Archiwum wiadomości 2013

20 lat prac archeologicznych w Sudanie

W tym roku mija 20. rocznica rozpoczęcia przez Muzeum Archeologiczne w Gdańsku prac wykopaliskowych w Sudanie. Z tej okazji, w dniach 9-14 grudnia br., na zaproszenie strony sudańskiej oficjalną wizytę w tym kraju złożył marszałek Mieczysław Struk. Przewodnikiem marszałka po Sudanie był dr Henryk Paner, dyrektor Muzeum Archeologicznego w Gdańsku.

Żegnaj, Profesorze...

Odszedł Profesor Brunon Synak – mentor pomorskich samorządowców i przyjaciel Kaszubów. Człowiek uczciwy, sprawiedliwy, dobry i niezwykle aktywny. Miłośnik Kaszub. Przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego II i III kadencji. Wieloletni prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Zmarł 18 grudnia 2013 roku.

Nowi członkowie kulinarnej sieci

Europejska Sieć Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego powiększyła się o kolejnych członków z Pomorza. Do sieci należy obecnie kilkadziesiąt gospodarstw i lokali gastronomicznych, a także producenci żywności z naszego regionu.

Dla kogo Bursztynowe Mieczyki?

10 grudnia 2013 r. w Polskiej Filharmonii FotBałtyckiej w Gdańsku odbyła się gala Nagrody Bursztynowego Mieczyka im. Marszałka Macieja Płażyńskiego. Nagrody najlepszym organizacjom pozarządowym z województwa pomorskiego przyznają: marszałek województwa pomorskiego, wojewoda pomorski oraz przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Mikołajkowe niespodzianki w szpitalu Copernicus

Marszałek Mieczysław Struk i wicemarszałek Hanna Zych-Cisoń odwiedzili pacjentów Oddziału Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży szpitala Copernicus w Gdańsku z prezentami od św. Mikołaja. 6 grudnia, z okazji mikołajek, dzieci zostały obdarowane sympatycznymi pluszakami.

Budżet 2014. Czytanie pierwsze

Głównym tematem listopadowej sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego było pierwsze czytanie budżetu województwa na 2014 rok. Radni zdecydowali również o przekształceniu w spółkę prawa handlowego Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni.

Najlepsza pomorska przestrzeń publiczna – w Chojnicach

Marszałek województwa Mieczysław Struk ogłosił wyniki ósmej edycji konkursu „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Pomorskiego 2013". W tym roku nagrodę główną przyznano Chojnicom – za zagospodarowanie Parku 1000-lecia.

„Srebrne Drzewka” dla pięciu pracowników pomocy społecznej

Pięciu pracowników pomocy społecznej otrzymało „Srebrne Drzewka", nagrody marszałka województwa pomorskiego, w uznaniu za wybitne i nowatorskie osiągnięcia w zakresie polityki społecznej. Marszałek Mieczysław Struk wręczył je 20 listopada 2013 r. podczas seminarium „Ochrona dzieci przed przemocą w rodzinie", która odbyła się w Gdańsku.

Zabierz głos w sprawie rozwoju Pomorza

– W nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej województwo pomorskie otrzyma największy w historii strumień środków rozwojowych: blisko 1,7 mld euro – powiedział marszałek Mieczysław Struk, otwierając konsultacje społeczne projektu Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Konferencja inaugurująca odbyła się 10 października 2013 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo w Gdańsku.

Coraz więcej pięknych wsi na Pomorzu

Wieś Dąbrówka w gminie Starogard Gdański – najpiękniejsza na Pomorzu. W kategorii „zagroda" zwyciężyli państwo Maria i Janusz Szczypior z Łyśniewa w gminie Sierakowice. Wyniki konkursu „Piękna Wieś 2013" ogłosił marszałek Mieczysław Struk. Wręczył nagrody sołtysom najpiękniejszych wsi Pomorza i właścicielom wyróżniających się gospodarstw.

Najczęsciej czytane

Tytuł
III sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego. Radni będą głosować nad budżetem na przyszły rok [TRANSMISJA]
Słupska galeria sztuki poszukuje dyrektora. Kto może nim zostać?
Droga S6 wykreślona z listy inwestycji. Komisja Europejska zaniepokojona działaniami rządu
Ponad 110 mln zł na rewitalizację w Słupsku, Ustce i Lęborku. Mieszkańcy skorzystają z parków, skwerów i wyremontowanych budynków
Świetlice dla dzieci, kluby seniora oraz pomoc specjalistów. Rozwój usług społecznych na Pomorzu – podpisanie umów [GALERIA]
Zdolni z Pomorza
Nowy rozkład jazdy Pomorskiej Kolei Metropolitalnej
Dzieci i młodzież z Ukrainy na Pomorzu
List otwarty do Prezydenta RP w sprawie przemówienia podczas pogrzebu „Inki” i „Zagończyka”
Mieczysław Struk marszałkiem województwa pomorskiego
Marszałek Struk apeluje do pomorskich przedsiębiorców i pracodawców o pomoc poszkodowanym w nawałnicach
Rekordowy marzec! Ponad ćwierć miliona pasażerów na linii PKM. Sukces nowego rozkładu jazdy
Ponad 33 mln zł na informatyzację pomorskich podmiotów leczniczych. Opieka medyczna będzie lepsza i szybsza
Rok Jezior Pomorza
Podpisz petycję w sprawie budowy drogi ekspresowej S6
Rozkład jazdy Pomorskiej Kolei Metropolitalnej
Zmiany personalne w trzech pomorskich szpitalach
Ekspresówka do Słupska musi powstać. Pokażmy Komisji Europejskiej nasze poparcie dla budowy trasy S6
Nowa jakość w promocji regionu
Koniec kontroli CBA. Nie ma korupcji, są zastrzeżenia formalne. Prawnicy: „Bezpodstawne zarzuty”