Aktualności

Warsztaty dla dzieci w IKM

Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku zaprasza na kolejną odsłonę Dziecięcego Klubu Filmowego i warsztaty literackie z cyklu „Ciągnij książki za języki". Najmłodsi, 19 listopada obejrzą film „Chłopiec i świat" nominowany w 2016 do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Animowany, a 20 listopada 2016 r. w warsztatowej formie poznają, na podstawie bajki ludowej „Koza z dzwonkiem", język i kulturę Rumunii.


Mikołajki w Szekspirowskim, czyli „Przygody Sindbada”

Niezwykłe widowisko dla dzieci – zapierające dech taneczne ewolucje w powietrzu, kolorowe kostiumy, szybka trzymająca w napięciu nie tylko dzieci, ale także rodziców, akcja – tak zapowiadają się „Przygody Sindbada". Przedstawienia odbędą się 6 i 7 grudnia 2016 r.


Biblioteka zaprasza na warsztaty dla maluchów

Ćwiczenia paluszków – zadania manualne, ćwiczenia dla buziek – elementy ćwiczeń logopedycznych, ćwiczenia całego ciała i umysłu – zadania teatralne – to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowała dla najmłodszych filia Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku przy ul. Pilotów 3. Spotkania poprowadzi Urszula Pagór. Udział w zajęciach jest bezpłatny.


Papierowe warsztaty dla dzieci i młodzieży

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zaprasza na zajęcia artystyczne dla starszych dzieci i młodzieży. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak z papieru filigranowego – quillingu lub krepiny stworzyć zakładki do książek, biżuterię czy dekoracje na ścianę. Najbliższe papierowe inspiracje odbędą się we wtorek, 15 listopada 2016 r.


Rytmiczne atrakcje z Heweliuszem

Myślicie o stworzeniu własnego instrumentu? Chcielibyście rozłożyć dźwięk na czynniki pierwsze? A może zastanawiacie się jak to jest „ubrać się w muzykę?". Jeśli tak, to koniecznie wybierzcie się na długi weekend (11-13 listopada 2016 r.) pod hasłem „W rytmie atrakcji", przygotowany przez gdańskie Centrum Hewelianum.


Nauczyciel Pomorza 2016 uczy w Słupsku

Piotr Sikorski, nauczyciel geografii w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku, został zwycięzcą organizowanego przez marszałka województwa pomorskiego konkursu „Nauczyciel Pomorza Roku 2016". Tytuł ten marszałek Mieczysław Struk przyznał po raz pierwszy podczas V Forum Pomorskiej Edukacji, które odbyło się 9 listopada 2016 r. w Gdańsku.


Pierwsze takie święto nauki

Nadszedł czas na nowe święto w kalendarzu naukowym – oto wielkimi krokami nadchodzi Międzynarodowy Dzień Centrów i Muzeów Nauki, który po raz pierwszy obchodzony będzie 10 listopada 2016 r. Z tej okazji gdyńskie Centrum Nauki Experyment zaprasza do wspólnej naukowej zabawy.


V Forum Pomorskiej Edukacji

„My – Obywatele. Pomorski Model Edukacji Obywatelskiej" to hasło V Forum Pomorskiej Edukacji. 9 listopada 2016 r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku uczestnicy dyskutują o tak cenionych na Pomorzu wartościach uniwersalnych: regionalności, wielokulturowości i obywatelstwie. Również podczas forum marszałek Mieczysław Struk podpisze ze wszystkimi powiatami umowy o wartości 362 mln zł na projekty wsparcia szkolnictwa zawodowego w regionie. Na koniec spotkania po raz pierwszy w historii samorządu przyznany zostanie tytuł Nauczyciela Pomorza.


Wyjątkowa szansa: wolontariat sukcesu dla nastolatków

Polacy bardzo chcą dzielić się jedzeniem z potrzebującymi. Dlatego tak bardzo potrzeba wolontariuszy, którzy w tym pomogą. Banki Żywności proponują młodym ludziom wyjątkowe doświadczenie, które uczy skuteczności: udział w prowadzeniu Świątecznej Zbiórki Żywności w dniach 25-27 listopada 2016 r.


Wysłuchaj baśni dla dzieci i dorosłych w Teatrze w Oknie

Sztuka opowiadania baśni jest jedną z najstarszych, przypisanych człowiekowi zdolności. Wskrzeszając baśnie, klechdy, szepty, plotki i przypowieści z całego świata Łowcy Słów, Grupa Opowiadaczy zaprasza w egzotyczne podróże ze słowem do Teatru w Oknie 26 i 27 listopada 2016 r. Baśnie opowiedzą dla dzieci i dorosłych w ramach cyklu Muzobajanie.