Aktualności

Ferie w Gdańsku pełne sportowych atrakcji

Tegoroczne ferie zimowe w Gdańsku zapowiadają się wyjątkowo ciekawie. W programie zajęć m.in.: pływanie, judo, tenis ziemny, piłka nożna, żeglarstwo – wszystko w ciekawej formie treningów i warsztatów. Zajęcia są bezpłatne z wyjątkiem tych na pływalni, za które trzeba zapłacić jedynie symboliczną złotówkę.

Kulturalne ferie z Muzeum Pomorza Środkowego

Ozdabianie stołu, wykonanie glinianych sztućców, masek, wyrobów z wikliny, udział w balu karnawałowym czy zaprojektowanie herbu to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowano w Słupsku na ferie zimowe. Muzeum Pomorza Środkowego zaprasza od 16 do 29 stycznia 2017 r. dzieci w wieku 6-15 lat.

Ferie zimowe w Pomorskiem

W województwie pomorskim ferie zimowe trwają od 16 do 29 stycznia 2017 r. W przygotowanej przez instytucje z naszego regionu ofercie nie zabraknie półkolonii, warsztatów teatralnych, fotograficznych, plastycznych czy sportowych. Na zajęcia zapraszają pomorskie muzea, galerie, domy kultury, biblioteki oraz ośrodki sportu i rekreacji. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Twoje dzieci.

Senior na Plus 2! – edukacja finansowa

Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej, 1 stycznia 2017 r. rozpoczęło realizację projektu edukacyjnego „Senior na plus 2! Warsztaty z edukacji finansowej dla osób 55 plus". W ramach projektu od marca do połowy czerwca 2017 r. zaplanowano bezpłatne zajęcia edukacyjne dla osób po 55. roku życia. Rekrutacja uczestników odbywa się poprzez zgłoszenia organizacji działających na rzecz seniorów.

Kontrasty i tańce w twórczości Łowców Słów w Bibliotece Oliwskiej

Biblioteka Oliwska zaprasza na kolejne spotkania z Łowcami Słów. Grupą Opowiadaczy, które odbędą się w czwartki, 19 stycznia i 16 lutego 2017 r. Tym razem artystki – Elżbieta i Groszek Stanilewicz – zabiorą dzieci w wieku 10 i więcej lat w bajkowy świat kontrastów i tańców.

Dzieci w Słupsku nauczą się sztuki

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów do udziału w bezpłatnych lekcjach o sztuce. Obowiązują zapisy.

Papierowe inspiracje w bibliotece – warsztaty dla dzieci

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zaprasza dzieci i młodzież do udziału w zajęciach kreatywnego świata papieru. Warsztaty tworzenia zakładek do książek, biżuterii, dekoracji na ścianę, wielkanocnych jaj odbędą się w filii przy ul. Paderewskiego 11 we wtorki, 10 i 24 stycznia 2017 r.

Zostań asystentem językowym w Niemczech

Ministerstwo Edukacji, Nauki i Kultury Meklemburgii Pomorza Przedniego poszukuje asystentów językowych. Ich zadaniem będzie wspieranie nauczycieli języka polskiego jako języka obcego w niemieckich szkołach na terenie Meklemburgii Pomorza Przedniego. Oferty można przesyłać do 10 lutego 2017 r.

Młodzi astronomowie – proszeni o uwagę!

Jeśli macie przynajmniej 15 lat i chcecie nauczyć się obsługi profesjonalnego teleskopu, spróbować swoich sił w robieniu zdjęć odległym planetom, a do tego samemu poszukać gwiazd na niebie oraz dowiedzieć się tego, czego nie dowiecie się w szkole – koło naukowe Centrum Hewelianum „Gwiezdne Universum" czeka właśnie na was. Zapisy trwają, pierwsze zajęcia 12 stycznia 2017. Liczba miejsc ograniczona.

Podpisano kolejne umowy o jakości edukacji ogólnej

Umowy z powiatem człuchowskim oraz gminą Chojnice w ramach największego konkursu pod względem kwoty przeznaczonej na dofinansowanie, podpisano 22 grudnia 2016 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Powiat człuchowski będzie wspierać 1229, a gmina Chojnice – 1740 uczniów.