Aktualności

Żuławy zwiedzaj rowerem

Kolarze przekraczający linie startu podczas Żuławy wkoło
Fot. źródło: http://zulawywkolo.pl

Zabytkowe domy podcieniowe, menonicie cmentarze, młyny, wiatraki i malownicza trasa przebiegająca pośród kanałów wzdłuż Wisły – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników kolejnej edycji rajdu. Żuławy wkoło, to maraton rowerowy, który wystartuje z Nowego Dworu Gdańskiego w niedzielę, 25 września 2016 r. Do wyboru będzie jedna spośród trzech tras: 55 km, 75 km lub 140 km. Dodatkowo, na trasie rajdu, na uczestników czekać będą smakołyki przygotowane przez panie z kół gospodyń wiejskich.

Wydarzenie w podtytule nosi nazwę Cykliczna depresja, gdyż trasy przebiegać będą przez najbardziej malownicze rejony Żuław Wiślanych. Pośród wspaniałych krajobrazów i dalekich horyzontów każdy będzie mógł powalczyć z depresją.
 

Celami maratonu są:

 • popularyzacja kolarstwa szosowego i turystyki rowerowej w Polsce
 • sprawdzenie granic własnej wytrzymałości i odporności psychicznej
 • propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji
 • rozwinięcie współpracy między organizacjami samorządowymi oraz mieszkańcami prezentacja walorów krajoznawczych województwa pomorskiego

Unikatowa formuła maratonu sprawia, że każdy jest zwycięzcą, gdyż organizator nie przewiduje wyłonienia triumfatorów poszczególnych dystansów czy kategorii. Każdy uczestnik startuje dla siebie, po to, aby zmierzyć się z własnym wyzwaniem, dystansem, pokonać słabości i wyzwolić endorfiny. Ci cykliści, którzy startują po raz kolejny mogą powiększyć dystans lub poprawić zeszłoroczny czas. Na mecie na każdego uczestnika czeka medal, dyplom z indywidualnym pomiarem czasu, masaż powysiłkowy oraz ciepły posiłek.

Żuławy wkoło mają sportowo-towarzyski charakter. Trasy i dystanse są jednak odpowiednio dobrane tak, aby zarówno sportowiec, jak i osoba, która pierwszy raz wystartuje w maratonie, znaleźli dla siebie przestrzeń do pełnej realizacji kolarskich zamierzeń. Wystartować może każdy dopasowując dystans i tempo jazdy do swoich możliwości – można jechać na rowerze szosowym, turystycznym, górskim, leżącym... i na innych.

Organizatorem Żuławy wkoło jest Stowarzyszenie RowerOver.


Opis tras:

 • dystans 55 km – trasa  krótka, szybka i ze smakiem. Dystans ten pozwala realizować zarówno sportowe ambicje w jeździe na czas, jak i cele rekreacyjno-turystyczne. Wyjątkowa propozycja dla  amatorów rowerów niewyścigowych, górskich, retro i innych, dla osób towarzyszących długodystansowcom, a także dla tych, którzy sukcesywnie pragną powiększać pokonywany dystans. Start z Nowego Dworu Gdańskiego. Na półmetku trasa zbiega się z pozostałymi dystansami, aby wspólnie podążać do mety zlokalizowanej na przedmieściach Nowego Dworu Gdańskiego. Starty w godz. 9.30-10.30.
 • dystans 75 km – to trasa dla wszystkich, którzy wierzą, że dadzą radę. Odpowiednio zaplanowane bufety kolarskie sprzyjają sukcesywnemu pokonaniu cyklicznej depresji w dobrym nastroju. Ostatnie kilometry są wspólne dla wszystkich uczestników i gwarantują kolarski triumf. Starty w godz.8.30-9.30
 • dystans 140 km – pełny dystans rajdu dostarcza sporo pozytywnych wrażeń. Wytworzona dawka endorfin w kilka dni po maratonie pozwala na pokonywanie depresji, nie tylko cyklicznych, przez cały rok. Starty w godz. 8.00-8.30.

Rejestracja do maratonu.

Żuławy wkoło

 • 25 września 2016 r., niedziela
 • start, meta i biuro zawodów – ul. Kopernika 17, teren Żuławskiego Parku Historycznego
 • biuro zawodów: 24 września 2016 r., czynne w godz. 17.00- 20.00, a 25 września, w godz. 6.30- 9.30
 • Nowy Dwór Gdański

Zobacz:  Żuławy wokoło

Żuławy wkoło_logo

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości