Aktualności

Co robią naukowcy nocą?

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak powstają szklane przedmioty? Ile siły trzeba mieć w płucach żeby wydmuchać słoik? A może zawsze chcieliście spróbować grawerowania na szkle? Jeśli tak, to koniecznie odwiedźcie Centrum Hewelianum w piątek, 30 września 2016 r. z okazji Nocy Naukowców – i sprawdźcie jak pracuje huta szkła!


Fahrenheit zaprasza na Targ Węglowy

Wraz z nadejściem jesieni dni są coraz chłodniejsze, jednak naukowy zapał wśród młodych naukowców na pewno nie stygnie – pamiętają o tym organizatorzy Festiwalu Temperatury im. Daniela Gabriela Fahrenheita. Pełne niesamowitych pokazów i wszelkiej maści atrakcji widowisko w sobotę, 1 października 2016 r., już po raz ósmy zawita do Gdańska. Wydarzenie objęte honorowym patronatem marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka.


IV E(x)plory Week o innowacjach w sporcie

W Gdyni, 5 i 6 października 2016 r. będzie miała miejsce IV edycja Kongresu E(x)plory. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania będą „Innowacje w sporcie". Zaproszono najwybitniejszych przedstawicieli światów innowacji, nauki i biznesu, innowatorów i start-upowców, którzy dzisiaj zmieniają otaczającą nas rzeczywistość i są źródłem inspiracji, ale również wiary i siły w swoje możliwości, pomysły i projekty.


Rozwijaj muzyczne talenty u najmłodszych

Zauważasz, że Twoje dziecko reaguje na każdy dźwięk? Chcesz, aby czerpało radość z muzyki? Zależy Ci na wszechstronnym rozwoju oraz pogłębieniu więzi z dzieckiem? Jeśli tak, to przyprowadź je na zajęcia organizowane przez Akademię Music Baby Art. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci do 3 lat. Spotkania odbędą się w Teatrze w Oknie, w soboty – 8 i 22 października 2016 r., o godz. 11.00.


X Ogólnopolski Festiwal Psychologii Procesu

Ogólnopolski Festiwal POP Kreacje będzie trwać od 24 września do 2 października 2016 r. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Psychologii Procesu. Zaplanowano warsztaty, wykłady, konsultacje psychoterapeutyczne i coachingowe, procesy grupowe oraz otwarte forum. Wszystkie zajęcia w ramach festiwalu są bezpłatne.


Podziel się posiłkiem w sklepach i Internecie

Niezwykle prosto można pomóc tysiącom dzieci w Polsce. 23 i 24 września 2016 r. w Trójmieście i okolicach odbędzie się kolejna Ogólnopolska Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem. W ramach akcji każdy może ufundować posiłek dla potrzebujących dzieci. Wystarczy kupić kilka dodatkowych produktów i przekazać je wolontariuszom w 117 sklepach w całym województwie pomorskim.


„Misja ściśle fajna” i nie tylko w Muzeum Emigracji

W najbliższy weekend, 24-25 września 2016 r., w gdyńskim Muzeum Emigracji startuje druga edycja cyklu weekendowych zajęć dla dzieci i młodzieży. Rodzinne warsztaty „Kultura na horyzoncie!" to kontynuacja cieszących się dużym uznaniem warsztatów, które realizowane był w roku 2015. Natomiast „Misja ściśle fajna" to nowa propozycja dla młodzieży w wieku 11-15, inspirowana cyklem gier dla dorosłych „Kryminalne Piątki".


Z dziećmi o Biskupiej Górce w Gdańsku

Biskupia Górka, jako jedna z najciekawszych, a zarazem nieco oddzielonych części miasta, stanowi odrębne królestwo, o którym opowiedzą tegoroczne Narracje. Organizatorzy przygotowali dla dzieci specjalne warsztaty przybliżające tę dzielnicę jeszcze przed wydarzeniem. W Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku 9 października odbędą się zajęcia „Królestwo w pudełku".


Sportowy konkurs plastyczny

Twoje dziecko lubi malować, rysować, wyklejać? A może lubi sport? Gdyńskie Centrum Sportu w ramach programu Move up to be healthy and happy (Ruszaj się aby być zdrowym i szczęśliwym) organizuje konkurs plastyczny dla uczniów klas II szkół podstawowych. Jak spędzam wolny czas po szkole – to pytanie jest jednocześnie jego tematem. Zgłoszenia można nadsyłać do środy, 5 października 2016 r. Technika wykonania prac jest dowolna, a format – A 4.


O narodzinach polskiej demokracji w ECS

W przeddzień 40. rocznicy powstania Komitetu Obrony Robotników, Europejskie Centrum Solidarności zaprasza na spotkanie z liderami przedsierpniowej opozycji, podczas którego rozmawiać będą oni o roli i znaczeniu KOR oraz pozostałych środowisk antykomunistycznych w przemianach demokratycznych w Polsce. Wydarzenie odbędzie się 22 września 2016 r. w gmachu ECS.