Aktualności

Znajdź pracę – daj pracę

$image_alt
Fot. ML

Tysiące osób poszukujących pracy miały okazję spotkać się i porozmawiać z przedstawicielami różnych firm i instytucji na temat możliwości zatrudnienia i perspektyw rozwoju zawodowego. Metropolitalne Targi Pracy Pomorza uroczyście otworzył marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Tego dnia odbyła się także konferencja „Zainwestuj w rozwój kadry z Krajowym Funduszem Szkoleniowym i Europejskim Funduszem Społecznym".

Z nadzieją patrzę na pojawiające się nowe możliwości wspierania firm przez fundusze krajowe i europejskie. Wobec wyzwań związanych ze starzeniem się społeczeństwa województwo pomorskie staje przed koniecznością nie tylko inwestowania w młodych, ale również podjęcia szkoleń i przekwalifikowania starszych pracowników – mówił podczas konferencji marszałek Mieczysław Struk. – Zarówno Krajowy Fundusz Szkoleniowy jak i Regionalny Program Operacyjny, ze znaczącym wkładem Europejskiego Funduszu Społecznego, tworzą nowe instrumenty dla pracodawców, by zapewnić kadrę, która przyczyni się do trwałego rozwoju gospodarczego naszego regionu.

Metropolitalne Targi Pracy Pomorza / Fot. MLMetropolitalne Targi Pracy co roku przyciągają do Gdańska setki pracodawców oraz tysiące odwiedzających, a wśród wystawców znajdują się firmy reprezentujące wszystkie sektory gospodarki. Gośćmi wydarzenia są nie tylko mieszkańcy Trójmiasta, ale również osoby, które przyjechały z innych powiatów. Ofertę targów wzbogacają przedstawiciele najważniejszych agencji zatrudnienia, a także osób rekrutujących do pracy na terenie całej Unii Europejskiej.  Natomiast podczas konferencji „Zainwestuj w rozwój kadry z Krajowym Funduszem Szkoleniowym i Europejskim Funduszem Społecznym" wicemarszałek Wiesław Byczkowski mówił o instrumentach wsparcia rozwoju kompetencji zawodowych w regionach Unii Europejskiej, a Dorota Markul, dyrektor przedszkola, przekazała gościom własne doświadczenia, jak otrzymała wsparcie na realizację szkoleń dla pracowników.

Pragnę zachęcić pracodawców do współpracy z urzędami pracy, które dysponują szerokimi możliwościami udzielania pracodawcom wsparcia w rozwoju firm poprzez m.in. korzystanie z pomocy w podwyższaniu kwalifikacji osób pracujących czy korzystanie z pomocy publicznej przy tworzeniu nowych miejsc pracy, w szczególności dla osób młodych – mówił wicemarszałek Wiesław Byczkowski.

Wśród szerokiej oferty targów każdy mógł znaleźć coś dla siebie, było tam bowiem ponad 200 wystawców zarówno z Polski jak i z zagranicy, odbywały się liczne warsztaty i konkursy. Nowością targów jest oferta Krajowego Funduszu Społecznego skierowana do pracodawców i ich pracowników.

Organizatorami Metropolitalnych Targów Pracy Pomorza są Powiatowy i Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk.

 

ML 
Fot. ML 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka