Aktualności

Żeglarski Puchar Trójmiasta

$image_alt
Fot. ©Depositphotos/Oleksiy Mark

3 dni regat, 3 gospodarzy po raz 3. – tak w wielkim skrócie przebiegać będzie Żeglarski Puchar Trójmiasta 2015. Gospodarzami tego wydarzenia są Gdynia, Sopot i Gdańsk. W regatach, które odbędą się na wodach Zatoki Gdańskiej od 29 do 31 maja 2015 r., po raz pierwszy, wezmą udział jednostki 3. Flotylli Okrętów Marynarki Wojennej RP. Wojskowe jachty szkoleniowe będą reprezentowały pomorskie miasta.

Co roku, zgodnie z ideą przyświecającą regatom zmienia się kolejność odwiedzanych miast. W tym sezonie zmagania zainaugurowane zostaną w Gdyni, drugiego dnia uczestnicy odwiedzą Sopot, a uroczysty finał odbędzie się w Gdańsku.

Partnerem tegorocznej edycji została gdyńska 3. Flotylla Okrętów im. Komandora Bolesława Romanowskiego. W regatach wezmą udział wojskowe jachty szkoleniowe, a kapitanami poszczególnych jednostek będą marynarze. Uczestnictwo w regatach stanowi świetną okazję dla sprawdzenia umiejętności żeglarskich oraz podkreślenia roli Marynarki Wojennej w budowaniu tożsamości regionu. Warto zaznaczyć, że morski rodzaj sił zbrojnych po raz kolejny bierze udział w inicjatywie o charakterze cywilnym związanej z morzem.

Otwierające sezon na wodach Bałtyku regaty to doskonała okazja do prezentacji bandery na jachtach Marynarki Wojennej, a także do spotkania z mieszkańcami Trójmiasta. Załogi jachtów Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej na przestrzeni ostatnich lat wielokrotnie uczestniczyły w zmaganiach żeglarskich rywalizując z cywilnymi jednostkami. Dla nas marynarzy to zaszczyt i przyjemność, że możemy uczestniczyć w wydarzeniach mających na celu promocję sportu i walorów naturalnych morskiego regionu – mówi kmdr ppor. Radosław Pioch, rzecznik prasowy 3. Flotylli Okrętów. 

 

W Żeglarskim Pucharze Trójmiasta, oprócz jednostek Marynarki Wojennej, tradycyjnie już wezmą udział profesjonalne i amatorskie załogi. Regaty rozegrane zostaną w klasach: KWR, ORC oraz Open (kategorie jachtów: do 7 m, od 7 do 9 m i powyżej 9 m). Przewidziane jest również przyznanie nagrody w klasyfikacji generalnej.

Wydarzenie patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

 

Organizatorem wydarzenia jest Pomorski Związek Żeglarski. Regaty na stałe wpisały się już w kalendarz najważniejszych pomorskich wydarzeń rekreacyjno-sportowych. W minionych edycjach łącznie wzięło udział ponad 750 żeglarzy. W tym roku regaty zostały również docenione przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną – znalazły się w pierwszej trójce plebiscytu na Produkt Turystyczny Województwa Pomorskiego 2014 oraz zakwalifikowały się grupy imprez nominowanych do nagrody Kryształowy Żagiel w kategorii Pomorskie Żeglarskie Wydarzenie Roku 2014.

⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ 

Żeglarski Puchar Trójmiasta                  Żeglarski puchar Trójmiasta_plakat                                               

  • 29-31 maja 2015 r., piątek, sobota, niedziela
  • zapisy od 16 marca 
  • Gdynia, Sopot,Gdańsk 

Zobacz::

 

 

 

 

 


– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – 

Patronat honorowy marszałka województwa pomorskiego

  • Wnioskodawca: Pomorski Związek Żeglarski
  • Departament wskazany do realizacji: Departament Edukacji i Sportu, tel. 58 32 68 850

Oprac. DK

view szablon artykułu