Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/db590012-8481-45e2-9569-75bd197aac78.jpg Żegluj z głową! Na konferencji dowiesz się, jak przygotować się do rejsu, jakie technologie wybrać i które akweny są bezpieczne dla wilków morskich

Żegluj z głową! Na konferencji dowiesz się, jak przygotować się do rejsu, jakie technologie wybrać i które akweny są bezpieczne dla wilków morskich

Jachty na Bałtyku

IV Żeglarska Konferencja Bezpieczeństwa odbędzie się w marcu w Gdyni. Udział jest bezpłatny, a zgłoszenia przyjmowane są do końca lutego.

 

To już kolejne trójmiejskie spotkanie wokół żeglarstwa. Pomorski Związek Żeglarski wrócił do tradycji organizowania konferencji w 2015 r. Tegoroczne wykłady skupią się na tematach związanych z bezpiecznym żeglowaniem – od wyboru dobrego sprzętu, planowania wyprawy po odpowiednie zachowania w sytuacjach awaryjnych.

 

Podstawy bezpiecznego żeglowania

Podczas konferencji zaprezentuje się ośmiu prelegentów. Temat „Zabezpieczenie meteorologiczne rejsów pozabałtyckich” omówi Marek Zwierz, oceanograf, dziennikarz, fotoreporter. Opowie m.in. o tym, jakie kryteria zastosować dla porównania różnych serwisów i jakie są możliwości uzyskania prognozy pogody na oceanie, poza zasięgiem Internetu i łączy telefonicznych. Jacek Pietraszkiewicz, prezes polskiej firmy NAVSIM, a także m.in. ekspert Państwowej Komisji Badania Wypadków Morskich, przybliży współczesne systemy lokalizacji jachtów.

„Przygotowanie rejsu w aspekcie bezpieczeństwa morskiego” to temat Jarosława Kaczorowskiego, kapitana jachtowego, trenera żeglarstwa i sędziego żeglarskiego klasy państwowej. Wiktor Wróblewski, kapitan jachtowy i instruktor żeglarstwa, zajmie się wpływem szkolenia na bezpieczne zachowania na wodzie. Serwisowanie jachtu przed, w trakcie i po sezonie przybliżą Konrad Lipski i Maciej Patoka z firmy Yacht Company. Omówią sprawdzenie stanu ożaglowania, inspekcji takielunku oraz olinowania miękkiego, kalibracji elektronicznych urządzeń pomiarowych, przegląd systemów bezpieczeństwa oraz znaczenie regularnego przeglądu silnika i pozostałych urządzeń mechanicznych. Piotr Oleksiak, który od 2007 r. współorganizuje w ERGO Hestia Sopot najwyższej rangi zawody żeglarskie, opowie o nowoczesnych technologiach w zabezpieczaniu regat windsurfingowych, m.in. o systemach bazujących na technologii NFC i funkcjach geolokalizacyjnych, które z powodzeniem zastąpiły tradycyjne systemy bezpieczeństwa podczas najwyżej rangi zawodów.

Przemysław Wilczyński, prodziekan ds. morskich, współpracy i rozwoju na Wydziale Nawigacyjnym w Akademii Morskiej w Gdyni przedstawi „Rejony szczególnie niebezpieczne dla żeglugi ze względu na zagrożenie piractwem”. Zaprezentuje procedury i sposób przygotowania statków do przejścia w takich rejonach oraz sposoby zachowania w razie ewentualnego ataku. Analizę wypadków na morzu przeprowadzi kpt. ż.w. Janusz Maziarz, zastępca dyrektora Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa ds. operacyjnych.

 

Udział w konferencji jest bezpłatny. Można się zgłaszać e-mailowo (ilona.miluszewska@pozz.org.pl) do 28 lutego 2018 r. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, przynależność klubową, miasto, adres e-mail oraz numer telefonu.

 

Konfernecja „Podstawy bezpiecznego żeglowania”

  • 24 marca 2018 r., sobota
  • Wydział Nawigacyjny Akademii Morskiej w Gdyni
  • al. Jana Pawła II 3
  • Gdynia
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.