Aktualności

Zmiany w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Zaskakująca dymisja członka zarządu

Andrzej Marszk
Andrzej Marszk. Fot. źródło: Youtube

We wtorek, 7 lutego 2107 r. rada nadzorcza odwołała ze stanowiska Andrzeja Marszka, wiceprezesa PSSE. Jeszcze wczoraj w mediach spekulowano, że pracę straci prezes Aleksandra Jankowska.

 

Maciej Sandecki z „Gazety Wyborczej" pisał w poniedziałek, że zaufanie kierownictwa PiS stracili zarówno pani prezes jak i jej zastępca. Potwierdził mu to Janusz Janusz Śniadek, szef PiS w okręgu gdańskim. – To, co mi się nie podobało, to brak komunikacji i generalnie złe relacje z całym naszym środowiskiem – tłumaczył poseł dziennikarzowi.

Wiceprezes Marszk to syn Franciszka Marszka, byłego pomorskiego radnego z Samoobrony. Był współwłaścicielem firmy doradczej EuroLider Group, która zajmuje się wdrażaniem funduszy unijnych dla firm. – Wprowadził do strefy różne zaprzyjaźnione firmy, a jednocześnie torpedował dobry program samorządu województwa Invest in Pomerania. Już w sierpniu ubiegłego roku kierownictwo pomorskiego PiS wycofało dla niego swoje poparcie – tłumaczył Sandeckiemu jeden z działaczy gdańskiego PiS.

Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi Andrzeja Marszka na stanowisku wiceprezesa.

 

view szablon artykułu