Aktualności

Dokumenty na akademii

Nie musisz być filmowcem, żeby znać się na filmie, nie musisz mieć indeksu, żeby być studentem! Against Gravity, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego i Gdyńska Szkoła Filmowa zapraszają na specjalny, roczny przedmiot filmowy dostępny dla wszystkich chętnych „Akademia Filmu Dokumentalnego". Program zajęć opierać się będzie o najwybitniejsze i najżywiej komentowane w ostatnich latach filmy dokumentalne. Będą one zaczynem do wykładu i wspólnej dyskusji z udziałem wykładowców uniwersyteckich i gości specjalnych.


Wielka gonitwa małych ludzi

Gmina Kołczygłowy zaprasza wszystkich starszych i młodszych miłośników gonitw na tegoroczną edycję imprezy rodzinną Hubertus dla Dzieci, która odbędzie się Barnowie w niedzielę, 9 października 2016 r. W programie gry, zabawy i konkursy sprawnościowe.


XX Konkurs Prac Magisterskich i XIII Konkurs Prac Licencjackich

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Gdańsku zaprasza do udziału w dorocznych konkursach prac magisterskich i licencjackich. Edycja trwa od września 2016 r. do marca 2017 r. Składanie prac konkursowych wraz z rekomendacją recenzenta przewidziano do 31 grudnia 2016 r.


Zakodowani na Pomorzu, czyli CodeWeek 2016

Zbliża się wielkie święto informatyki – od 15 do 23 października w całej Europie trwać będzie Europejski Tydzień Kodowania CodeWeek 2016 – akcji promująca poszerzanie wiedzy i kompetencji poprzez naukę programowania. Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego zaprasza instytucje z terenu całego województwa pomorskiego i nie tylko do włączenia się w organizację wydarzenia.


V Forum Pomorskiej Edukacji

Dialog edukacyjny koncentrujący się wokół edukacji obywatelskiej będzie tematem V Forum Pomorskiej Edukacji, które zaprasza marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk. Tegoroczną edycję wydarzenia, które odbędzie się 9 listopada 2016 r., poprzedzą cztery październikowe debaty subregionalne w Nowy Dworze Gdańskim, Lęborku, Brusach i w Gdyni.


By nasze dzieci zdrowo jadły – konkurs dla szkół

Przywrócenia naszych dzieci do świata zdrowia, sprawności i pogody ducha to cel przyświecający siódmej już edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem", realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Organizatorzy zapraszają zerówki i klasy I-III szkół podstawowych do międzyszkolnej rywalizacji zespołowej.


Zakręceni w przestrzeni – konkurs dla szkół

Budowa społeczeństwa obywatelskiego od podstaw, czyli zaczynając od dzieci – taki cel przyświeca konkursowi skierowanemu do młodzieży szkolnej „Zakręceni w przestrzeni". Zadaniem konkursowym jest zaproponowanie zmian w najbliższej przestrzeni publicznej – w szkole, świetlicy, domu kultury. Najciekawszy pomysł otrzyma dofinansowanie realizacji do 20 tys. zł. Prace można zgłaszać do 17 października 2016 r.


Wolontariat.Sopot.pl już działa

Chcesz poznać sopocki wolontariat, znaleźć dopasowaną do siebie ofertę, chcesz być aktywny? Ta strona jest dla Ciebie! Aktywni w Sopocie to funkcjonalny, interaktywny portal kierowany do wszystkich zainteresowanych wolontariatem we współpracy z sopockimi organizacjami pozarządowymi i instytucjami publicznymi.


Włącz MEGafon Kultury na Polskiej 1

Muzeum Emigracji w Gdyni wychodzi z wyjątkową propozycją dla ludzi młodych interesujących się kulturą i nowymi technologiami. Będą oni mogli wziąć udział w warsztatach twórczych, wspólnie stworzyć aplikację mobilną i zaplanować nowe wydarzenia w muzeum. Zapisy do udziału w projekcie trwają do 10 października 2016 r.


Experyment na nocnej orbicie

Zostań kosmonautą choć na jedną noc! Gdyńskie centrum zaprasza już po raz szósty na Noc Naukowców, która organizowana jest w ostatni piątek września (30 września 2016 r.) równocześnie w 300 miastach Europy. Jest to coroczne wydarzenie dedykowane dzieciom, młodzieży i rodzicom, które w interaktywny i kreatywny sposób pokazuje najnowsze osiągnięcia nauki i zachęca do podejmowania kariery naukowej poprzez najprzyjemniejszą z metod – zabawę.