Aktualności

Rodzinne zwiedzanie Szekspirowskiego

Pragniesz przybliżyć dziecku kulturę? A może lubisz nowoczesną architekturę i chcesz pokazać ją synowi lub córce? Gdański Teatr Szekspirowski, raz w miesiącu, zaprasza na rodzinne zwiedzanie. Tematem najbliższego spaceru, który odbędzie się w niedzielę, 27 listopada 2016 r., będą sceny teatralne z przełomu XVI i XVII w. Obowiązują zapisy, a ilość miejsc jest ograniczona.


Stanowisko Pomorskiej Rady Oświatowej w sprawie planowanych zmianach w systemie edukacji

Pomorska Rada Oświatowa, pod przewodnictwem Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego, podczas posiedzenia 3 listopada 2016 r. przyjęła stanowisko dotyczące proponowanych zmian w systemie oświaty. Publikujemy je poniżej.


Gdyńskie lodowisko już otwarte

Zimowy klimat w środku pięknej, złotej jesieni można poczuć wybierając się na sztuczne lodowisko w Gdyni. Zakończenie sezonu nastąpi 28 lutego 2017 r.


Pomorska Rada Oświatowa o planowanych zmianach w edukacji

3 listopada br. o godz. 10.00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbędzie 3. Posiedzenie Pomorskiej Rady Oświatowej poświęcone w całości planowanym oraz wprowadzonym zmianom w systemie oświaty.


Kulinarne inspiracje ze szkolnej ławki

Rusza druga edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Lubella inspiruje i edukuje". Uczniowie w jego trakcie poznają zasady prawidłowego odżywiania i przygotowywania posiłków, których podstawą są produkty zbożowe. Ponadto, będą mogli wziąć udział w konkursie z nagrodami. Zgłoszenia trwają do 5 grudnia 2016 r.


Bajkowa biblioteka

Z myślą o najmłodszych czytelnikach Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku przygotowała cykl spotkań, podczas których będą czytane bajki. Spotkania dla dzieci w wieku 4-6 lat odbywają się w każdy drugi wtorek miesiąca. Najbliższe odbędzie się we wtorek, 8 listopada 2016 r. w filii przy ul. Podkarpacka 1.


A ty co wiesz o naszych żaglowcach…?

Fundacja Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP zaprasza szkoły i organizacje młodzieżowe do udziału w konkursie wiedzy o Zawiszy Czarnym i Generale Zaruskim. Nagrodą jest rejs na Zawiszy. Zgłoszenia trwają do 30 stycznia 2017 r.


Naukowe miksowanie z Heweliuszem

Myślisz, że dźwięku nie da się ugryźć? Chciałbyś posłuchać jak bęben wybija rytm twojego serca, a może chcesz wykrzyczeć się do woli i sprawdzić siłę swojego głosu? Jeśli tak, to koniecznie odwiedź Centrum Hewelianum, w którym od listopada uruchomiona zostanie nowa wystawa interaktywna „Wmiksuj się!"


Gdańsk animowany dla dorosłych i dzieci

120 filmów krótkometrażowych, pokazy filmów pełnometrażowych, retrospektywy, warsztaty oraz koncert do animowanego filmu niemego – tak w skrócie zapowiada się tegoroczne święto kreskówek i nie tylko. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych, który w Gdańsku gości już po raz piąty, potrwa od 3 do 6 listopada 2016 r.


Poetyckie podróże po Kaszubach – konkurs

Poznawanie i popularyzacja literatury, tradycji i folkloru kaszubskiego oraz pielęgnowanie mowy kaszubskiej – to cele konkursu „Poetyckie podróże po Kaszubach". Skierowany jest on do uczniów szkół podstawowych. Można w nim wystąpić w części dla recytatorów, można przesłać własny wiersz do oceny. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 10 listopada 2016 r.