Aktualności

Zimowy maraton salsy w Gdyni

Para tańczy salsę
Fot. ©Depositphotos/billiondigital

Nieważne czy już tańczysz, czy dopiero chcesz zacząć swoją przygodę z salsą? Każdy, bez względu na wiek i płeć, jest mile widziany. Z głośników płynąć będą latynoskie brzmienia, a uśmiech od ucha do ucha podczas 3-godzinnej zabawy gwarantowany. W Gdyni Arenie w niedzielę, 18 grudnia 2016 r. odbędzie się maraton salsy. Zajęcia poprowadzą Paulina Śmigielska i Jakub Soliwoda.

 

Zajęcia odbywać się będą na poziomie open. Wszystko zostanie dokładnie wytłumaczone i zaprezentowane na scenie przez prowadzących. Na koniec odbędzie się wielka taneczna bitwa. Podczas maratonu będzie można wziąć udział w loterii i licznych konkursach, a także wesprzeć milusińskich przed zimę i zebrać kilka najpotrzebniejszych rzeczy dla Schroniska „Ciapkowo" .

Harmonogram imprezy:

  • Wielka rozgrzewka
  • Salsa con reggaeton – prawdziwa energetyczna bomba. Połączenie gorącej salsy z pełnym mocy reggaetonem – kto chociaż raz był na zajęciach reggaetonu lub zumby, ten wie, o czym mowa. Reggaeton, nazywany latynoskim hiphopem, skupia się na mocnych ruchach klatki piersiowej i bioder w rytm wyrazistych basów.
  • Salsa con afro – uczestnicy zajęć będą korzystać z korzeni salsy kubańskiej, a szczególnie z jej afrokubańskich elementów. W układ salsy zostana wplecione kroki orishas, czyli afrokubańskich bożków oraz rumby kubańskiej.
  • Funky salsa – funkowe i hiphopowe kroki razem z salsą? Czemu nie! Dużo luzu i uśmiech na twarzy gwarantowany.  Obroty, wyskoki, a może robot? Na tych zajęciach można się spodziewać wszystkiego. Nieco szaleństwa i improwizacji mile widziane.

Na zakończenie wielka taneczna bitwa!

Instruktorzy:

Jakub Soliwoda – od ponad 8 lat salsa kubańska jest jego pasją. Pierwsze kroki stawiał w klubie Muchos Patatos w Poznaniu. Uczył się od najlepszych na licznych festiwalach (Festiwal Cubano, Salsa Warsaw Festival, Rueda Toruń Festival, Bachaturo). Od przyjazdu do Trójmiasta promuje taniec i kulturę kubańską, gdzie tylko się da. Nie odpuszcza żadnego kubańskiego eventu i warsztatów czy to z rodowitymi kubańczykami, czy też z instruktorami z Polski. Salsa kubańska, rumba, afro – to lubi najbardziej. Na zajęciach skupia się na tym, aby tańczyć do muzyki, zachować prawidłową technikę oraz niepowtarzalny kubański flow. Jest też od kilku lat jest organizatorem licznych kubańskich imprez w Trójmieście – Noche de Cuba, Salsa Sunday Night.

Paulina Śmigielska – specjalistka od salsy kubańskiej. tancerka i instruktorka jest wulkanem energii. Z tańcem jest związana od najmłodszych lat. Mówi o sobie, że ma latynoską duszę, a salsa kubańska stała się częścią jej życia. Szkoliła się u światowej sławy kubańskich instruktorów, na międzynarodowych festiwalach i warsztatach – również rumby kubańskiej, reggaetonu, afro, orishas, palo. Jedną z inspiracji tanecznych jest dla niej Diana Rodriguez, a dydaktycznych Yeni Molinet. Zajęcia z nią to nie tylko nauka kroków, ale również lekcja kultury kubańskiej, jej energii i temperamentu. Uważa, że cubana jest tańcem silnie socjalnym, a muzyka połączona razem z tańcem daje czystą radość życia i odzwierciedla kubańskie przesłanie, że wczoraj już minęło, jutra nie jesteśmy pewni, więc najważniejsze, aby żyć i cieszyć się dniem dzisiejszym.

Zimowy maraton salsy 

  • 18 grudnia 2016 r., niedziela, godz.15.00-18.00
  • Gdynia Arena
  • ul. K. Górskiego 8
  • Gdynia

Zobacz: Gdyńskie Centrum Sportu

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości