Aktualności

Zwycięzcy z PPNT

Fot. Depositphotos Oleg Żukow
Fot. Depositphotos Oleg Żukow

Firmy z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia zbierają kolejne laury za rozwój innowacyjnych technologii. Tym razem, parkowa firma Endoto została wyróżniona w polskiej edycji prestiżowego konkursu Galileo Masters.

Żeglarstwo to ekscytujący sport, jednak organizacja regat żeglarskich, to skomplikowane przedsięwzięcie. Zaprojektowany w Gdyni system My Live Regatta znacząco ułatwia administrowanie tego rodzaju wydarzeniami. Składa się z trzech elementów: systemu rejestracji i obsługi zawodników, sędziowania oraz przepisów żeglarskich. Ponadto, umożliwia udostępnianie obrazu z zawodów oraz punktacji w czasie rzeczywistym. System prezentacji i rejestracji regat stworzony przez parkową firmę Endoto, doceniło jury konkursu Galileo Masters, przyznając za to osiągnięcie trzecie miejsce. Uroczyste ogłoszenie wyników polskiej edycji Galileo Masters 2016 wraz z wręczeniem nagród odbyło się 29 listopada 2016 r. Agencji Rozwoju Przemysłu w Warszawie.

Galileo Masters (European Satellite Navigation Competition – ESNC) uznawany jest za najważniejszy w Europie konkurs dla osób zainteresowanych technologiami satelitarnymi, które myślą o działalności w sektorze kosmicznym. Jury ocenia pomysły na aplikacje, urządzenia i technologie, wykorzystujące nawigację satelitarną. Suma wszystkich nagród przekracza 1 milion euro. Patronat honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Rozwoju, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego.

Firma Endoto na co dzień tworzy produkty webowe skierowane głównie do organizatorów zawodów żeglarskich, wykorzystując przy tym system geolokalizacji.

Projekt My Live Regata z powodzeniem znalazł już swoje zastosowanie na komercyjnym rynku, m.in. podczas tegorocznych regat Gdynia Volvo Sailing Days.

view szablon artykułu