla fanów marszów z kijkami. Jeśli zależy Ci na poprawieniu kondycji i jesteś mieszkańcem: Działek Leśnych, Grabówka, Witomina, Leśniczówki lub Radiostacji, weź kijki w dłonie maszeruj. Najbliższy spacer nordic walking w sobotę, 10 grudnia 2016 r.

.

Do przerwy 0:1 na Traugutta

Zimowa edycja sportowych zmagań amatorskich drużyn piłkarskich z cyklu Do przerwy 0:1 odbędzie się w wyjątkowej scenerii dawnego stadionu Lechii Gdańsk w sobotę, 3 grudnia 2016 r. W rywalizacji będą uczestniczyć sześcioosobowe zespoły. Wydarzenie honorowym patronatem objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Ludzie listy piszą… w słusznej sprawie

Lokalna Grupa Amnesty International Tczew zaprasza na kolejną edycję Maratonu Pisania Listów w obronie więźniów sumienia. Wydarzenie odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. W tym roku wszyscy chętni będą mogli włączyć się do akcji przez dwa dni, 11 i 11 grudnia 2016 r., w Fabryce Sztuk.