Aktualności

Zostań sędzią Ironmana

$image_alt
Fot. ©Depositphotos/ Jean Schweitzer

Organizatorzy Herbalife Ironman 70.3 Gdynia rozpoczęli przyjmowanie zgłoszeń na sędziów, którzy przypilnują zawodników podczas sportowych zmagań. Wbrew pozorom, to nie jest proste zadanie, bo w triathlonie żelaznych ludzi – szczególnie podczas etapu jazdy na rowerze – obowiązują żelazne reguły, które łatwo złamać, nawet nieświadomie. Dlatego potrzebni są też twardzi, ale sprawiedliwi sędziowie. Zgłoszenia do kursu na sędziego można nadsyłać do 23 czerwca.

Organizatorzy  dużą uwagę przykładają do prawidłowego przebiegu zawodów. Jednym z kluczowych elementów jest odpowiednie sędziowanie. Zorganizowane zostanie specjalne szkolenie, które poprowadzi sędzia główny Ironman – Jimmy Riccitello. W szkoleniu może wziąć udział każdy, kto wyśle swoją aplikację i spełni wymagania organizatora. Zgłoszenia zawierające CV oraz list motywacyjny do 1500 znaków trzeba przesłać do 23 czerwca pod adres szkolenie@ironmangdynia.pl. Czeka 40  miejsc. Wybrane osoby spotkają się na zajęciach w Gdyni, 7 lipca. Koszt kursu to 179 zł. Uczestnik szkolenia dostanie m. in. gwarancję zatrudnienia w trakcie Herbalife Ironman 70.3 Gdynia 2015 oraz certyfikat. Od kandydatów oczekuje się znajomości przepisów ITU/IRONMAN. Mile widziani są byli lub obecni trenerzy i zawodnicy, osoby z uprawnieniami sędziowskimi i doświadczeniem w sędziowaniu.
 
Dużą wagę przykłada się do sędziowania, gdyż podczas jazdy na rowerze obowiązuje zakaz draftingu. To zjawisko popularne wśród kolarzy, którzy jadąc w razem peletonie ustawiają się jeden za drugim tak, aby zmniejszyć opór aerodynamiczny. To z kolei pozwala jechać z większą prędkością, wkładając w pedałowanie nieco mniej siły. W triathlonie szukanie pomocy w zmniejszonym oporze jest zakazane. Obowiązują ścisłe wytyczne, co do odległości pomiędzy poszczególnymi uczestnikami. I właśnie to jest rola sędziów. Gdy kolarze jadą zbyt blisko siebie, trzeba zwrócić im uwagę, jeśli to nie skutkuje w ruch idą żółte kartki, ostatecznie uczestnik zostaje zdyskwalifikowany.

Oprac. DK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości