Aktualności

Znani malują gwiazdy. Akcja na rzecz podopiecznych Hospicjum im. ks. Dutkiewicza

Bombki
Fot. materiał prasowy organizatora

Znane osobistości ze świata sportu, kultury, polityki i mediów w Galerii Bałtyckiej w sobotę, 7 grudnia 2019 r. będą malować bombki. Dochód z ich licytacji zostanie przeznaczony na sfinansowanie turnusów rehabilitacyjnych dla podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza SAC.

 

Gdańskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC jest prowadzone przez Fundację Hospicyjną.

 

Licytacja pomoże podopiecznym hospicjum

Bombki będą malowały znane osoby. Wśród wolontariuszy i przyjaciół fundacji będą m.in. członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska, Maciej „Gleba" Florek, Adam Korol, piłkarze Lechii Gdańsk, dziennikarze, Magda Beneda, Maciej Kosycarz i Danuta Wałęsa. Wybrane ozdoby świąteczne przygotowane przez gości fundacji trafią na charytatywną licytację, organizowaną na antenie Radia Gdańsk od 10 do 13 grudnia. Całkowity dochód z akcji zostanie przeznaczony sfinansowanie turnusów rehabilitacyjnych dla podopiecznych hospicjum.

Pozostałe bombki ozdobią choinki Fundacji Hospicyjnej, które będzie można obejrzeć w Centrum św. Jana od 13 grudnia do 7 stycznia. Chętni mogą również skorzystać z charytatywnych atrakcji na gdańskim Jarmarku Bożonarodzeniowym. Grupa GPEC udostępniła zwiedzającym magiczną kulę, w której można sobie zrobić zdjęcie, a następnie nabyć miniaturę kuli (w cenie 20 zł). Za datek do skarbonki przejedziemy się także na świątecznej karuzeli. Całkowity dochód ze sprzedaży świątecznych ozdób na stoisku Fundacji Hospicyjnej w Wielkiej Zbrojowni przeznaczony zostanie na wsparcie jej podopiecznych.

 

Moc atrakcji w galerii handlowej

Świąteczne spotkanie w godzinach od 14.00 do 17.00 wypełnią rozmaite atrakcje. Będzie można zrobić sobie zdjęcie ze św. Mikołajem i uczestniczyć w warsztatach dekorowania ozdób świątecznych. Kolędy zaśpiewają: zespół dziecięcy z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku, Ewa Rzeszotarska oraz wokaliści zespołu Adonai przy akompaniamencie Michała Olejnika.

 

Gwiazdy malują gwiazdy

  • 7 grudnia 2019 r., sobota, godz. 14.00-17.00
  • Galeria Bałtycka
  • ul. Grunwaldzka 141
  • Gdańsk 
view szablon artykułu