Aktualności

W Żukowie i Kolbudach kopią... ale piłkę!

Kuźnie młodych talentów – tak krótko można nazwać mniejsze i większe boiska piłkarskie na terenie całego Pomorskiego. To właśnie na nich przyszłe gwiazdy szlifują swoje talenty. W Żukowie i Kolbudach, 15 i 21 sierpnia 2016 r. będzie można podziwiać ich umiejętności podczas dwóch kolejnych turniejów Regioligi, czyli zmagań piłkarskich dla dzieci i młodzieży.


Jak wygląda Wszechświat nocą...?

Jak wyglądają kratery na Księżycu? Gdzie rodzą się i umierają gwiazdy? Czy da się dostrzec odległe światy, czyli inne galaktyki? Jeśli jesteś ciekawy odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziesz podczas „Nocnego podglądania Wszechświata" w Centrum Hewelianum (9-14 sierpnia 2016 r.).


Złap się w Sieć Kultury i zdobądź pieniądze na projekt!

Instytut Kultury Miejskiej, operator programu Sieć Kultury w województwie pomorskim, ogłasza otwarty konkurs na wsparcie finansowe projektów łączących edukację i kulturę. Każdy (osoby prywatne, grupy nieformalne, NGO, instytucje publiczne) może zgłosić pomysł na działania i zdobyć od 5 tys. do 15 tys. zł na ich realizację. Zgłoszenia przyjmowane są do 6 września 2016 r.


Ruszyła „Wyprawka dla Żaka” – każdy może pomóc

„Wyprawka dla żaka" to kampania Polskiego Czerwonego Krzyża – jej celem jest wyposażenie dzieci z uboższych rodzin w wyprawki szkolne. Zbiórka przyborów szkolnych, która prowadzona będzie na terenie trójmiejskich sklepów oraz w Internecie, potrwa od 2 do 28 sierpnia 2016 r. Projekt objął patronatem honorowym marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk.


Bajki modułowe w gdańskiej bibliotece

Jak powstaje książka? Czy książka zawsze musi być taka sama? Skąd się wzięły bajki modułowe? Na te i inne pytania postara się odpowiedzieć Katarzyna Zych, autorka bajek modułowych. Spotkanie dla dzieci w wieku 3-5 lat i ich rodziców odbędzie się Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku w czwartek, 11 sierpnia 2016 r.


Edukacja Morska, czyli nauka pod żaglami

W sobotę, 23 lipca 2016 r., rozpoczął się pierwszy wakacyjny rejs laureatów konkursu „How do we see the Baltics Sea" Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku. Pod okiem kapitana Andrzeja Kopytko młodzi załoganci poznają smak życia pod żaglami i odwiedzą polskie oraz zagraniczne porty położone nad Morzem Bałtyckim. Honorowy patronat nad projektem objął marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk.


Gniew… i podróże w czasie

Już niedługo zagrzmią armaty a dawni wojowie zewrą się w śmiertelnych pojedynkach – na dwa dni, 23 i 24 lipca 2016 r. zamek w Gniewie zamieni się w wehikuł czasu, który wszystkich swych gości przeniesie w średniowiecze.


Wspieranie dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo

Uchwałą 744/155/16 Zarządu Województwa Pomorskiego z 12 lipca 2016 r. został rozstrzygnięty otwarty konkurs ofert pod nazwą „Wspieranie realizacji programu szkoleniowego dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo w kategorii junior młodszy w roku 2016".


Finał programu edukacji żeglarskiej Sopocie

Nagrody, stypendia na zakup sprzętu i tytuły najlepszych zawodników klasy Optimist w kraju – o to walczyć będzie 40 młodych żeglarzy, którzy zdobyli najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej 4. edycji Energa Sailing Cup. Dla niektórych będzie to wstęp do poważnej sportowej kariery, natomiast dla wszystkich – niesamowita żeglarska przygoda. Finał odbędzie się w okolicach Sopotu, w dniach 28-30 lipca 2016 r.


Sieciaki na wakacjach w Pomorskiem

Akcja edukacyjna realizowana pod hasłem Sieciaki na wakacjach, której inicjatorem jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, już 16 i 17 lipca 2016 r., zawita do województwa pomorskiego. Organizatorzy zapraszają rodziców i dzieci do wzięcia udziału w dwóch piknikach: 16 lipca, w Gdańsku, w Parku Regana oraz 17 lipca, w Starogardzie Gdańskim na rynku. Celem akcji jest edukowanie najmłodszych w obszarze bezpiecznego korzystania z internetu.