Aktualności

Zapraszamy Norwegów nad polski Bałtyk

$image_alt
Widok na Długie Pobrzeże w Gdańsku. Fot. repozytorium ISIT, DTP UMWP

Pokazanie różnorodności polskiej oferty turystycznej, od typowych weekendów w dużych miastach, poprzez szeroki wachlarz produktów turystyki aktywnej, na wellness & spa, świetnej kuchni i możliwościach udanych zakupów kończąc – oto główny cel kampanii promocyjnej polskiego wybrzeża Morza Bałtyckiego w Norwegii.

Jak informują Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Sztokholmie wraz z Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną i Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, kampania rozpoczęła się 9 marca 2015 r. i zgodnie z założeniami powinna dotrzeć do ponad 3,7 miliona odbiorców w kraju zamieszkałym przez nieco ponad 5 milionów obywateli.

Strategia komunikacji oparta jest na wyeksponowaniu różnorodności oferty turystycznej pasa nadmorskiego, jak i podkreślenie jej całorocznego charakteru. Rynek norweski jest niezwykle wymagający, dlatego organizatorzy starannie wybrali tematy przewodnie. Przede wszystkim wskazują na wysoką jakość świadczonych usług w ofertcie kulinarnej, spa&welnenss, golfowej, kulturowej, a także miejskiej. Stworzony został dedykowany landingpage na norweskojęzycznej wersji portalu poland travel (http://www.polen.travel/no/regioner-pommern/), który też szerzej traktuje o ofercie turystycznej regionu pomorskiego.

Banner kampanii promocyjnej i konkursu

Główną atrakcją projektu jest konkurs, w którym można wygrać dwa weekendowe pobyty w Gdańsku i Kołobrzegu dla dwóch osób wraz z przelotami.
Po raz pierwszy wykorzystana zostanie reklama outdoorowa na 480 planszach umieszczonych w jeżdżących po ulicach Oslo tramwajach. Organizatorzy mają nadzieję, że taki przekaz będzie bardzo widoczny.
Uzupełnieniem planszy reklamowych będzie prawie 3 miliony impresji banerów konkursowych na stronach internetowych jednej z największych norweskich gazet codziennych – „Aftenposten". Według TNS Gallup jest to ósma najczęściej odwiedzana przez Norwegów strona (prawie 400 tysięcy unikalnych użytkowników tygodniowo), a zamieszczane w jej części turystycznej artykuły są najwyższej jakości.
Ta część kampanii potrwa przez trzy tygodnie, do 30 marca 2015. Następnego dnia ukaże się również ogłoszenie w prasie – będzie to dodatek turystyczny do codziennej gazety o zasięgu krajowym – „Dagbladet". Ponownie ogłoszenie ukaże się również w drugiej połowie kwietnia, tym razem w dodatku turystycznym do największej popołudniówki wydawanej w Norwegii – „VG". Oba pisma trafiają do ponad miliona czytelników.
W ramach projektu zaplanowano także działania długofalowe. Na przełomie maja i czerwca do każdego z regionów pojedzie trzech wybranych dziennikarzy, których artykuły stanowić będą kanwę promocji polskiego wybrzeża już po sezonie letnim.
Przez cały czas trwania projektu respondenci baz danych będą informowani o atrakcjach Pomorza i Pomorza Zachodniego za pomocą newsletterów i mediów społecznościowych.

Banner kampanii promocyjnej i konkursu

Po raz pierwszy na taką skalę kampania jest współfinansowana przez trzy zaangażowane podmioty, a w przypadku Województwa Zachodniopomorskiego również ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Nieodzownymi partnerami w projekcie są także przedstawiciele lokalnej branży turystycznej i przewoźników – Pomorskie wspierają Mera Spa Hotel w Sopocie i Wizzair, a Zachodniopomorskie Marine Hotel w Kołobrzegu i Baltica Wellness i Spa.

 

Więcej informacji na stronie www.polen.travel/no

Oprac. AK

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości