Aktualności

Wsparcie dla strażaków ochotników. Będą ubrania bojowe, nowy sprzęt ratowniczy i motopompy

Podpisane porozumienie jest związane z podjętą przez Sejmik Województwa Pomorskiego uchwałą przekazującą 500 tys. zł. Fot. Urząd Gminy Puck
Podpisane porozumienie jest związane z podjętą przez Sejmik Województwa Pomorskiego uchwałą przekazującą 500 tys. zł pomorskim OSP. Fot. Urząd Gminy Puck

Prawie 48 tys. zł trafi do jednostek ochotniczej straży pożarnej z powiatów: lęborskiego, wejherowskiego, puckiego i gdyńskiego. W środę, 21 sierpnia w Żelistrzewie marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk oraz przedstawiciele gmin podpisali umowy o dofinansowanie.

 

To już kolejna umowa na wsparcie dla ochotniczych straży pożarnych z Pomorskiego. Łącznie Samorząd Województwa Pomorskiego przeznaczy na ten cel 500 tys. zł.

 

Ponad 10 lat wsparcia dla OSP

Samorządowe wsparcie otrzymały ochotnicze straże pożarne z czterech powiatów: lęborskiego, wejherowskiego, puckiego i gdyńskiego. Łączna wartość umów to prawie 48 tys. zł. Środki trafią do strażaków ochotników z: Cewic, Lęborka, Kętrzyna, Strzepcza, Luzina, Milwina, Kaczkowa, Rozłazina, Redy, Częstkowa, Helu, Kosakowa, Łebcza, Połczyna, Smolna, Werblini i strażaków z zakładowej OSP Nauta w Gdyni.

– Już od ponad dziesięciu lat konsekwentnie wspieramy pomorskie ochotnicze straże pożarne – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – To właśnie strażacy ochotnicy są bardzo często pierwsi na miejscu zdarzenia, dlatego zależy nam, aby mieli możliwie najlepszy i niezawodny sprzęt – podkreślił Struk.

Dzięki wsparciu OSP zakupią nowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy, w tym m.in. hełmy, ubrania bojowe, motopompy, piły ratownicze i pompy pływające.

Podpisane porozumienie jest związane z podjętą przez Sejmik Województwa Pomorskiego uchwałą przekazującą 500 tys. zł. ochotniczym strażom pożarnym z całego województwa. Łącznie wsparcie otrzymają 173 jednostki z 78 gmin. Uchwała została podjęta 27 maja 2019 r.

Zob. Samorządowe wsparcie dla ochotniczych straży pożarnych.

 

view szablon artykułu