Aktualności

Zwiedzaj Stocznię Gdańską mobilnie

$image_alt

Po Stoczni Gdańskiej można spacerować z aplikacją mobilną „Stocznia jest kobietą". Jak wyglądała praca suwnicowej? Co to był posiłek regeneracyjny? Gdzie znajdował się stoczniowy żłobek? O swoich wspomnieniach na łamach aplikacji, w 21 punktach, jak w 21 postulatach strajkowych, opowiadają byłe pracownice Stoczni Gdańskiej. Premiera polskiej wersji aplikacji na platformę Android odbędzie się 8 marca 2016 r.


 Helena Dmochowska na suwnicy
 Fot. mat. prasowe

Za pomocą aplikacji można wysłuchać wspomnień pracownic Stoczni Gdańskiej, obejrzeć archiwalne i współczesne fotografie dokumentujące pracę w Stoczni oraz bez problemu odnaleźć opisywane miejsca dzięki nawigacji GPS i interaktywnej mapie. Aplikacja dostosowana jest do potrzeb osób niedowidzących i była testowana przez seniorów pod kątem przejrzystości i łatwości obsługi.

„Stocznia jest kobietą"? Z naszej perspektywy – tak – mówi Anna Miler ze Stowarzyszenia Arteria, organizatora projektu. – Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po terenach byłej Stoczni Gdańskiej. Za pośrednictwem aplikacji dawne pracownice opowiedzą o tym, jak wyglądała praca suwnicowej czy traserki, na czym polegała konserwacja statków, gdzie znajdował się stoczniowy żłobek czy Zakład Budowy Silników. Pokażemy specyfikę pracy na produkcji oraz w administracji największego niegdyś zakładu pracy na Pomorzu – dodaje.

Więcej:

 

 

 

 

 

 

 

Opr. BMG

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości