Aktualności

Experyment świętuje rok w nowej siedzibie

$image_alt

Gdyńskie Centrum Nauki Experyment zaprasza wszystkich miłośników odkryć bez względu na wiek, na świętowanie pierwszego roku w nowej siedzibie. Warsztaty, zajęcia, odkrycia i szalone zabawy trwać będą przez cały weekend, 6-7 września 2014 r.
Na każdego odwiedzającego w tych dniach ucznia czekać będzie prezent: kolorowy plan lekcji, który umili im naukową podróż do następnej klasy.
 
Oprócz tego na wystawie odbędą się dodatkowe aktywności, krążące wokół tematu wynalazczości. Podczas otwartych warsztatów wspólnie konstruować będziemy pojazdy kołowe w oparciu o sporządzone wcześniej modele i szablony, jak również w oparciu o pomysłowość uczestników. Zagramy też w grę, dzięki której będzie można sprawdzić swoją wiedzę na temat przełomowych dla losów ludzkości wynalazków. Z kolei biorąc udział w specjalnej ścieżce edukacyjnej wiodącej przez różne stanowiska na wystawie poznacie bliżej genialnych wynalazców i ich dzieła. Przekonacie się również, o ile nasze życie byłoby trudniejsze bez ich pracy.
 
Warsztaty odbywać się będą w sobotę i w niedzielę w godzinach od 12.00 do 15.00. Do udziału w ścieżce edukacyjnej zapraszamy w tych samych dniach od 11.00 do 18.00.
view szablon artykułu

Archiwum wiadomości