Aktualności

Gdzie wylęgają się pomysły? W Gdyni!

Gdyńskie Centrum Współpracy Młodzieży ogłasza nabór do projektu „Wylęgarnia Inicjatyw". Poszukiwani są młodzi (wiek 15-29 lat), kreatywni i pełni pomysłów ludzie, którzy marzą o realizacji własnych projektów. Najbliższe spotkanie 21 września. Kolejne spotkania 2 i 10 października 2016 r.


Rodzinne pływanie w Sopocie

Pływanie przez Tobą i Twoimi najbliższymi nie ma żadnych tajemnic? A może cenisz sportową rywalizację i chciałbyś zmierzyć się z innymi rodzinami? X Amatorskie Mistrzostwa Polski w Pływaniu Family Cup 2016 odbędą się w Sopocie, w niedzielę, 9 października 2016 r. Miłośnicy pływania będą mogli zmierzyć się w rywalizacji rodzinnej i indywidualnej oraz mistrzostwach województwa pomorskiego.


Przeciwko wykorzystywaniu dzieci – możesz pomóc, reaguj, zgłoś!

Ruszyła kampania społeczna Dyżurnet.pl, punktu kontaktowego przyjmującego zgłoszenia o nielegalnych treściach pojawiających się w Internecie. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem skutków, jakie niosą dla ofiar umieszczone w Internecie materiały przedstawiające seksualne wykorzystywanie dzieci.


W Luzinie startuje kolejna edycja Kaszub Cup

Wkrótce rozpoczną się piłkarskie rozgrywki w ramach 8. edycji Ogólnopolskich Turniejów Kaszub Cup w Luzinie. Cykl 11 zawodów, podczas których na uczestników czekać będą liczne nagrody oraz moc sportowych emocji wystartuje w sobotę,12 listopada 2016 r. Wydarzenie patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Obserwatorium Kultury podsumowuje

O kulturze w procesie zmiany, doświadczeniu, dorobku i wnioskach z gdańskich badań nad kulturą dyskutować będą w czwartek, 15 września, podczas XVI Zjazdu PTS „Solidarność w czasach nieufności", prof. Cezary Obracht-Prondzyński, prof. Tomasz Szlendak, dr Agata Bachórz i dr Krzysztof Stachura.


Zdobądź sportowe stypendium marszałka

Marszałek województwa pomorskiego ogłasza nabór na stypendia sportowe. Wnioski należy składać do piątku, 15 października 2016 r.


Lego® i wyspa kreatywności w Gdańsku

Firma Lego Polska zaprasza na wielką, rodzinną, bezpłatną imprezę pod hasłem „Lego® - wyspa kreatywności". W Centrum Handlowym Galeria Bałtycka w Gdańsku, 17 i 18 września 2016 r. dzieci będą bawić się klockami Lego i budować wszystko, co podpowie im wyobraźnia.


Zapisy dzieci do turnieju piłkarskiego

Twoje dziecko lubi piłkę nożną? Marzy, żeby stać się kolejnym Lewandowskim? Już dziś można je zapisać do drużyny, która uczestniczy w XVII edycji turnieju Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku. Zgłoszenia będą przyjmowane do piątku, 30 września 2016 r. W poprzednich latach podczas takich zawodów odkryto talenty obecnych gwiazd piłki nożnej m.in. Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego i Pauliny Dudek.


Młodzi biznesmeni na start

Tczewski Dom Przedsiębiorcy zaprasza wszystkich przyszłych biznesmanów ze szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie „Mój biznesplan". Pomysły na biznes muszą być związane z działalnością na Starym Mieście. Liczy się przede wszystkim pomysł, oryginalność i nieszablonowe podejście. Zgłoszenia trwają do 31 października 2016 r.


Uczniowie z Pomorskiego w finale E(x)plorów!

Aż 13 uczniów z województwa będzie walczyć o zwycięstwo w krajowym finale Konkursu Naukowego E(x)plory, który odbędzie się za miesiąc w Gdyni. Dodatkowo, dwóch z nich startuje w internetowym plebiscycie Innowator Jutra na osobowość, która ma szansę zmienić świat.