Aktualności

Szekspirowski pozwiedzaj… z dziećmi

Chcesz zachęcić dziecko do teatru? Jesteś miłośnikiem nowoczesnej architektury? Gdański Teatr Szekspirowski, raz w miesiącu, zaprasza na rodzinne zwiedzanie. Tematem najbliższego spaceru, który odbędzie się w niedzielę, 15 stycznia 2017 r., będzie architektura. Liczba miejsc jest ograniczona.

Młodzi śpiewają stare piosenki – możesz się zgłosić

Podczas XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Piosenki lat 60. i 70. pt. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce", który odbędzie się 14-15 czerwca 2017 r. w Wyszkowie, zaprezentują się młodzi artyści, którzy cenią polskie piosenki. W festiwalu może wziąć udział młodzież od lat 14 (soliści i zespoły), zgłoszenia przyjmowane są do 25 lutego.

WordUp Trójmiasto #7, czyli spotkanie blogerów i nie tylko

W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia szykuje się prawdziwa gratka dla blogerów, ale i pozostałych osób korzystających z WordPressa. W sobotę, 14 stycznia 2017 r. odbędzie się spotkanie poświęcone właśnie temu systemowi. Wstęp na wydarzenie jest wolny po uprzedniej rejestracji.

Nauka i zabawa w Muzeum Narodowym

Wizyta w muzeum nie musi się ograniczać tylko do oprowadzania po ekspozycji. Muzeum Narodowe w Gdańsku to miejsce ciekawe, gdzie można wesoło spędzić zimowy poranek, pośmiać się, gdzie co chwila coś zaskakuje. Na ferie od 16 do 27 stycznia 2017 r. w oddziałach zaplanowano wiele atrakcji. Spędź miło czas, ucząc się przez zabawę. Zabawę ze sztuką i nie tylko!

Twórcze ferie w Kwidzynie

Jeżeli nie wyjeżdżasz na ferie i nie chcesz poddać się zimowej nudzie, Scena Lalkowa im. Jana Wilkowskiego zaprasza od 16 do 27 stycznia 2017 r. do wspólnej twórczej zabawy. Wstęp jest wolny, konieczne wcześniejsze zapisy. Oferta skierowana jest do dzieci w wieku 7-12 lat.

Historyczne ferie w muzeum w Gdańsku

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska zaprasza do swoich oddziałów od 17 do 27 stycznia 2017 r. grupy przedszkolne, szkolne i półkolonijne liczące do 25 osób na wyjątkowe Historyczne Ferie. Czeka moc atrakcji, m.in. zwiedzanie połączone z zabawą, podczas której będzie można poznać bliżej historię i kulturę XVIII-wiecznego Gdańska i nie tylko – uczestnicy zgłębią tajniki pisma sumeryjskiego.

Warsztaty rodzinne w Ustce

Centrum Aktywności Twórczej w Ustce, w każdą trzecią sobotę miesiąca, zaprasza na bezpłatne warsztaty, w których mogą uczestniczyć całe rodziny i wspólnie odkrywać sztukę.

Młodzi detektywi poszukają złota... w bibliotece

Czy złote sztaby ukryte podczas wojny wciąż czekają na znalazcę? Czy uzbrojeni w wiedzę detektywi potrafią w ciągu jednej nocy poradzić sobie z zagadką? Zostań detektywem i znajdź odpowiedź na nurtujące pytania. W Bibliotece Głównej w piątek, 27 stycznia 2017 r. odbędzie się finał wielkiego śledztwa.

Sercowe sprawy na wykładzie w Experymencie

Centrum Nauki Experyment w Gdyni w ramach cyklu „Wykłady z dowodem" zaprasza na kolejne spotkanie dotyczące zdrowia. W niedzielę, 15 stycznia 2017 r. podczas otwartego wykładu „Sercowe sprawy. Codzienna profilaktyka dla zdrowego serca" dowiemy się, jak zapobiegać chorobom układu krążenia. Poznamy, jakie działania i zasady zdrowego trybu życia są polecane przez światowych ekspertów w dziedzinie medycyny, kto znajduje się w grupie ryzyka oraz kiedy należy przeprowadzać badania profilaktyczne.

Bałwanek i gorący piecyk – Teatr w Oknie dzieciom

Czy możliwa jest miłość bałwanka i gorącego piecyka? Tego będą mogli się dowiedzieć najmłodsi widzowie, którzy wraz z rodzicami wybiorą się do Teatru w Oknie. Spektakl „Bałwanek i gorący piecyk" w wykonaniu Marcina Marca z Teatru Barnaby w sobotę, 28 stycznia 2017 r.