Aktualności

Masz pomysł na zmiany lub wiesz jak ożywić dzielnicę? Trwa nabór w projekcie Otwarty IKM w Nowym Porcie

Fot. mat. IKM
Fot. mat. IKM

Najpierw były warsztaty, teraz czas na działania. Poszukiwane są nowatorskie projekty mające na celu zaangażowanie mieszkańców w działaniach kulturalnych i artystycznych, które ożywią przestrzeń publiczną. Program jest realizowany w ramach projektu Urb Cultural Planning.

 

W puli konkursowej jest 60 tys. zł. Zgłoszenia trwają do 5 marca 2020 r.

 

Zmiany w Nowym Porcie

Przygotowaniem do działań z mieszkańcami były spotkania warsztatowe. – Pozwoliły one na zmapowanie lokalnego DNA dzielnicy, lepsze poznanie potencjału tożsamości czy aktywności kulturalnej mieszkańców – mówi Natalia Brylowska z Instytutu Kultury Miejskiej. – Rezultaty wypracowane na tych warsztatach musza zostać uwzględnione w konkursowych projektach – dodaje. Celem konkursu jest zaangażowanie mieszkańców dzielnicy Nowy Port do tworzenia działań kulturalnych i artystycznych. Program skierowany jest do autorów, którzy gotowi są prowadzić nowatorskie działania animacyjne.

 

Jak aplikować?

Odbędą się dwa spotkania poprzedzające składanie wniosków. Pierwsze będzie spotkanie informacyjne 15 litego 2020 r. Pięć dni później, 20 lutego zorganizowane zostaną warsztaty, na których będzie można omówić swoje projekty czy doszlifować je. Minimum jedna osoba z wnioskującej organizacji musi być obecna w minimum jednym spotkaniu. Wnioski można składać do 5 marca 2020 r.

 

 

Szczegółowe informacje, regulamin konkursu oraz karty zgłoszeniowe na stronie Instytutu Kultury Miejskiej.

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości