Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/fa791686-6dc4-4949-88b5-cb8ccbad2e6e.jpg Nowe uchwyty w autobusach. Rusza rekrutacja testerów wspólnego biletu na Pomorzu

Nowe uchwyty w autobusach. Rusza rekrutacja testerów wspólnego biletu na Pomorzu

Uchwyty z kodami QR i tagami NFC to element pilotażu systemu tzw. wspólnego biletu na Pomorzu.

W słupskich autobusach pojawiły się uchwyty z kodami QR i tagami NFC. W najbliższych dniach uchwyty montowane będą też w Trójmieście i Starogardzie Gdańskim. Są nie tylko elementem wyposażenia pojazdów i uchwytami dla stojących pasażerów, ale też urządzeniami testującymi system tzw. wspólnego biletu. Pilotaż realizowany jest w ramach projektu Interconnect.

 

To oferta nie tylko dla miłośników komunikacji czy zwiedzania miast z pokładu autobusu. Zapraszamy do kontaktu osoby, które lubią nowe technologie i zainteresowane udziałem w pilotażu i testowaniem innowacyjnych rozwiązań.  

 

Uchwyty z kodami

Uchwyty z kodami QR i tagami NFC to pierwszy widoczny dla pasażerów element pilotażu. – Uchwyty, będące jednocześnie identyfikatorami, będą rozwieszone w autobusach tramwajach, trolejbusach oraz niektórych składach kolejowych. Na każdym uchwycie umieszczony jest kod QR i etykieta NFC, na których zakodowane są informacje o pojeździe – informuje Katarzyna Wośko ze spółki Innobaltica. Testerzy będą sczytywać za pomocą smartfona z ze specjalną aplikacją, która będzie łączyć się z portalem organizatorów transportu, gdzie będą integrowane dane o przystankach.  – Zależy nam również na codziennym sczytywaniu kodów i tagów przez wszystkich pasażerów. Dlatego też, treści ukryte pod kodami będą się nie tylko regularnie zmieniać ale będą tam ukryte m.in. konkursy z atrakcyjnymi nagrodami – dodaje Katarzyna Wośko. Osoby uczestniczące w pilotażu będą również sprawdzać, czy aplikacja jest intuicyjna i przyjazna dla użytkowników.  

 

Zgłoś się do pilotażu!

Testy będą prowadzić specjalnie przeszkolone osoby. Testerzy zostaną podzieleni na trzy grupy. Pierwsza będzie miała do realizacji wyznaczone scenariusze podróży np. z przesiadkami pomiędzy konkretnymi pojazdami czy na konkretnej trasie. Zadaniem drugiej będzie sprawdzenie, jak system zachowywać się będzie przy zwykłych codziennych przejazdach. Ostatnią grupę, która rozpocznie pracę w drugiej połowie 2019 r.,  stanowić będą osoby, których zadaniem będzie sprawdzenie, jak system zachowa się przy podróżach międzynarodowych z Polski do Szwecji. – Osoby chcące uczestniczyć w projekcie zapraszam kontaktu pod adresem test@innobaltica.pl. Można tam również podzielić się z nami swoimi uwagami związanymi z integracją biletową na pomorzu – dodaje Wośko.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.