Aktualności

O historii Stoczni Gdańskiej w ECS

Europejskie Centrum Solidarności, Instytut Pamięci Narodowej, Narodowe Muzeum Morskie oraz NSZZ „Solidarność" zapraszają do udziału w konferencji naukowej „Historia Stoczni Gdańskiej", która odbędzie się 3 i 4 listopada 2016 r. w siedzibie ECS.


Jak rozmawiać o uczuciach – warsztaty dla dzieci i rodziców

Wyrażanie miłości, wdzięczności i wzruszenia nie jest łatwe ani dla dorosłych, ani dla dzieci. Na szczęście można nauczyć się rozmawiać o uczuciach. Co więcej, można także – a nawet trzeba – nauczyć się je okazywać. Jak? O tym porozmawiać będzie można w Sopocie, 28 października 2016 r., podczas warsztatu „Co mamy dla Mamy". Eksperci wprowadzą dużych i małych uczestników w tajniki dobrej komunikacji.


Biblioteka na Żabiance zaprasza na Sierotkę Marysieńkę

Czy warto słuchać starszych? Co się dzieje, gdy dziecko jest nieposłuszne? Czy Marysieńka wykona powierzone jej zadanie? Odpowiedzi na te pytania znajdą dzieci, które w filii przy ul. Gospody 3 b w piątek, 28 października 2016 r. obejrzą przedstawienie „O Sierotce Marysieńce". Na spektakl Teatru Fantazja zapraszają Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku wraz z Radą Dzielnicy Żabianka.


25. Lekcja Niegrzeczności w Teatrze Wybrzeże

Teatr Wybrzeże w Gdańsku zaprasza 30 listopada 2016 r. na 25. Lekcję Niegrzeczności, która odbędzie się w na Dużej Scenie. Tematem spotkania będzie „Baśń o takim, co wyruszył w świat, żeby nauczyć się bać" Wilhelma i Jacoba Grimmów w przekładzie Elizy Pieciul-Karmińskiej.


Biblioteka dzieciom… na Halloween

Biblioteka pod Kotem i Myszą w piątek, 28 października 2016 r. zaprasza dzieci w wieku od 8 do 13 lat do świętowania Halloween z przymrużeniem oka. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.


Ogólnopolska Szkoła Chemii 2016 w Rozewiu

Ogólnopolska Szkoła Chemii jest cykliczną konferencją studentów chemii, organizowaną przez Akademickie Stowarzyszenie Studentów Chemii. Jest to okazja do prezentacji badań, wymiany poglądów oraz naukowych dyskusji. Tegoroczna jesienna odsłona wydarzenia potrwa od 10 do 14 listopada.


Sprawdź wiedzę z historii, czyli konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów

Lubisz współzawodnictwo? Interesujesz się historią? Jesteś uczniem szkoły podstawowej lub gimnazjum? Weź udział w konkursie dotyczącym wydarzeń z lat 1978-1989 na Wybrzeżu oraz osób z nimi związanych. Zgłoszenia szkół z województwa pomorskiego można nadsyłać do 30 października 2016 r.


Poruszaj się dla zdrowia

Gdyńskie Centrum Sportu zaprasza na wydarzenie rodzinne Move up together, czyli cykl aktywności sportowo-rekreacyjnych dla rodziców, dzieci i nie tylko. Impreza odbędzie się w Gdynia Arenie w niedzielę, 6 listopada 2016 r. Wśród atrakcji znajdą się m.in.: zajęcia sportowe, edukację żywieniową, warsztaty kulinarne oraz zabawy kreatywne. Wstęp – bezpłatny.


O gospodarce morskiej w Kawiarni Naukowej BFN

Zbliża się na kolejne spotkanie Kawiarni Naukowej Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Tym razem wykład pod tytułem „Czy Polska jest morska – prawdy i mity" przedstawi prof. Marek Grzybowski z Akademii Morskiej w Gdyni. Prelekcja odbędzie się w czwartek, 27 października 2016 r., w Sopocie.


Ranking wniosków o przyznanie Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego

Departament Edukacji i Sportu informuje, że zakończono etap oceny merytorycznej wniosków o przyznanie Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2016/2017.