Aktualności

Warto pomagać z pompą!

$image_alt
Fot. ©Depositphotos/shmeljov

Fundacja Żyć z pompą poszukuje wolontariuszy, którzy pomagaliby 13 sierpnia 2015 r. na stoisku w czasie Jarmarku św. Dominika. Zadaniem wolontariuszy byłyby zabawy z dziećmi oraz dystrybucja ulotek fundacji i udzielanie informacji o jej działalności, w szczególności o Szkole Jedzenia.

Fundacja Żyć z pompą powołana została, by pomóc tym, którzy znają już życie z pompą, ale również tym, którzy chcą poznać, jak to jest, gdy życie osoby – dziecka przewlekle chorego, wspomagane jest przez pompy do żywienia, do oddychania, do podawania insuliny, leków przeciwbólowych lub innego sprzętu medycznego.

Znaczenie hasła „żyć z pompą" ma dwa wymiary. Jeden zawiera w sobie wszystko to, co wiąże się z realiami życia u boku ze sprzętem medycznym, który wyznacza rytm dnia, rytm rodziny i rytm życia. Natomiast drugi wymiar hasła niesie w sobie misję fundacji: „Powołaliśmy się dla dzieci, aby poprawić jakość ich życia i sprawić, że pomimo stale towarzyszącej im pompy, będzie ono pogodne i z POMPĄ".

Szkoła Jedzenia to program, w którym prowadzone są zajęcia wspomagające, usprawniające i rehabilitacyjne dla dzieci przewlekle chorych. Celem tych zajęć jest poprawa umiejętności jedzenia, rozszerzenie wiedzy o prawidłowym żywieniu, wzmocnienie dzieci w rozumieniu i akceptacji ich sytuacji zdrowotnej.

Szkoła Jedzenia

Wszystkich, którzy mają czas, czują się na siłach i chcą pomóc,  fundacja Żyć z pompą serdecznie prosi o wsparcie. Na stoisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, które znajduje się na Targu Węglowym, fundacja będzie wystawiać się razem ze szpitalem im. Mikołaja Kopernika, w czwartek, 13 sierpnia, w godz. 10.00-19.00.

Zgłoszenia wolontariuszy należy przysyłać na załączonym formularzu na adres mailowy fundacja@zyczpompa.org. Wolontariusze poniżej 18. roku życia muszą posiadać zgodę rodzica na udział osoby niepełnoletniej w wydarzeniu.  

Formularz zgłoszeniowy


Fundacja Żyć z pompąFundacja Żyć z pompą - logo
ul. Nowe Ogrody 35
80-803 Gdańsk
tel. 506 042 252
www.zyczpompa.org
www.facebook.com/zyczpompa

Oprac. AK

view szablon artykułu