Archiwum wiadomości 2014

Dofinansowanie projektu PKM zwiększone do 85 procent!

Pomorska Kolej Metropolitalna SA otrzymała decyzję Komisji Europejskiej o zwiększeniu unijnego wkładu w projekt PKM z 70 do 85 proc. Tym samym sukcesem zakończyły się 1,5-roczne starania władz województwa pomorskiego oraz samorządowej spółki PKM SA o zwiększenie dofinansowania realizowanego projektu, dzięki czemu możliwe było rozszerzenie go o dodatkowe trzy przystanki na linii 201 Gdynia – Kościerzyna. KE decyzję wydała 9 lutego 2015 r.

Pociągi typu EN57 połączą Pomorze z Elblągiem i Bydgoszczą

Jeszcze w tym roku na pomorskie tory trafią kolejne cztery zmodernizowane elektryczne zespoły trakcyjne typu EN57. To efekt podpisanej dzisiaj, tj. 12 sierpnia, w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku umowy pomiędzy województwem pomorskim a firmą NEWAG S.A., którą podpisali marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski oraz Zbigniew Konieczek, prezes Zarządu NEWAG S.A.

Dzieci i młodzież z Ukrainy na Pomorzu

Atrakcje turystyczne, wyżywienie, zakwaterowanie, pomoc terapeutyczna i odpoczynek od traumatycznych wydarzeń – ponad 900 dzieci z terenów objętych walkami na Ukrainie skorzystało z wakacji na Pomorzu. Marszałek Mieczysław Struk spotkał się z konsulem generalnym Ukrainy w Gdańsku Myronem Yankivem i samorządowcami, by podsumować akcję pomocy, podziękować za zaangażowanie w jej organizację i omówić dalszą współpracę.

III Forum Pomorskiej Edukacji w subregionie nadwiślańskim

Samorząd województwa pomorskiego zobowiązał się do uruchomienia sieci dialogu edukacyjnego, która ma sprzyjać poprawie spójności edukacyjnej w regionie. Dlatego organizowane Forum Pomorskiej Edukacji to jedna z form realizacji tego zadania. W piątek, 26 września, członek zarządu Ryszard Świlski otworzył forum subregionu nadwiślańskiego.

Termomodernizacja obiektów przy ul. Hożej w Gdańsku

Wspólnoty Mieszkaniowe ul. Hoża 1a, ul. Hoża 1b i ul. Hoża 1c w Gdańsku są kolejnymi odbiorcami pomocy w ramach Inicjatywy JESSICA, wdrażanej ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 w miastach na prawach powiatu. Środki preferencyjnej pożyczki JESSICA pozwolą na przeprowadzenie kompleksowej termomodernizacji zarządzanych przez nie nieruchomości.

Budżet na 2015 rok przyjęty przez radnych sejmiku

Ostatnią tegoroczną sesję sejmiku zdominowała dyskusja nad uchwaleniem budżetu województwa pomorskiego na 2015 r. Przyjęto go głosami radnych PO i PSL – 25 „za" przy 7 głosach przeciwnych radnych PiS.

Zmiany personalne w trzech pomorskich szpitalach

Tomasz Sławatyniec został nowym prezesem Szpitala Dziecięcego POLANKI w Gdańsku, a do zarządu Szpitali Wojewódzkich w Gdyni powołano Janusza Bonieckiego oraz Adama Główczewskiego. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku, w wyniku odwołania obecnego dyrektora, jego obowiązki przejęła pani Bernadetta Lewicka.

Ponad 30 miliardów złotych dla Pomorza

Kontrakt Terytorialny to jeden z najważniejszych dla Pomorza instrumentów finansowania przedsięwzięć, o kluczowym znaczeniu dla jego rozwoju w perspektywie 2020 roku. W dniu dzisiejszym nastąpiło uroczyste podpisanie Kontraktu Terytorialnego pomiędzy Rządem RP i samorządem województwa pomorskiego.

Piwnice Romańskie w Gdańsku uroczyście otwarte

Czy w XIII-wiecznym Gdańsku pracowali francuscy murarze? Wiele wskazuje na to, że tak. W 2005 roku gdańscy badacze odkryli podczas wykopalisk zachowaną w doskonałym stanie podziemną budowlę, która okazała się refektarzem najstarszego klasztoru Dominikanów.

Najzdolniejsi uczniowie z Pomorza

Podczas dzisiejszej konferencji, organizowanej w ramach projektu „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Program pomocy stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych z obszaru województwa pomorskiego", najzdolniejsi stypendyści roku szkolnego 2013/2014 otrzymali wyróżnienia z rąk marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka.

Najczęsciej czytane

Tytuł
III sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego. Radni będą głosować nad budżetem na przyszły rok [TRANSMISJA]
Słupska galeria sztuki poszukuje dyrektora. Kto może nim zostać?
Droga S6 wykreślona z listy inwestycji. Komisja Europejska zaniepokojona działaniami rządu
Ponad 110 mln zł na rewitalizację w Słupsku, Ustce i Lęborku. Mieszkańcy skorzystają z parków, skwerów i wyremontowanych budynków
Świetlice dla dzieci, kluby seniora oraz pomoc specjalistów. Rozwój usług społecznych na Pomorzu – podpisanie umów [GALERIA]
Zdolni z Pomorza
Nowy rozkład jazdy Pomorskiej Kolei Metropolitalnej
Dzieci i młodzież z Ukrainy na Pomorzu
List otwarty do Prezydenta RP w sprawie przemówienia podczas pogrzebu „Inki” i „Zagończyka”
Mieczysław Struk marszałkiem województwa pomorskiego
Marszałek Struk apeluje do pomorskich przedsiębiorców i pracodawców o pomoc poszkodowanym w nawałnicach
Rekordowy marzec! Ponad ćwierć miliona pasażerów na linii PKM. Sukces nowego rozkładu jazdy
Ponad 33 mln zł na informatyzację pomorskich podmiotów leczniczych. Opieka medyczna będzie lepsza i szybsza
Rok Jezior Pomorza
Podpisz petycję w sprawie budowy drogi ekspresowej S6
Rozkład jazdy Pomorskiej Kolei Metropolitalnej
Zmiany personalne w trzech pomorskich szpitalach
Ekspresówka do Słupska musi powstać. Pokażmy Komisji Europejskiej nasze poparcie dla budowy trasy S6
Nowa jakość w promocji regionu
Koniec kontroli CBA. Nie ma korupcji, są zastrzeżenia formalne. Prawnicy: „Bezpodstawne zarzuty”