Aktualności

Zapisz się na ekstremalny bieg

$image_alt
Fot. materiały prasowe

Jesteś odważny? Chcesz wziąć udział w sportowej rywalizacji w ekstremalnym wydaniu? Myślisz, że masz żelazną kondycję i dobiegniesz do mety za wszelką cenę? Jeśli tak, to weź udział w Men Expert Surival Race, który odbędzie się w gdyńskim Adventure Park Kolibki, 11 października 2015 r. Zapisy do ekstremalnego biegu z przeszkodami ruszyły.

Men Expert Survival Race to cykl miejskich biegów z przeszkodami, które odbywają się w największych miastach Polski. Survival to nowe wyzwanie dla osób, które trenowały do tej pory tradycyjne bieganie oraz idealna szansa, by sprawdzić swoją sprawność, wytrzymałość i waleczność. Solidna dawka wrażeń oraz ogromny wysiłek fizyczny jeszcze bardziej motywują do poprawy swojej sprawności przed biegiem. Survivalowa rozgrywka to nie tylko zmagania z własnym ciałem, ale także wspólna zabawa w gronie sportowych zapaleńców oraz możliwość poznania ludzi, których łączy wspólna pasja. Jest to wydarzenie dla wszystkich ludzi poszukujących nowych, ekscytujących przygód. Tegoroczne zmagania odbędą się na specjalnie przygotowanym torze przetrwania osadzonym w miejskiej dżungli.

Na uczestników biegu czekać będzie 30 specjalnych przeszkód, które zostaną sukcesywnie ujawniane przez organizatora. Resztkę sił ze śmiałków wyciągnie jeden z najlepiej przygotowanych w Polsce parków rozrywki. Poza oficjalnie ogłoszonymi przeszkodami na trasie ukryto wiele niespodzianek, które zostaną odkryte w dniu rywalizacji.

Rowy z lodowatą wodą, powalone drzewa, błotne tory, a do tego wbijające się wszędzie siano – z takimi utrudnieniami zmierzą się uczestniczy tegorocznego biegu. Jak zapewniają organizatorzy, zakwasy i siniaki gwarantowane. Startować mogą zarówno kobiety, jak i mężczyźni.Survival_plakat

Uczestnicy mają do wyboru trzy różne szlaki:

  • warrior – 5 km z 20 przeszkodami,
  • hero – 10 km z 30 przeszkodami,
  • legend – 10 km z 30 przeszkodami - start w elitarnym gronie zawodników.

Men Expert Survival Race to nie jest typowy bieg terenowy. To, co wyróżnia nas spośród innych tego typu imprez, to przeszkody – mówi Andrzej Marchlewski, współorganizator wydarzenia. Jedną z nich jest „slip & slide". To folia ułożona na zboczu stromego wzgórza, wypełniona lodowatą wodą. Tegoroczną nowością w cyklu jest „elektrofaz", czyli klatka o wysokości 4 metrów i bokach o długości 6 metrów. Z góry zwisać będą pastuchy elektryczne. Napięcie jest wysokie, ale w 100% bezpieczne i nieszkodliwe. Pokonanie przeszkody będzie jedynie, co najwyżej, nieco bolesne. Możliwe jest też oczywiście jej obejście, co wiąże się z karnymi pompkami i stratą czasu – dodaje.
 

Men Expert Survival Race to cykl 6 zawodów odbywających się  we Wrocławiu (24 maja), Krakowie (7 czerwca), Warszawie (21 czerwca), Katowicach (6 września), Poznaniu (27 września) i Gdyni (11 października).

Men Expert Survival Race to nie tylko sportowe zmagania, ale także cel charytatywny. Każdy pokonany kilometr to kolejne złotówki, które zostaną przeznaczone na operacje nóżek Leny Cholewy – uśmiechniętej i energicznej dziewczynki, która urodziła się z wrodzoną wadą rozwojową podudzi oraz stóp i bez pomocy nie będzie w stanie w pełni czerpać z uroków dzieciństwa. Dużą szansą, aby w przyszłości mogła swobodnie chodzić, jest operacja. Zbiórka pieniędzy organizowana jest wraz z Centrum Archidiecezji Krakowskiej, którego podopieczną jest Lena.

Więcej informacji i zapisy na stronie Men Expert Surival Race.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Men Expert Surival Race                               

  • 11 października 2015 r., niedziela
  • Adventure Park Kolibki
  • ul. Bernadowska 1
  • Gdynia

Oprac. DK

 

view szablon artykułu