Aktualności

Zrób paczkę świąteczną, pomóż chorym dzieciom

Prezenty świąteczne
Fot. ©Depositphotos/avgustin

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna zachęca wszystkich ludzi dobrej woli do odwiedzenia jednej z jej filii i przyniesienia: książek, gier, puzzli, klocków, lalek, słodyczy, maskotek i przyborów papierniczych. Rzeczy te zostaną przekazane małym pacjentom Oddziału Chemioterapii Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Akcja trwa do 19 grudnia 2016 r.


Święta Bożego Narodzenia to dla pacjentów Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego czas szczególnie trudny. Mieszkańcy Gdańska, już po raz 5., mogą przyłączyć się do akcji Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej i pomóc chorym dzieciom. Wsparcie małych i cierpiących podopiecznych Oddziału Chemioterapii Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii, którzy walczą z najcięższym, ale cichym i podstępnym przeciwnikiem, choć na chwilę pozwoli zapomnieć o chorobie i poczuć magię świąt.  

W bibliotekach można zostawić: książki, gry, puzzle, klocki, lalki, drobne słodycze, nieduże maskotki i przybory papiernicze. Akcja zbierania podarunków trwa do 19 grudnia 2016 r.
 

Filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, które prowadzą zbiórkę:

  • Filia Gdańska, ul. Mariacka 42
  • Biblioteka pod Żółwiem, ul. św. Ducha 111/113
  • filia nr 29, ul. Obrońców Wybrzeża 29

Zobacz: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku

 

herb województwa pomorskiego_logo instytucja kultury samorządu województwa pomorskiego

 

plakat gwiazdor gdański

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości