Aktualności

Zobacz, jak to robią w Bawarii, czyli ochrona przeciwpowodziowa po niemiecku. Zapisz się na wyjazd studyjny

Strażacy układajacy zabezpieczenia przeciwpowodziowe
Strażacy układajacy zabezpieczenia przeciwpowodziowe. Fot. Mateusz Ochocki/KFP

Spotkania ze specjalistami, wymiana doświadczeń oraz prezentacja systemów ostrzegania. To tylko niektóre z elementów programu. Wyjazd do Bawarii odbędzie się w dniach 6-10 listopada 2017 r.

 

Wyjazd „Zarządzanie ryzykiem powodziowym" jest organizowany przez Gdańską Fundację Wody, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Bawarski Urząd Ochrony Środowiska.

 

Rozmowy w urzędach

Program wyjazdu jest bardzo bogaty. Uczestnicy spotkają się z przedstawicielami kilku niemieckich instytucji. Wśród nich będzie między innymi Bawarskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Budownictwa i Transportu, gdzie zaprezentowana zostanie kontrola powodziowa oraz sposób organizacji usług w sytuacji kryzysowej. Planowane są również odwiedziny w Państwowym Urzędzie Gospodarki Wodnej w Ingolstadt. Tam będzie możliwość poznania projektów budowy polderów oraz planów ochrony przeciwpowodziowej w miastach nad Dunajem.

 

Wizyty w terenie

Ważną częścią wyjazdu będą wizyty na obiektach hydrotechnicznych. Ich lista jest jeszcze w trakcie opracowywania. Na pewno będą oglądanie zbiorników retencyjnych oraz polderów zalewowych. W planie są również spotkania w organizacjach odpowiedzialnych za prognozowanie zagrożeń powodziowych oraz ostrzeganie ludności.

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowy program wyjazdu na stronie Gdańskiej Fundacji Wody

 

 

view szablon artykułu