Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/853c4b47-c764-4dfb-ba28-e133b7ddc817.jpg Bytowska dźwignia rynku pracy. Unijne dofinansowanie trafi do bezrobotnych i zagrożonych wykluczeniem

Bytowska dźwignia rynku pracy. Unijne dofinansowanie trafi do bezrobotnych i zagrożonych wykluczeniem

W Kartuzach będzie realizowany projekt za ponad 3,1 mln zł. Dofinansowanie ze środków unijnych w tym projekcie wyniesie ponad 2,6 mln zł. Fot. Aleksandra Chalińska

Dzięki ponad 4 mln zł unijnego wsparcia, stu mieszkańców Bytowa i powiatu bytowskiego oraz ponad 200 z Kartuz będzie mogło uczestniczyć w szkoleniach i zajęciach z psychologami. Będą też warsztaty, kursy i doradztwo zawodowe.

 

Umowę o dofinansowanie projektów społecznych, realizowanych w Bytowie i powiecie bytowskim oraz w Kartuzach podpisali marszałkowie województwa pomorskiego Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski oraz samorządowcy z regionu bytowskiego i kartuskiego.

 

Dźwignia do zatrudnienia w Bytowie

Pierwszy projekt, który realizowany będzie w Bytowie, skierowany zostanie do 67 bezrobotnych mieszkańców w trudnej sytuacji na rynku pracy. Dla każdego z uczestników przygotowany zostanie indywidualny plan działania. Stworzona zostanie też oferta szkoleń zawodowych oraz staży. Dodatkowo dostaną oni ofertę podjęcia zatrudnienia w ramach prac interwencyjnych. Wszystko po to, aby łatwiej im było zdobyć zatrudnienie i polepszyć swoją sytuację życiową. Bytowska dźwignia kosztować będzie ponad 900 tys. zł. Z tego aż 863 tys. zł pochodzić będzie ze środków Unii Europejskiej.

 

I czas na zmiany w powiecie

W powiecie bytowskim z projektu skorzysta 50 osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Lokalne centra i kluby integracji społecznej zorganizują dla nich m.in. spotkania z doradcami zawodowymi oraz psychologami. Pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy przeprowadzą warsztaty planowania kariery oraz będą pośredniczyć w nawiązywaniu bezpośrednich kontaktów z lokalnymi pracodawcami. W ramach projektu zorganizowane będą też liczne warsztaty motywacyjne, a nawet rękodzieła. Wartość projektu to 750 tys. zł, a unijne dofinansowanie wyniesie ponad 710 tys. Projekt będzie realizowany do końca 2022 roku.

Fot. Aleksandra Chalińska

Aktywizacja w Kartuzach

Największy projekt, o wartości ponad 3,1 mln zł, realizowany będzie w Kartuzach. Skierowany jest do ponad 200 osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Dla nich prowadzone będą porady psychologiczne, zarówno indywidualne, jak i grupowe.

W Klubie Środowiskowym wsparcie i pomoc uzyskają dzieci i młodzież. Działać będzie również klub wolontariatu. Z kolei dla rodziców przeznaczone będą wyjazdowe warsztaty kompetencji wychowawczych oraz doradztwo i kursy zawodowe. Dofinansowanie ze środków unijnych w tym projekcie wyniesie ponad 2,6 mln zł.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.