Aktualności

Wolontariusze na UEFA Euro U21 poszukiwani

Jesteś fanem piłki nożnej? Interesują Cię przygotowania dużych wydarzeń sportowych? Chcesz zobaczyć, jak od kuchni wyglądają imprezy piłkarskie? Jeśli tak, to przed Tobą niepowtarzalna szansa. Już dziś zgłoś się i zostań wolontariuszem podczas UEFA Euro U21 Polska 2017. Jednym z miast-gospodarzy będzie Gdynia.


Ponad 260 mln zł na poprawę jakości edukacji w województwie pomorskim

111 projektów otrzyma dofinansowanie unijne na poprawę jakości edukacji ogólnej ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Zarząd Województwa Pomorskiego zatwierdził właśnie wyniki oceny merytorycznej największego konkursu pod względem kwoty przeznaczonej na dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego.


Absolwencie – poszerz kwalifikacje!

Od października 2016 r. rusza XIV edycja studiów podyplomowych „Aplikacje i usługi internetowe" na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. W tym roku studia realizowane są w zaktualizowanej formie i w ścisłej współpracy z programistami ze znanych firm branży IT: Atena Usługi Informatyczne i Finansowe, Blue Media, Young Digital Planet oraz w partnerstwie z fundacją Edukacyjne Centrum Doskonalenia.


„Kaszubskie Bajania” dla małych i dużych

Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie zaprasza w niedzielę, 11 września 2016 r., do Kościerzyny na „Bajkowy Festyn Rodzinny" będący inauguracją szóstej edycji kampanii społecznej „Kaszubskie Bajania". Wydarzenie objęte patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka.


Żywa Biblioteka wraca do Tczewa

Ludzie są jak książki – każdy ma swoją opowieść – z tą różnicą, że ich scenariusze napisało samo życie. Książki można wypożyczyć w bibliotece, ale czy ludzi też? O tym jak to jest „przeczytać" ludzką książkę będą mogli przekonać się mieszkańcy Tczewa, w którym 10 września 2016 r., odbędzie się druga edycja projektu Żywa Biblioteka.


„Nie jest kolorowo”… Już jest!

Druga edycja akcji zbierania przyborów szkolnych dla polskich dzieci na Litwie, organizowanej przez Stowarzyszenie Traugutt.org pod nazwą „Nie jest kolorowo" odbyła się w województwie pomorskim latem 2016 r. Na apel odpowiedziało blisko 70 edukacyjnych ośrodków w całym województwie. W maju tego roku przybory szkolne były zbierane przez uczniów i nauczycieli w pomorskich szkołach i przedszkolach, przekazując pomoc materialną inicjatywę wsparły także firmy, osoby prywatne oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.


Gdzie duch spotyka się z przestrzenią, czyli EDD 2016

Już po raz 24. województwo pomorskie weźmie udział w ogólnopolskich obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa 2016. W dniach 10-11 oraz 17-18 września aż 20 instytucji kultury, zaprasza na koncerty, wystawy, warsztaty i spotkania, które odbywać będą się pod wspólnym hasłem – „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią – świątynie, arcydzieła, pomniki".


Nabór wniosków stypendialnych dla uczniów szkół zawodowych

Stypendia dedykowane są wyłącznie uczniom zasadniczej szkoły zawodowej oraz technikum. Nabór wniosków trwa do 15 września 2016 r.


Pogrzeb bohaterów II konspiracji – Inki i Zagończyka

Pogrzeb państwowy Danuty Siedzikówny, pseudonim „Inka", sanitariuszki 5 Wileńskiej Brygady AK oraz Feliksa Selmanowicza, pseudonim „Zagończyk", dowódcy 2. kompanii 4 Wileńskiej Brygady AK, odbędzie się w niedzielę, 28 sierpnia 2016 r.,- w 70. rocznicę wykonania wyroku śmierci na bohaterach przez komunistycznych oprawców.


„Generał Zaruski" zaprasza na pokład

W związku z dużym zainteresowaniem jesiennym rejsem jednego z najstarszych czynnych polskich żaglowców, armator statku – MOSIR Gdańsk – ogłasza otwartą rekrutację na dodatkowy, tygodniowy rejs w terminie 15-21 września 2016 r. Popłynąć może każdy kto ukończył 15. rok życia i jest fizycznie gotowy do pełnego udziału w rejsie szkoleniowym na tradycyjnym żaglowcu.