Aktualności

Zwiększone unijne dofinansowanie trafi również na Żuławy. Ponad 200 tys. zł na inwestycje w powiecie nowodworskim

Fot. źródło: facebook.com/pomorskiewuni
Fot. źródło: facebook.com/pomorskiewuni

Unijne dofinansowanie będzie przeznaczone na budowę węzła integracyjnego w Nowym Dworze Gdańskim oraz na termomodernizację budynków w Stegnie. Dodatkowe pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego to zasługa korzystnych różnic kursowych euro i złotówki.

 

Aneksy umów oraz symboliczne czeki przekazał samorządowcom z Żuław członek Zarządu Województwa Pomorskiego Józef Sarnowski. Spotkanie odbyło się 4 października 2019 r. w Nowym Dworze Gdańskim.

 

Inwestycje w stolicy Żuław

Na budowę węzła integracyjnego w Nowym Dworze Gdańskim przeznaczonych będzie ponad 59 tys. zł dodatkowego dofinansowania. Pozwoli to na budowę dróg rowerowych wraz z parkingiem oraz na realizację kampanii promującej transport zbiorowy. Drugim projektem realizowanym w stolicy Żuław jest termomodernizacja budynków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Ireny Sendlerowej warsztatów szkolnych Zespołu Szkół nr 2. W ramach inwestycji zainstalowana zostanie m.in. kotłownia gazowa oraz wymieniona zostanie instalacja centralnego ogrzewania. Ten projekt otrzyma około 108 tys. zł.

 

Oraz w Stegnie

Z kolei w gminie Stegna, która otrzyma około 36 tys. zł realizowana jest termomodernizacja budynków gminnego ośrodka zdrowia w Stegnie, Drewnicy oraz w Rybinie, gdzie dodatkowo prace prowadzone są w Domu Kultury. Wykonane prace pozwolą wymienić źródła ciepła na ekologiczne, dzięki czemu zmniejszy się emisja do atmosfery pyłów i gazów cieplarnianych.  

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka